Trabzonspor köstebeği arıyor

Trabzonspor Yönetim Kurulu, kulübün eğitim ve bölge koordinatörü Özkan Sümer'e ait sözleşmenin kamuoyuna sızdırılması olayını üzüntüyle karşıladıklarını bildirdi. Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, ''Kulübümüz Eğitim ve Bölge Koo

Spor 02.04.2008, 16:42
Trabzonspor köstebeği arıyor
Trabzonspor Yönetim Kurulu, kulübün eğitim ve bölge koordinatörü Özkan Sümer'e ait sözleşmenin kamuoyuna sızdırılması olayını üzüntüyle karşıladıklarını bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, ''Kulübümüz Eğitim ve Bölge Koordinatörü Sayın Özkan Sümer'e ait sözleşmenin  sızdırılması olayını büyük bir üzüntüyle karşılamış durumdayız. Yönetim kurulumuz söz konusu olaya sebebiyet veren kişi ya da kişilerin belirlenmesi konusunda hemen bir araştırma başlatmış ve sorumluların ortaya çıkarılması adına çalışmalarına hız vermiştir'' denildi.

Açıklamada, şöyle devam edildi:
Kulübümüz Eğitim ve Bölge Koordinatörü Sayın Özkan Sümer'e ait sözleşmenin bir internet sitesi aracılığıyla kamuoyuna sızdırılması olayını büyük bir üzüntüyle karşılamış durumdayız.
Yönetim kurulumuz söz konusu olaya sebebiyet veren kişi ya da kişilerin belirlenmesi konusunda hemen bir araştırma başlatmış ve sorumluların ortaya çıkarılması adına çalışmalarına hız vermiştir.
Gerek kulübün gizli olmasa da resmi evrağının dışarıya sızdırılması, gerekse de Sayın Özkan Sümer gibi kulüpte önemli hizmetlerinin yanı sıra başkanlık mertebesine kadar yükselmiş bir kişinin böylesi konulara muhatap olması tarafımızdan kabul edilebilir bulunamaz. Kurumun mahremiyeti ilkeleriyle tamamen çelişen bu durumun sorumluları mutlaka belirlenerek kendileriyle ilgili gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

Yine son günlerde farklı yönetim kurulu üyelerinin medyada sık sık demeçlerinin yayınlanması konusundaki eleştiriler yoğunlaşmaya başlamıştır. Yönetim kurulumuz da bu yöndeki eleştirilerin haklılık payını vermekle birlikte bir istişare süreci yaşamış ve bundan böyle tek seslilik ilkesinden hareketle tüm yöneticilerimizin sadece sorumluluk alanları dahilinde genel açıklamalarda bulunmalarının sağlanması doğrultusunda görüş birliğine varmıştır.

Açıklığa kavuşmasını beklediğimiz bir diğer konu da İstanbul'da gerçekleştirilen 'Trabzon'un Dünü ve Yarını' adlı organizasyondur. Söz konusu organizasyonun davetli listesi hazırlanırken asıl amaç bugüne kadar camiamızın içerisine girememiş değerli işadamlarımızla kulübümüzü buluşturmaktı. Elbette böylesi organizasyonlarda her zaman hata yapılması olasılığı söz konusudur. Bu yönde eksiklerimiz, gözden kaçırdığımız ve çeşitli nedenlerle ulaşamadığımız son derece önemli eski üst düzey yöneticilerimizin varlığı doğru, ancak bilinçli ayırım yapıldığı fikri kesinlikle yanlıştır. Haklı eleştirileri dikkate alacak olan yönetim kurulumuz önümüzdeki süreçte bütünlük anlayışının pekiştirilmesi adına bu tarz organizasyonlara devam edecek ve benzeri eksikliklerin tekrar yaşanmaması için gerekli hassasiyeti sonuna kadar gösterecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”
Yorumlar (4)
dumrul 13 yıl önce
Zavallı köstebek'in ne kusuru var. Ona mikrop derler.
aga 13 yıl önce
köstebek aramayıp ta zaman kaybetmeyin özkan hocayı orda istemeyen yöneticiler var ve bunlar dışarda oturdukları her yerde bunu konuşuyorlar delikanlı gibi çıkıp söylesin o yönetici kimse aksi halde vah trabzonum vahh
orhan 13 yıl önce
arkadaşlar bu yapılan gercekten ayıp.yalnız bu belgenin iceriği nedirki bukadar dövünüyorsunuz,yoksa busözleşmenin ts zararımı var varki rahatsız oluyorsunuz.
nefsi_kono 13 yıl önce
yahu neyin köstebeği aranılıyor..hani trabzonspor şeffaf olacaktı..ne olmuş sözleşme maddelerini taraftarın bilmesi ayıp mı..demekki buna benzer ne gizli işler çevriliyordur..başarısız olmamızın sebebi demekki bunlardır.özkan sümer son yıllarda trabzonspora büyük zararlar vermiştir.hala onu kulupte tutanları esefle kınıyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@