Trabzonspor kolbastıyı sevdi

Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, Kolbastı'ya olan ilgiden fazlasıyla memnun olduklarını ve bu yöresel oyunu sezon sonunda daha organize bir hale getirmeyi planladıklarını söyledi. Bordo - mavili takımın Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu,

Spor 04.02.2009, 14:31
Trabzonspor kolbastıyı sevdi
Trabzonspor Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, Kolbastı'ya olan ilgiden fazlasıyla memnun olduklarını ve bu yöresel oyunu sezon sonunda daha organize bir hale getirmeyi planladıklarını söyledi.

Bordo - mavili takımın Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, Kolbastı'nın son bir iki yıl içerisinde Trabzon'dan çıkış kaydeden bir kültür organizasyonu olduğunu belirterek, "Bizim futbolcularımızda bunu kendi kendilerine uyarladılar. Futbolcularımıza çıkın Kolbastı oynayın diye bir telkinimiz olmadı. Taraftarlarımızın da coşkuyla oynadığı bu oyunu kendi kendilerine kabullendiler" diye konuştu.

"OYUNCULARIMIZ KOLBASTI'YI KENDİ KENDİLERİNE ÖĞRENDİ"

Alioğlu, futbolcuların Kolbastı'yı bu kadar benimsemesinin takımın şehirle olan bütünleşmesinden kaynaklandığını da belirterek, "Kendi kendilerine bu oyunu öğrendiler ve içlerine kendi figürlerini monte ettiler. Sahadaki futbol verimliliğimizi neticeye dönüştürüp, maç sonrası coşkusunu bir folklorik uygulama ile vitrine taşımamız çok güzel bir hareket. Şu an için olmasa da sezon sonunda, bu oyunu daha organize bir hale getirmeyi planlıyoruz. Kolbastı'nın dünyaya açılmasında ve diğer takımlarımızın da buna benzer dans gösterileri ile galibiyetlerini kutlamalarına öncelik etmek bizim için gurur verici" şeklinde konuştu.
Yorumlar (2)
kalecikli 12 yıl önce
KOLBASTI öncelikle futbolcularımıza öğretilmeli şuanda güzel ama tam figürleriyle oynansa daha iyi olur hem futbollarına da yansır daha hızlı ve sert zıpkın gibi futbol oynarlar.bunda da en büyük görevin yerli futbolcularımıza düştüğünü söyleyebilirim tayfun ,barış ,hüseyin...Bu futbolculatımız özellikle yabancı futbolcularımıza öğretirlerse daha iyi olur takım kaynaşması açısından da...Bu sene şampiyonuz ALLAH ın izniyle...
arakop 12 yıl önce
herkes kolbastıyı sevdi doğrudur.ama daha fazla sevdirebilmek için barış memiş gibi gerçekten kolbastı oynayabilenlerinde oraya çıkması gerek.yani barış sahada yoksun diye küs durma çık oyna aslanım görsün herkes..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@