Trabzonspor kampının yıldızları

Trabzonspor'un 8 günlük Antalya Gloria Golf Otel'de yaptığı 2.yarı ilk etap hazırlak kampı bugün sona erdi.  Haber61.net Koordinatörü Orhan Çavuşoğlu, kampı değerlendirdi. İşte Çavuşoğlu'na göre Antalya kampının yıldızları: Kampta yıldızlaşan oyuncu olmaz

Trabzonspor kampının yıldızları

Trabzonspor'un 8 günlük Antalya Gloria Golf Otel'de yaptığı 2.yarı ilk etap hazırlak kampı bugün sona erdi.

 

Haber61.net Koordinatörü Orhan Çavuşoğlu, kampı değerlendirdi.

 

İşte Çavuşoğlu'na göre Antalya kampının yıldızları:

 

Kampta yıldızlaşan oyuncu olmazken, Engin Baytar, Serkan Balcı ve Ömer Aysan diğerlerine oranla ,bir adım daha öne çıkan isimler oldular.

 

Özellikle Engin Baytar kamptaki çalışmaları ile formda olduğu görülürken,onunla birlikte Ömer Aysan ve Serkan Balcıda diğerlerine oranla bir adım öne çıktılar. Ancak Engin yine sinirlerini kontrol etmekte zorlanıyor.

 

 

Takımın 8 günlük kampına,ülkesinin milli takımında bulunan Song, sakatlığı süren Yattara ve ameliyat olan Ceyhun katılmadı. Kampta en büyük şansızlığı ise ağır bir biçimde sakatlanan Tayfun yaşadı.

 

Antalya kampı çalışmalarına eksik bir kadro ile başlayan Trabzonspor'da yılbaşı sürpriz transferleri Sezer ve Murat'tan sonra yabancı, futbolcular Cale, Gabriç,  Slyva, Colman ve Alanzinho'da yeni yıldan sonra kampa katıldı.

 

Güneş yabancıların katılmasıyla birliktede antrenman temposunu artırdı. A2 takımından 6 genci kampa getiren Güneş bu futbolcular içersinde en fazla Zeki ve Şahin'i beğendi.

 

Gökhan ÜNAL: Gidecek mi kalacak mı derken, Gökhan Trabzon'da kaldı. Teknik direktör Şenol Güneş'in en çok ilgilendiği isimlerden biri oldu. Güneş'in özel terapi uyguladığı Gökhan,artık eski durgunluğunu üzerinden atmaya başladı .Çalışmalardaki temposu iyi. Karşıyaka maçında oynadığı futbol ile de, eski günlerine dönmeye başladığının mesajını verdi. Çalışmalarda ki gayreti ile dikkat çekti. Karşıyaka'ya da gol atarak gol orucunu bozdu. 

 

Engin BAYTAR: Antrenmanlarda ki gayreti ile diğer arkadaşlarına örnek oldu. Antalya kampı belki de en çok ona yaradı. Özgüveni yerine geldi. Kampta yıldızı parlayan isimlerin başında geldi .Ancak hala sinirlerini kontrol edemiyor.Patlamaya hazır bir bomba gibi.Karşıyaka maçında rakibi ile girdiği gereksiz tartışma nedeniyle Güneş'i kızdırdı.Ama performansı her geçen gün artıyor. Söylenenleri iyi algılamaya ve uygulamaya başladı. Engin lig başlayana kadar bu performansını sürdürürse takımın değişmezi olur

 

Umut BULUT:  Mücadeleci özelliğini kampta da ortaya koyan Umut, takımdaki yerini daha da sağlamlaştırdı. Türkiye'de hücum presi en iyi uygulayan golcülerden biri o. Teknik kapasitesini de çalışmalarda artırmaya başladı.Artık savruk ve dağınık görüntüsünden uzaklaşmaya başladı. Son vuruşlardaki yetersizliği ve zaman zamanda teknik kapasite eksikliği nedeniyle sıkıntı yaşadı.Çalışmalarda istekli ve arzuluydu. Beyefendi kişiliğiyle de gençlere örnek olmaya başardı .Kaptan kampın iyilerindendi.

 

Barış MEMİŞ:  Takımın en yetenekli oyuncularından biri. Ancak hala fizik olarak üst düzeye çıkamadı. Top ayağında iken etkili. Ancak topu kaptırdığında mücadeleyi sevmiyor. Antrenmanlarda Güneş kendisi ile yakından ilgilendi. Ona şans verdi.  Kiralanacağı şeklinde çıkan spekülasyonlardan sonra yaşadığı şoku üzerinden erken attı. Ancak çok da yeterli gözükmedi formayı alması için eksiklerini gidermesi gerek.Barış'ın zamana ihtiyacı var..

 

Selçuk İNAN  Oyunun her iki yönünü de rahatlıkla oynayabilen Selçuk, ikinci yarıda da formasını korumaya yakın gözüküyor. Ancak kendisinden beklenen patlamayı henüz yapamadı. Manisasporlu Selçuk ile, Trabzonsporlu Selçuk arasında pek de fark yok. Belli bir standardı var ve onu  koruyor. Kampta da fazla öne çıkamadı. Ne iyi ne kötü. Selçuk idare ediyor ve fiziksel açıdan hazır değil.

 

Serkan BALCI: Şenol Güneş'in dinamolarından biri. Hırslı ve özverili yapısıyla kampın yıldızları arasındaydı. Kampın en çalışkan isimlerinden biri. Karşıyaka ile oynanan hazırlık maçında ,formda olduğunu gösterdi. Her gecen gün performansı artıyor.

 

Ömer AYSAN : Kampın en sessiz ancak en çalışkan isimlerinden biriydi. Antalya kampında yıldızı parlamaya başladı. Her geçen gün performansı artıyor. Çalışmalarda istekli ve arzulu oluşuyla da dikkat çekti.Trabzon'un sağ kanadının ondan almak zor gibi.

 

Onur Recep KIVRAK: Şenol Güneş'in gelmesiyle 1.5 yıldır beklediği formayı giymeye başlayan Onur, kampta en çok yüzü gülen isimdi. Özellikle Karşıyaka ile oynanan hazırlık maçında çok iyi bir performans sergileyen Onur, ikinci yarıda da formaya en yakın isim olarak gözüküyor.

 

Tolga ZENGİN: Kaleci rekabetine oda katılınca ,kalecilerin performansı artmaya başladı. Hata yapanın kaybedeceği kale için, artık Tolga'da aday. Ürkek ve çekingen görüntüsünden kurtulmuş, özgüveni yerine gelmiş olarak gözüktü. Kampın en hırslı isimleri arasındaydı. Kendisine verilen şansları iyi değerlendirdi ve Onur'dan formayı kapmaya hazır olduğunun sinyallerini verdi.

 

SYLVA  Sylva'nın kendisi kampta ,aklı başka yerdeydi. Zaten kampa 4. gün katıldı. Çalışmalarda durgun gözüktü. Aklının karışık olduğu her halinden belli. Kaleyi devralmak için  çok istekli bir görüntü sergilemedi.

 

Razandura TJUKUZU :Güneş'in gözüne girmeyi başaramadı. Kampa zamanında katılmadı. Fizik olarak yetersiz gözüküyor. Diyarbakırspor'a verilmesi gündemde. Kampta varlığı ile yokluğu belli değil. Misafir gibi duruyor. Çalışmalarda da çok istekli gözükmedi

 

 Murat TOSUN:  Yılbaşında transfer edildi. Takımla bir gün çalışma yaptıktan sonra izinli olarak Almanyaya gitti. 3 gün sonra döndü. Dönüşünde ise sadece düz koşu yaptı. Fiziksel olarak eksik. Takım arkadaşlarına yetişmesi için ekstra idmanlar yapması gerekiyor. Kampta meçhul futbolculardan biri olarak kaldı.

 

Sezer BADUR: Performansı en çok merak edilen isimlerden Sezer Badur, uzun süredir antrenman yapmadığı için,fizik olarak yetersiz kaldı. Ancak diri olduğu bölümlerde, oyunu her iki yönlü de oynayabiliyor. Savunmada etkili ve rakibe sert müdahaleler yapabiliyor.Fizik olarak gelişmesi için zamana ihtiyacı var.Her geçen gün takım arkadaşlarıyla ilişkisini güçlendiriyor,uyum süresini aşıyor.

  

Giray KAÇAR. Galatasaray kupa maçında sakatlandı. Kampın ilk 3 günü takımdan aynı olarak çalıştı. Ancak daha sonra ki temposuyla arkadaşlarına yetişti. Artık daha güvenli oynuyor. Fiziksel olarak da gelişim içinde. Yüksek toplarda etkili, yerden ise zaman zaman hata yapıyor. Savunmadaki diğer arkadaşlarıyla da sorun yaşadı. Ancak formda ona uzak değil.

  

 Ferhat ÖZTORUN: Bir türlü performansını artıramadı. Belli bir standardı var ve onun üzerine çıkamıyor. Kampta iyi çalıştı ancak aynı oranda performansını artıramadı. Forma Ferhat'a uzak ve Cale'ye rakip olamadı.

 

GABRİÇ, Kampta 3 antrenmana hastalığı nedeni ile çıkamadı. Fiziksel açıdan gelişimi iyi değil.Zaten kapmada geç katıldı.Teknik,taktık anlamda gelişim var ancak fiziksel açıdan son derece zayıf. Son üç günde hastalığı nedeniyle sadece düz koşu yaptı .Yinede formaya çok uzak değil.

 

 CALE:  Kampla geç katılan Cale fiziksel olarak çok da kötü görünmedi. Antrenmanlarda iyi çalışıyor. Hırslı oluşu dikkat çekti.Karşıyaka maçında alışık olmadığı stoper mevkiisinde  oynamasına rağmen fazlı sırıtmadı. Ancak takım arkadaşlarıyla uyumu ili değildi.Cale'ninde zamana ihtiyacı var. Ancak performansı her geçen gün artıyor.

 

Tayfun CORA : Sakatlıktan yeni kurtularak geldiği Antalya kampında kendi kendine sakatlandı. Futbolcunun üzerinde bir şansızlık var.Kampın ilk günlerinde diri bir görüntü veriyordu.Ancak sakatlandı ve Cumartesi günü ameliyat olacak.

 

Egemen KORKMAZ: Egemen'de yaşadığı sakatlık nedeniyle sürekli olarak takımdan ayrı çalıştı.  Trabzonspor kampta en fazla bu mevkide sıkıntı çekti . Egemen' çoğunlukla takımdan ayrı olarak çalıştı. Fiziksel olarak hazır ama taktik ve teknik olarak durumu diğerlerine oranla daha zayıf.

 

COLMAN : Fiziksel açıdan diri gözüktü.Antalya kampına  geç katılmasına rağmen, antrenmanlar da ki çalışma temposu dikkat çekti. Gösterilmen hareketleri başarıyla yaptı. Takım arkadaşlarıyla yardımlaşarak oynamayı seviyor.

 

ALANZINHO: Kampın bitimine 4 gün kala geldi. Alanzinho bildiğiniz Alanzinho.

 

Mustafa : A2 takımından geldi. Antrenmanlarda fazla göze batmadı. Mustafa yetenekli ancak tecrübesiz. Çalışmalarda  istekliydi. Ancak Güneşi'in gözüne giremedi. Genç Mustafa kampta gelecekte bu takımda oynayacağının sinyalini verdi.

 

Abdülkadir, Antrenmanlar da ki temposu göze battı. Ancak tecrübesizliği dez avantajı. Güneş A.Kadir'de geri gönderecek gibi. A.Kadirde gelecekte A takım forması5na uzak olmadığın gösterdi.

 

 ZEKİ, Güneş'in Antalya kampında dikkatini en çok çeken gençlerden biri oldu. Fiziksel olarak diri gözüktü. Dengeli ve yere sağlam basıyor. Antalya kampında da fiziksel açıdan kendini iyi geliştirdi.

 

Şahin ÇAKIR, A2 den gelen gençlerin içinde en çok göze batan o oldu.Tekniği müthiş her iki ayağınıda  iyi kullanıyor. Sol ayağı raket gibi.Karşıyaka maçında oynadığı futbolla göz doldurdu.Ancak henüz tecrübesiz ve fiziksel olarak da yetersiz. Bu performasnıını sürdürmesi halinde gelecek yıllarda Trabzon'un yıldızı olacak bir görüntü verdi

 

Rasimcan, O Henüz 17 yaşında.ancak mathiş bir fizik yapısı var. Stoper yokluğunda Güneş ona Karşıyaka maçında şans verdi. Ancak tecrübesilzliği nedeniyle bu şansı iyi kullanamadı. Rasımcan hem oyun hemde fiziksel olarak da büyük gelişme içinde ve zamana ihtiyacı var.. Oda gelecekde formayı kapabilir. Trabzon ondan uzun yıllar faydalanabılır.,

 

Mücahit:  Kampın en sesizlerinden biri. 4 kaleci arasında kayboldu gitti.Ancak çalışmalardaki çok arzulu ve istekli. Fiziksel ve mental olarak gelişim içinde . Artık A takım havasını solumaya başladı, Ancak  Tolga ,Slyva  ve Onur.arasında kaleyi alması imkansız.

 

Zafer YELEN : Enterasın bir oyuncu. Antalya kampında fizik gücünü toplamaya başladı. Fakat Sakatlığın etkisinden henüz kurtulamadı. Bazen çok güç hareketleri çok kolay bazende çok kolay gibi gözüken hareketleri çok zor yaparak kafaları karıştırdı  

 

Ceyhun, Song, Yattara, Hasan Ahmet Sarı: Bursa'da burnundan bir operasyon geçiren Ceyhun ile Perşembe günü ayak bileğinden ameliyat olacak olan Yattara kampa hiç katılmadı. Afrika Kupası'nda mücadele eden Song da kampa hiç katılmadı ve bu futbolcunun Şubat ayına kadar milli takım kampında kalma ihtimali var. Sadece 3 gün kampta kalan genç golcü Hasan Ahmet Sarı ise daha sonra kamptan ayrılarak U-16 Milli Takımı'nın kampına gitti.

 

 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler