Trabzonspor: Bu lig kabul edilemez!

Trabzonpor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi."2010-2011 sezonunda şike yapan şahıslar hala futbolumuzun içindedir. Onların görev yaptığı kulüpler ise hala küme düşürülmemiştir.UEFA ve CAS, 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe

Spor 12.08.2014, 09:17
Trabzonspor: Bu lig kabul edilemez!

Trabzonpor resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"2010-2011 sezonunda şike yapan şahıslar hala futbolumuzun içindedir. Onların görev yaptığı kulüpler ise hala küme düşürülmemiştir.

UEFA ve CAS, 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe SK yöneticilerinin şike yaptığını belirtmiş ve ceza vermiştir. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA ve CAS kararlarını uygulamamaktadır.


Türkiye Süper Ligi’nde 2014-2015 sezonu başlamadan evvel şike yapan şahıslar futboldan men edilmeli ve kulüpleri alt liglere düşürülmelidir. Şike yapan şahısları ve kulüpleri barındıran bir Süper Lig kabul edilemez, hukuka aykırı ve gayrimeşrudur.

Trabzonspor’un, uğradığı zararın tazmini için yetkili ulusal ve uluslararası kurum ve kurullara karşı Türkiye ve İsviçre mahkemeleri nezdinde talep hakkını saklı tuttuğunu, tüm futbol ailesine bildiririz.

Tüm futbol ailesi, şikeye karşı UEFA, FIFA, Europol ve Interpol ile işbirliği yapmalıdır."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
fatih akyuz 7 yıl önce
Artık camia olma vaktimiz geldi.fb taraftarı kadar destek olamıyoruz hem bu takım çoğumuuzun memleketinin takımı.İstanbulda da yaşasak kombinemizi alalım.trabzonda durumu olmayan bir yakınımıza veririz o desteklemeye gider.her yıl formamızı alalım
Ali Papa 7 yıl önce
Şikeyi örtbas etmek için Demirören başkanlığındaki TFF yi atayan,şike yapan takımların ceza almaması için UEFA yı bile neredeyse tehdit eden RTE dir.Kupa ondadır.Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy türkiye genelinde % 52,Trabzonda % 71 dir.'''Kema tekunu yuvella aleyküm,A'malikum ummalikum.(Siz neyseniz yöneticileriniz de öyledirler.Amelleriniz yöneticilerinizdir,onlar sizin eserinizdir.Acluni I 127,II 146).
Mustafa GÜLTEPE 7 yıl önce
Evet doğru bu lig kabul edilemez. Ancak bunu söyleyen TS söylediğinin arkasında durmalı ve şike yapan FB ile 2. hafta maça çıkmamalıdır. Yani duruşunu eylemle göstermelidir. Yoksa böyle laflarla bu TFF ye Türkiyeyi bu şekilde yönetenlere laf anlatamazsınız.
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
Çankayada...Kimse onun bu işle ilgisi yok falan demesin başta Hacıosmanoğlu...Hani şu ses kayıtları tapeler...Orada Bilal oğlan BABACIM TAKIMINI KURTARDIN diyor...Kupa Başbakanda diye kitap bile yazıldı..Avrupaya gitmeyiz olur biter dedi Platiniye dediği oldu AKP TFFsi Feneri kurtardı...Ve benim memleketim böyle birine yerel seçimi ve Çankayayı veriyor...Gerçi şaşırmadım ha 3 TEMUUZ ha 17 ARALIK...Yolsuzlık,Şike,Teşvik,Rüşvet var mı arasında fark...Bari lig başlayınca Trabzonspor takımı futbolcuları başlama vuruşunu hakemin düdüğü ile 3 dakika geciktirsin saha içinde takımımız eylem yaparsa dünya seyreder bu kirli siyasetin kirli futbolunu!..
tarık buğra 7 yıl önce
yenılgıyı hazmedemeyen muhalefetcıler hala daha sporu sıyasete bulaştırarak bik bik ötmeye devam mı ediyorlar?ne kadar çok hazımlsızlık çekıyorsunuz yoksa kafanız bazı şeylerı almıyor mu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@