banner526

banner533

banner513

Trabzonspor 2. HES'e talip oldu

Trabzonspor Kulübünden yapılan açıklamada yeni bir HES projesi konusunda girişimlerin başlatıldığı vurgulandı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Kulübümüz bünyesindeki şirketlerden Bordo-Mavi Enerji ikinci HES projesiyle ilgili çalışmalarını başlatara

Spor 12.01.2009, 16:11
Trabzonspor 2. HES'e talip oldu

Trabzonspor Kulübünden yapılan açıklamada yeni bir HES projesi konusunda girişimlerin başlatıldığı vurgulandı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi;
“Kulübümüz bünyesindeki şirketlerden Bordo-Mavi Enerji ikinci HES projesiyle ilgili çalışmalarını başlatarak, Ballıca Regülatörü ve HES Projesi için DSİ Genel Müdürlüğü'ne askıya çıkarılmak üzere gerekli müracaatı gerçekleştirmiştir.


Söz konusu proje farklı enerji firmalarının değil, Elektrik İşleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen, bizim de yakından takip ettiğimiz ve müracaatta bulunduğumuz bir projedir. Kulübümüzün bu projeyle ilgili nihai hedefi de elbette diğer enerji firmalarıyla rekabete girmek değil, kalıcı gelirlerimizi arttırmaktır. Söz konusu projeyi tercih ederken izlediğimiz yolun farklı firmaların geliştirdiği bir projeden çok EİE'nin projesi olmasının arkasında yatan sebep de budur.

Ayrıca Ballıca HES Projesi daha önce alımı gerçekleştirilen Uzungöl HES Projesine son derece yakın ve aynı ırmak üzerinde yer alan bir projedir. Bu nedenle yapımı ve organizasyonu şirketimiz açısından son derece rahat olacaktır. Kulübümüz, istenen sonucun alınması halinde her iki projeyi bir paket halinde değerlendirebilme imkanını da elde edecektir.

Bordo-Mavi Enerji Şirketiyle talip olunan Ballıca Regülatörü ve HES Projesi Trabzon'un Of İlçesi Solaklı Çayı üzerinde 8 MW'lik kurulu gücü, 40.00 GWh toplam yıllık enerjisiyle 2008 yılı fiyatlarıyla 17 milyon Amerikan doları tahmini keşif tutarı bulunan bir projedir. Bir regülatör, 2460 metre tünel, 2 adet tribün ve santral binasından oluşacak olan projenin EPDK fiyatlarıyla yıllık getirisi EPDK fiyatlarıyla 4, piyasa fiyatlarıyla 5 milyon TL olarak planlanmaktadır.

Bu doğrultuda gerekli işlemleri yürüten yönetim kurulumuz, taraftarlımızdan, basınımızdan, sivil toplum örgütlerinden ve kısacası sporu ve Trabzonspor'u seven herkesten birinci HES projesine verilen büyük desteğin devamını bekliyor, gösterilecek duyarlılıktan dolayı şimdiden herkese teşekkürü bir borç biliyor. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Yorumlar (4)
talhanb 12 yıl önce
kimin ne elinden geliyosa lütfen yapsın.trabzonsporumuz bu şehrin herşeyi ekmeği suyu nefesi.....inşallah kalıcı gelirlerle külübümüz dahada büyücek ve avrupanın büyüklerine kafa tutacak.
murathasan 12 yıl önce
aman haaa yildirim demirören duymasin yoksa bu projede ayni yusuf gibi elden gider aman baskanim bu isi biranevvel halledinki demirören kokusunu almasin yoksa bunuda elinize yüzünüze bulastirirsiniz , ayrica sunu belirtmek isterim sayin baskanim biz taraftar transfer aciklamasi transfer beklerken siz ikinci hes projesinden bahsediyorsunuz bunun altinda ne yatiyor acaba gündem degistirip transfer yapmamakmi yoksa
niyazi 12 yıl önce
Emeği geçen herkese Trabzonspor sevdalısı olarak minnettarız. liman ihalesini trabzonspordan kaçıranlarıda biz yönetime getirdik bunu haketmedikleri halde, bu yönetime nasıl minnet ve şukran duymayalım. bu projeye dışardan destek veren trabzonsporlu iş dünyasına da teşekkürler.
Saffet Emir 12 yıl önce
Bizler Gümüşhaneli Trabzonsporlular olarak 2 tane çok değerli İş adamımızın Trabzonspor yönetiminde olması ve 2 nci başkan olarak görev olarak iki hes projesinde de trabzonspor için yaptıkları işlerden dolayı gerçekten gururluyuz Trabzon Tüm karadenizin takımıdır Gümüşhane li işadamları kadar diğer iş adamlarımızın da Trabzonsporumuza destek vermesini bekliyoruz. Trabzon ve Trabzonspor karadenizin göz bebeğidir bunu unutmayalım... Gümüşhane li Trabzonsporlular Bizler Rizeliler gibi Fenerbahçeyi Tutmayız :D Bizde Kan akarsa Ya bordo Mavi ya Kırmızı Beyaz akar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@