Trabzon'dan TFF'ye tepki

Trabzonspor Farozlular Derneği Başkanı 2016 Avrupa Futbol şampiyonasının yapılacağı iller arasına Trabzon'un alınmamasıyla ilgili olarak açıklama yaptılar. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde Trabzonspor Farozlular Derneği Başkanı Erol Çelik, Türkiye Futbol

Trabzon'dan TFF'ye tepki

Trabzonspor Farozlular Derneği Başkanı 2016 Avrupa Futbol şampiyonasının yapılacağı iller arasına Trabzon'un alınmamasıyla ilgili olarak açıklama yaptılar.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde Trabzonspor Farozlular Derneği Başkanı Erol Çelik, Türkiye Futbol Federasyonunun 2016 yılında düzenlenecek olan' Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasının' organizasyonu için 23 Aralık 2010 tarihinde yapılan açıklamada, şehrimizin söz konusu şampiyonanın müsabakaların oynanacağı şehirler arasına alınmaması taraftar olarak kendilerini son derece üzdüğünü kaydetti.

Futbolun beşiği olarak her platformda ön plana çıkan ve çıkarılan Trabzon'umuz neden böyle bir organizasyonda göz ardı buna anlam veremediklerini belirten Çelik, “ Bizler tarafından olduğu kadar eminiz ki taraflı ve tarafsız tüm spor camiası tarafından da şaşkınlıkla karşılanmıştır. 2016 Avrupa futbol şampiyonasına gereksiz mazeretlerle uygun görmeyen mercilere hatırlatmak isteriz ki; bu şehir 2007 yılında gençlik ve spor genel müdürlüğü ile birlikte uluslar arası bir organizasyon olan Karadeniz Oyunlarını başarı ile düzenlemiş olup 2011 yılında da Avrupa gençlik olimpiyatına ev sahipliği yapacaktır. Bu şehir ülkemizde ve dünyada sadece basında yer alan üzücü asayiş olaylarıyla değil futboluyla ve bunun yanı sıra diğer birçok spor dalıyla ve sanatsal etkinlikleriyle ses getiren bir şehirdir. Üzücü asayiş olaylarıyla maksatlı bir şekilde gündemden indirmeyen kişiler, Trabzon'a yapılan bu haksızlığı da göz ardı etmemelidirler. Bu Ülke'nin sadece batısı neden bu kadar ön plana atılmaktadır; neden doğu illerimiz her zaman her alanda bu kadar geride bırakılmaya çalışılmaktadır” diyerek şunları kaydetti:

“Trabzon şehrinin bu listede olmamasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz; Trabzon bir futbol şehridir, bir olimpiyat şehridir ve Anadolu'dan şampiyon çıkmış tek şehirdir.Trabzon şehrinin EURO 2016 organizasyonuna uygun olmadığına dair kararı acaba Türkiye futbol federasyonu mu yoksa EURO 2016 organizasyon komitesi mi vermiştir? Bizlere göre federasyon vermiştir çünkü organizasyon komitesi Trabzon'a hiç gelmemiştir. Bizler tepkimizi 6 Mayıs 2005 tarihinde 30 bin kişi nasıl hakkımızı aramak için yürüdüysek, gerekirse yine ayaklanır ama bu sefer futbol federasyonuna yürürüz. Bizler istiyoruz ki Trabzon'daki tüm kuruluşlar, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri bu konuya duyarsız kalmasın, hiçbir konuda bir araya getiremediğimiz kişi veya kurumlar bir kere olsun bu konu için bir araya gelsinler ve Trabzon'umuza sahip çıksınlar!”

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler