Trabzon'da atıcılar yarıştı!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Atıcılık İl Temsilciliği'nin 2016 yılı faaliyet programında yer alan Atıcılık Valilik Kupası müsabakaları sona erdi.   Trabzon Atış Poligonundan gerçekleşen Trabzon Valilik Kupası’nda 10 metre Erkek Tüfek, 10 met

Spor 18.01.2016, 11:04
Trabzon'da atıcılar yarıştı!
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Atıcılık İl Temsilciliği'nin 2016 yılı faaliyet programında yer alan Atıcılık Valilik Kupası müsabakaları sona erdi.
 
Trabzon Atış Poligonundan gerçekleşen Trabzon Valilik Kupası’nda 10 metre Erkek Tüfek, 10 metre Erkek Tabanca, 10 metre Bayan Tüfek ve 10 metre Bayan Tabanca kategorilerinde yaklaşık 25 sporcu yarıştı.
 
Müsabakaları Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Emniyet Müdürü Murat Köksal, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk, Trabzon Atıcılık İl Temsilcisi, Prof.Dr. Gürsel Çolakoğlu katıldı.  
 
gsb_4826.jpg
 
Müsabakalar sonrasında 10 metre bayanlar tüfek kategorisinde 387. 9 puan ile Dora Çelik birinci, 268.6 puan ile Yaren Turhan ikinci, 359 puan ile Nazlı Küçüktepe ise üçüncü oldu. 10 metre Erkekler Tüfek kategorisinde ise 570 puan ile Tunahan Bayçelebi birinci, 564 puan ile Ali Akçay ikinci, 538.9 puan ile Emre Eyüpoğlu üçüncü oldu.10 metre Bayanlar Tabanca kategorisinde 291 puan ile Aleyna Arkan birinci, 245 puan ile Gizemnur Ünal ikinci, 238 puan ile Melisa Kanber üçüncü olurken, 10 metre erkekler tabanca kategorisinde ise 544 puan ile Emre Meydan birinci, 508 puan ile Fuat Ramoğlu ikinci, 494 puan ile Muhammet Kara üçüncü oldu.
 
gsb_4862.jpg
 
Müsabakalar sonrasında konuşma yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, "Atıcılık sporcu dayanıklılık, disiplin, çalışma ve özveri gerektiren önemli bir spor dalı. Bu anlamda ilimizde ciddi bir potansiyel var. Bu potansiyel bu güzel Poligon tesisimiz, ile birlikte başarıya ve Profesyonelliğe doğru dönüşü için imkan sağlıyor. Trabzon spor altyapısı güçlü bir şehir. Ancak bu tür tesislerimiz 2011’yılında Eyof kapsamında da çok acil yapıldığı için bazı aksaklıklar vardı. Bunlar kademeli olarak yapıyoruz. Bu salonları daha etkin kullanmak istiyoruz. Hepimizin bildiği gibi Yomra’daki Cimnastik salonumuz, Atış Poligonumuz, Beşirli’deki Tenis Kortlarımız da benzer çalışmalarımız devam ediyor. Bizim istediğimiz bu güzel tesislerimiz dolu dolu kullanılsın. Başarılı sporcularımız yetişsin. Burada gençlerimiz spor yapsın istiyoruz. Atıcılık sporunda başarılı sporcularımız var, rekorlar kırıyorlar. Umarım bu başarılarınız devam eder ve başarınızı Türkiye, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu alarak taçlandıracaksınız diye umut ediyorum.  Emeği geçen il temsilcimize, Antrenörlerimize, ailelere ve özellikle sporcularımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.
 
gsb_4877-copy.jpg
 
gsb_4887.jpg
 
gsb_4898.jpg
 
gsb_4903.jpg
 
gsb_4911.jpg
 
 
​ 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@