Trabzona karartma uyguluyorlar

Trabzonspor ve Milli takımlar eski teknik direktörü, Trabzonspor eski başkanı TFF eski danışmanı Özkan Sümer'den Trabzon'un 2016 Avrupa şampiyonasından dışlanmasına büyük tepki geldi.  Sümer haber61.nete yaptığı açıklamada TFF'nin yaptığı uygulamayı Trabz

Trabzona karartma uyguluyorlar

Trabzonspor ve Milli takımlar eski teknik direktörü, Trabzonspor eski başkanı TFF eski danışmanı Özkan Sümer'den Trabzon'un 2016 Avrupa şampiyonasından dışlanmasına büyük tepki geldi.

 

Sümer haber61.nete yaptığı açıklamada TFF'nin yaptığı uygulamayı Trabzon'a karşı yapılan bir karartma olarak belirterek, “Bu kararla Trabzon'un adeta cezalandırıldı. Trabzon her yönüyle zarara uğradı, ama asıl üzerinde durulması gereken şey o değil. Asıl düşünülmesi gereken Trabzon'un böyle bir cezalandırmayı hak edip etmediğidir. Oysa benim düşüncem şu Trabzon böyle bir seçim yapılacaksa ismi UEFA'ya en önce bildirilecek kentlerden biri olmalıydı. Ama ne hikmetse bu konuda ciddi bir açıklama da yok” dedi.

 

TRABZON DENİNCE ONLARIN AKLINA NE GELİYOR

Sümer, haber61.net'e yaptığı açıklamada, Trabzon'un bir futbol kenti olduğunu ve bunu ispat ettiğini de sözlerine ekleyerek”Bu karara mantıklı bir açıklama bulmaya çalışıyorum. Ama olmuyor. Ben şimdi soruyorum. Trabzon denildiğinde ilk akla gelen nedir? Böyle bir şey olamaz. Diğer kentlere bakın.Trabzon'un ulaşımı daha iyi, konaklama yerleri onlar kadar iyi. Bir kere futbol açısından ilgi mükemmel. Gereken  diğer kriterlere uygunluk daha iyi. Ama böyle bir karar çıkıyor. Gerçekten enteresan bir şey bu karar” diye konuştu.

 

TRABZON'A “KARARTMA” UYGULUYORLAR

Trabzon'un Avrupa şampiyonasının yapılacağı 8 il arasına alınmayıp yedeklerde bırakılmasının Trabzon'u cezalandırma anlamına geleceğinin altını çizen Sümer haber61.net'e şunları söyledi:

“Kararı  anlamaya çalışıyorum. Bakın bir kere bunun makul bir tarafını kimse bulamaz. Kaç gündür kafamda şekillendirmeye Trabzon'un yedek iller arasına bırakılmasının nedeninin bulmaya çalışıyorum. “Maksat” dışında herhangi bir sebep ortaya çıkmıyor. Trabzon'a karşı karartma, kapatma veya cezalandırma gibi bir düşünce akla geliyor. Başka bir sebepte bulamıyorum” dedi.

 

TRABZON ÇOK ŞEY KAYBEDER

Trabzon'un yedek iller arasına alınmasının kente  çok şey kaybettireceğini de sözlerine ekleyen Sümer, haber61.net yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü:

 “Bir kere, bu faaliyetin getirebileceği her türlü, imkanların yanı sıra, insanları canlı ve dinamik tutmaktan yoksun olacağız. İlginin yanı sıra, tesisler ile imkanlar kazandırmada ki faktörleri de bunun içinde düşünürsek, kayıp çok büyük Ülkeler bu şampiyonalara, hem kitlesel bir katılımı sağlamak, hem turistik açıdan bir yoğunluk yaşamak, hem ilgiyi o kente çekmek, hem de bunların yanında da kentin sorunları ile tesisleşmeye önemli katkı sağlamak için talip oluyorlar. Bunlar az kazanımlar veya da az kayıplar değil. Trabzon bunlardan mahrum bırakıldı, maalesef ve bu kararın makul bir açıklaması da yok” diyerek tepkisini dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler