Trabzon TFF'ye yürüyecek

Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği, Trabzon Üniversiteli öğrenciler Derneği ve Trabzon fikir kulübü 16 Ocak Cumartesi günü saat 11:00'da Türkiye Futbol Federasyonuna Protesto Yürüyüşü yapacak. Trabzon adına sahip çıkan oluşum adına bir açıklama yapan Tra

Trabzon TFF'ye yürüyecek

Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği, Trabzon Üniversiteli öğrenciler Derneği ve Trabzon fikir kulübü 16 Ocak Cumartesi günü saat 11:00'da Türkiye Futbol Federasyonuna Protesto Yürüyüşü yapacak.


Trabzon adına sahip çıkan oluşum adına bir açıklama yapan Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği Başkanı Seyfi Erbaş,Tabelasında Trabzon yazan tüm dernekleri bu yürüyüşe destek olmaya çağırdı.


Erbaş açıklamasında şu sözlere yer verdi: ''Bilindiği gibi 23 Aralık Çarşamba günü sözde Türkiye futbol Federasyonu'nun yaptığı basın açıklaması ile 2016 yılı Avrupa Futbol Şampiyonası'na başvuru dosyasının detaylarını açıkladı.

Buna göre şampiyonayı Türkiye'nin alması halinde maçlar İstanbul,Kayseri ,İzmir,Konya,Antalya,Bursa,Eskişehir ve Ankara'da yapılacak.Bu illerin bazılarında yeni şartlar inşa edilerek şampiyonaya hazır hale getirilecek.

Ayrıca tüm bu şehirlerin altyapı yatırımlarını tamamlayarak, özellikle ulaşım ve konaklama konularında büyük yatırımlar gerçekleştirilecek.


Şampiyonayı ülkenin küçük bir bölümüne mahkum eden bu anlayışı kabul etmek mümkün değildir.Bu organizasyonun yapılacağı güne kadar her biri demokratik sınırlar içinde kalan bir dizi eylem planı hazırladık.Bu eylemleri bu yürüyüş ile başlatıyoruz.

Trabzon dernekleri ve Trabzon'dan gelecek tepkiler ile şehrin baskı gücünü göstermek istiyoruz.Bir futbol şehri olan Trabzon başta olmak üzere bu haritaya dahil edilmeyen Gaziantep,Urfa,Adana Diyarbakır gibi şehirlerin derneklerini de demokratik tepki çerçevesinde düzenleyeceğimiz bu eyleme desteğe davet ediyoruz.''


16 Ocak cumartesi günü saat 11:00'da gerçekleştirilecek eylemde,TFF'nin genel merkezine yüz metre mesafede toplanacak yürüyüş korteji pankartlar ve dövizler eşliğinde yürüyecek.

Yürüyüş, siyah çelenk ve 2016 itiraz dilekçesini TFF'ye bırakacak, ardından basın açıklaması ile sona erecek.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler