Trabzon Şehidine sporla sahip çıkacak

Trabzon’da “15 Temmuz Şehidime Sahip Çık “ Spor Turnuvası Başladı.

Spor 27.02.2017, 15:36 27.02.2017, 15:51
Trabzon Şehidine sporla sahip çıkacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Trabzon Valiliğinin ortaklaşa düzenlediği ‘Şehidime Sahip Çık’ Spor Turnuvası Trabzon Valisi Yücel Yavuz tarafından başlatıldı.


Trabzon Valisi Yücel Yavuz, açılışta yaptığı konuşmada 15 Temmuz’un gençlere iyi anlatılması gerektiğini söyledi. Sağlıklı bir nesil yetişmesi için bireylerin spor yapmasının önemli olduğunu vurgulayan Valimiz, bu tür organizasyonların gençleri spora yönlendirme açısından önemli olduğunu belirtti. Vali Yavuz gelecekte sağlıklı bir toplum olabilmemiz ancak spor yapan insanlarımızın çoğalması ile mümkündür dedi. Vali Yavuz, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutlayarak, turnuvadan elde edilecek gelirin şehit ailelerimize ulaştırılacağını söyledi.

Konuşmaların ardından turnuvada satranç müsabakasının startını veren Valimiz genç sporculara başarılar diledi. Müsabakaların başlamasının ardından bilek güreşi il birinciliği müsabakalarını da izleyen Vali Yavuz, Milli Güreşçimiz Selçuk Çebi ile sembolik bilek güreşi yaptı. Son olarak turnuvada antrenman yapan tenisçilerle sohbet eden vali Yavuz, kısa bir süre genç sporcularla tenis oynadı.

‘Sınırları Aşıyoruz’ projesi kapsamında Batum’dan da 37 sporcunun katıldığı organizasyon satranç, tenis, yüzme ve futbol dallarında gerçekleştirilecek. Satranç ve tenis müsabakalarının Beşirli Tenis Kompleksi’nde, futbol maçlarının Ahmet Suat Özyazıcı Stadı’nda, yüzme yarışlarının ise Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu’nda toplam 530 sporcunun katılımıyla gerçekleştirileceği turnuva, 31 Mart’ta sona erecek.


Trabzon habercisi
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@