alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzon-Rize toplantısında dostluk rüzgarları

Trabzon ve Rize toplantısında nifak tohumları ekilmesine fırsat verilmedi.

Spor 25.06.2021, 13:29 25.06.2021, 16:15
Trabzon-Rize toplantısında dostluk rüzgarları

Trabzonspor ile Çaykur Rizespor adını olması gerektiği şekilde dostluk ve kardeşlik haberleri ile duyuruyor.

Geçmiş yıllarda iki kardeş şehir taraftarları arasında ekilen nifak tohumları sökülüp atılırken, ortaya dostluk ve kardeşlik görüntüleri çıkmaya başladı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, uzun süredir iki şehir arasında yaşananlardan duyduğu rahatsızlığın üzerinde durmuş ve iki akraba şehir vurgusu yapmıştı. Hacıkerimoğlu’nun çağrısı, her iki şehrin taraftar grupları, siyasileri, STK’ları ve vatandaşları tarafından da büyük destek gördü.

Hacıkerimoğlu’nun iki şehir arasında yaşanan tatsızlıkları sonlandırma çabaları sonuç verdi. 

Trabzon’da TFF Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu’nun misafiri olan MHP il başkanlarının gündeminde de Çaykur Rizespor ve Trabzonspor kardeşliği vardı.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, MHP Trabzon Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ayar, MHP Rize İl Teşkilat Başkanı Mahmut Demet ve Rize ile Trabzon şehrinin değerli iş insanları Oktay Seymenoğlu ve Ali Şevki Çakıroğlu Trabzon’da yemekte buluştu.

Rize İl Başkanı İhsan Alkan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "İstanbul İl Başkanım Birol Gür, Trabzon İl Başkanım Sn. Bekir Sıtkı Tarım bey ile beraber TFF Yönetim Kurulu Üyesi , kıymetli hemşehrimiz Sn. Mustafa Hacıkerimoğlu beyin misafiri olduk. Çaykur Rizespor ve Trabzonspor kardeşliğini konuştuk. İki akraba şehrin birliği var olsun.” ifadelerine yer verildi.


Yorumlar (7)
Çaykaralı 6 ay önce
Geç bile kaldınız ama yine de tebrikler olması gereken budur arada boş boş konuşacak gerzekler çıkacaktır yine ama sallamamak gerek oksijen israflarını,bakın arkadaşlar Trabzona hakaret eden yanına Rizeyi de koyuyor Rize ye hakaret ettikleri zaman Trabzonu da araya sokuyorlar o yüzden düşman sevindirmeyelim elin kansızları ellerini acuçlamasın kalın sağlıcakla
BOZKURT 6 ay önce
Elbette Trabzonla Rize dost olmalıdır.Ama Trabzonla Giresunda Orduda Samsunda Boluda Sakaryada Bursada Beşiktaşta Galatasarayda dost olmalıdır.Daha doğrusu tüm takımlar dost olmalıdır.Sporda yapılan yanlışları taraftarlara mal etmeyelim.
Fatih Sultan ALTUNSU 6 ay önce
"İki akraba şehir" ifadesi spordan çok daha büyük önem arz ediyor. Futbol, iki akraba şehrin arasını açmamalı. Futbol dostluk, akrabalık ve inanç birlikteliğinden asla daha önemli değildir ve olmamalıdır. Trabzon ve Rize'nin akrabalık ve komşuluk bağını hatırlatan tüm hemşehrilerime yürekten teşekkür ederim.
Rizeli kaspar 6 ay önce
Bize yakışanı budur. Helal olsun gurur verici
BOZKURT 6 ay önce
2011 kupası için sizce sorumlular kimlerdir.Yada 2005 kupasında Cem Papilaya o talimatı kim vermiştir.2019 da Ümit Öztürk o maçı niçin öyle yönetmiştir.Bizden başka kimseler görmemişmidir o yapılanları.Taraftarlar en az suçu olanlardır.
Murat 61 6 ay önce
2010_2011 şampiyonu Fenerbahçe rizeye hoş geldiniz pankartı açan bizler değildik herhalde ben bu günleri unutmadım unutmayacağım da bunlardan ne dost,ne komşu,nede kardeş olur
HK 6 ay önce
Trabzon ve Trabzonlu hemşehrilerim benim arkadaşım dostumdur bu konuda sıkıntı yok ama Trabzonsporun Rizeye hiç bir faydası olmamıştır ve olmayacaktır konu spor olunca Trabzon elbet Rizenin yardımına birgün muhtaç olacaktır o zaman Rize yine yardım eder merak etmeyin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@