Trabzon'dan Diyarbakır'a bir kardeşlik köprüsü daha

Trabzon kulübü Yeşilovaspor, Diyarbakır ile kardeşlik bağı kurdu

Trabzon'dan Diyarbakır'a bir kardeşlik köprüsü daha

Trabzon’da amatör küme takımlarından Yeşilovaspor kulübü Diyarbakırspor ile kardeş kulüp oldu.

Trabzon Yeşilovaspor kulübünün asbaşkanı Samet Yesir, Diyarbakır ve Diyarbakırspor’a olan sevgisinden dolayı kendi kulübü ile Diyarbakırspor’un kardeş kulüpler olmasını sağladı. Yesir,” İlçemiz ve beldemiz de bu kardeşliği benimsedi. Bu kardeşliği inşallah daha da pekiştireceğiz” dedi.

Yesir,bu sevginin eski yıllara dayandığını ve bunu daha da pekiştirmek istediklerini dile getirerek “ Diyarbakır’a ve Diyarbakırspor’a karşı ayrı bir sempatim var. Diyarbakırspor’un renkleri Yeşil-Kırmızı, ben de Yeşil’e sevdalıyım. Trabzonluyum,hem Trabzonsporluyum  Diyarbakırsporluyum. Bu sevginin bir çok nedeni var tabi. Diyarbakır insanı çok misafirperver, mert. Diyarbakırspor, Ali Gaffar Okkan’ın emaneti.  Diyarbakırspor’da bir çok Trabzonlu futbolcu oynadı, tarihi başarılara imza attı." dedi.

Yesir sözlerini "Aslında iki kentin bir çok yönden ortak yönleri var.İki şehir de futbolu seviyor,aynı zamanda mert  ve zorluklarla mücadele etmeyi seven insanlarız. İki şehir de zamanında Anadolu futbolunda çığır açmış şehirlerdir. İlçemiz ve beldemiz de bu kardeşliği benimsedi. Trabzon’da herkes bizi Diyarbakırspor’un kardeş kulübü olarak biliyor. Bu kardeşliği inşallah daha da pekiştireceğiz. Bu ülke hepimizin,bu ülkenin her tarafı ile birlik ve beraberliği sağlamalıyız” diyerek tamamladı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan alemdar
Serkan alemdar - 1 hafta Önce

Diyarbekır değil miydi o kulübün adı.amed spormuydu yoksa

banner426

banner443

banner441