banner526

banner533

banner513

Trabzon amatöründe isyan sesi

Akçaabat'a bağlı Söğütlü beldesinde bölge amatör takımlarının kullandığı sentetik sahanın girişine bırakılan hafriyat yığınları, amatör sporcuları olumsuz etkiliyor. Amatör futbol takımlarının idman sahası olarak kullandıkları ve resmi müsabakalarını da o

Spor 14.01.2009, 12:55
Trabzon amatöründe isyan sesi

Akçaabat'a bağlı Söğütlü beldesinde bölge amatör takımlarının kullandığı sentetik sahanın girişine bırakılan hafriyat yığınları, amatör sporcuları olumsuz etkiliyor.

Amatör futbol takımlarının idman sahası olarak kullandıkları ve resmi müsabakalarını da oynadıkları sahanın girişine, Söğütlü Belediyesi tarafından dökülen hafriyat, özellikle yağışlı havalarda çamur oluşmasına neden oluyor.

Amatör kulüpler, sahanın genişletilmesi için yapılacak çalışmalara hazırlık için dökülen hafriyatın bir an önce kaldırılarak sahanın yapım işlerinin bitirilmesini istiyor.

Trabzon 1. Amatör Küme takımlarından Tütünspor'un teknik direktörü İsmail Çelik,  yaptığı açıklamada, sahada yaşanan durumun, amatör ruha yapılan saygısızlık olduğunu söyledi.

Sahanın girişindeki çamur yığınlarına basan sporcuların taş ve toprakları sahanın içerisine taşıdığını ifade eden Çelik, ''Böyle giderse bir süre sonra burası sentetik saha olmaktan çıkacak. Neden kimse burayla ilgilenmiyor? Yaklaşık bir aydır aynı sıkıntıyı çekiyoruz. Yetkililerden, bir an önce durumun düzeltilmesini talep ediyoruz'' dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@