alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

TFF'den Radikal Kararlar

Futbol Federasyonu, bugün yaptığı toplantıda ligler, kulüpler ve ceza yönetmelikleriyle ilgili önemli kararlara imza attı. Lig A, Lig B ve Lig C'nin isimleri değişti.İstanbul'da toplanan yönetim kurulu, profesyonel liglerde isim değişikliklerine giderken,

Spor 07.08.2007, 19:59
TFF'den Radikal Kararlar


Futbol Federasyonu, bugün yaptığı toplantıda ligler, kulüpler ve ceza yönetmelikleriyle ilgili önemli kararlara imza attı. Lig A, Lig B ve Lig C'nin isimleri değişti.

İstanbul'da toplanan yönetim kurulu, profesyonel liglerde isim değişikliklerine giderken, yeni düzenlemede bu sezondan itibaren Lig (A)'nın ismi TFF 1. Lig, Lig (B)'nin ismi TFF 2. Lig, 3. Lig'in ismi ise TFF 3. Lig oldu.

Futbol Disiplin Talimatı'nın ilgili maddelerinde cezanın infazına ilişkin hükümlerde de kimi değişiklikler yapılırken, buna göre, hak mahrumiyeti ya da müsabakadan men cezası alan kulüp yöneticisi, teknik adam veya kulübün diğer görevlilerinin, protokol tribününün yanısıra, stadyumlarda akredite kartla girilen tüm alanlarda bulunması yasaklandı.

Söz konusu yasağa uymayan yönetici, teknik adam veya diğer kulüp görevlilerinin ilk ihlali yaptıklarında, kulüplerine Turkcell Süper Lig'de 120 bin, TFF 1. Lig'de 50 bin, TFF 2. Lig'de 25 bin, TFF 3. Lig'de 10 bin YTL ceza verilmesi karara bağlandı. İhlalin 2. kez yinelenmesinde bu cezaların 1 kat artırılması, 3. kez yinelenmesi durumunda ise Turkcell Süper Lig'de 120 bin, TFF 1. Lig'de 50 bin, TFF 2. Lig'de 25 bin, TFF 3. Lig'de 10'ar bin YTL arttırılarak uygulamaya konulması kararlaştırıldı.

-NAKLEN YAYINI ENGELLEYEN YANDI-

Yönetim kurulu, naklen yayınların kesintiye uğraması ya da engellenmesine dönük eylemlere de ağır yaptırımlar getirdi. Bu çerçevede Turkcell Süper Lig'de naklen yayını kesintiye uğratılması ya da engellemeye kalkılması durumunda evsahibi kulübe ilk seferinde 500 bin YTL, tekrarında 500 bin YTL artı 2 maç saha kapama cezası verilmesi, üçüncü seferde ise 500 bin YTL para cezasının yanısıra 3 puan indirilmesine gidilmesi uygun görüldü.

-TFF 3. LİG'E YÜKSELME VE DÜŞME ESASLARI BELİRLENDİ-

Öte yandan 80 futbolcu, 8 teknik adamla ilgili itilaf dosyalarını da karara bağlayan yönetim kurulu, TFF 3. Lig'de yükselme ve düşmeyle ilgili yeni esasları belirledi. Buna göre, 2007-2008 futbol sezonunun sonunda TFF 3. Lig'de gruplarında ilk 3 sırayı alan takımlar TFF 2. Lig'e doğrudan yükselecek. 4. ve 5. sıraları alan takımlar arasında oynanacak play-off müsabakalar sonucunda 2 takım daha TFF 2. Lig'e çıkacak.

Gruplarında son 4 sırayı alan takımlar ise illerindeki yerel amatör lige düşecek. 2007-2008 sezonu sonunda Türkiye Amatör Takımlar Şampiyonası'ndan gelen ve federasyonca belirlenecek kriterleri yerine getiren 5 takım, 2008-2009 sezonunda TFF 3. Lig'de oynama hakkını elde edecek.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@