TFF ve beIN Sports arasında kulüpleri şok edecek anlaşma!

TFF ve beIN Sports arasında yapılan toplantıda indirim anlaşması çıktı. beIN Sports 137,5 milyon TL daha az ödeme yapacak

Spor 21.07.2020, 19:30
TFF ve beIN Sports arasında kulüpleri şok edecek anlaşma!

Süper Lig'de bir süre önce Kulüpler Birliği- TFF ve yayıncı kuruluş arasında patlak veren krizle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Habertürk'te yer alan habere göre;

beIN Sports'un talebi üzerine bugün yayıncı kuruluş ile TFF Yönetim Kurulu arasında gerçekleşen toplantıda; Katarlı şirketin yöneticileri, pandemi süreci nedeniyle 350 milyon TL'lik indirim talep etti. TFF'nin bu rakamı fazla bulduğu belirtilirken, tarafların 137,5 milyon TL'ye anlaşmaya vardığı öğrenildi. Yani federasyon, önümüzdeki sezon yayıncı kuruluşun, kulüplere yapacağı ödemede 137,5 milyon TL indirime onay verdi.

KULÜPLER ŞOKTA

TFF, Kulüpler Birliği'nin daha önce beIN Sports ile Futbol Federasyonu arasındaki görüşmelere komisyon kurup konuya müdahil olmak isteme talebini bir kez daha görmezden gelirken alınan bu karar adeta deprem etkisi yarattı. Pandemi nedeniyle zaten ekonomik darboğazda kulüplerin bu gelişmeyle büyük hayal kırıklığı yaşadığı belirtildi.


PANDEMİ DÖNEMİNDE BAKANLIK DEVREYE GİRMİŞTİ

Mart ayından başlayan pandemi sürecinde de BeIN Sports'un kulüplere yapması gereken ödemeyi yapmamış, 20 Haziran'da Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'nun devreye girmesiyle ödemeler gerçekleşmişti.

KULÜPLER HEP FEDAKARLIK YAPIYOR! BU İLK DEĞİL

2016'de yıllık 500 milyon dolar bedelle yayın ihalesini alan; ancak bu meblağın yarısını TL'yle ödeyen; kalan yarısını da dolar kurunu 5.80 TL ye sabitleyen beIN, yüzde 30 indirim istemiş ve yıllık bedeli 410 milyon dolara indirmişti. Bu meblağın yarısı TL yarısı da 5.80'den sabitlenince aslen bedel 350 milyon doların da altına inmişti. O dönemde ekonomik anlamda zor günler geçiren kulüpler, büyük bir fedakarlıkta bulunmuştu.


Yorumlar (21)
serkan 1 yıl önce
bu yayıncı kuruluş sürekli indirim istiyor halkın üzerine habire bindiriyor. Yazıklar olsun ülkeyide katara verin bari tam olsun.
Ersan 1 yıl önce
Abonelik almıyorum o şirketten, derdim de yok...Siz de almayın, varsa geri verin.. Memnun olmadığınızı gösterin..
Mantıklı 1 yıl önce
Kulübler futbolcularına, “ ne kadar istersin 5’mi, ben sana 7 veririyorum”. Ödeyemezler, sonra onlara, “ gel şunu 3 yapalım” derler. Yayıncı kuruluşta elbette “Çingene Pazarlığı” yapacak.
Hasan 1 yıl önce
Yayıncı kuruluş PANDEMİ sürecinde maç olmadığı halde bizden parayı tam aldı. Son kararla soygundan kurtuluyorum. Başakşehir taraftarları düşünsün artık. Gülüyorum. Futbol tiyatrosu beş kuruş etmez. Ben Trabzonspor için aboneyim yıllarca. Aradım yaptıklarını yüzlerine ağız dolusu söyledim ve iptal ettim. Bir tiyatro bir defa izlenir. Biz şaibeli işlere para ödemek zorunda değiliz.
İbrahim köseoğlu 1 yıl önce
HEM DİYORUZ ŞAİBELİ LİĞ HEM DİYORUZ BU LİĞE PARA ÖDEYİN. NİÇİN NEDEN ÖDESİN. FUTBOL TAKIMLARI HAKEMLER FEDERASYON HER TÜRLÜ FIRILDAĞI YAPACAK YAYIN ŞİRKETİ REKLAM VS BU LİĞDEN PARA KAZANAMAYACAK KULÜPLEREDE PARA VERECEK. GEÇİN P İŞİ
.DUA EDİN SÖZLEŞMEYİ FESH ETMİYOR. YENİ İHALEYE KİMSE KURUŞ VERMEZ
İbraam 1 yıl önce
Bu katarlılar bu ülkede at koşturma cürretini nereden alıyor sizce. El altında on verip yüz götürüyorlar.. bu peşkeşi çeken babasının hayrınamı yapıyor bu ihaneti...
Hasan 1 yıl önce
Kıymetli dostlar paranızı yedirmeyin Araplara günahtır. Bunu tüm taraftarlara bir Trabzonsporlu olarak söylüyorum.
Davut 1 yıl önce
Tebrikler güzel bir anlaşma. Sayın cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum
Hasan 1 yıl önce
Bu anlaşmayı Başakşehire yatan Alanya(bakandan torpilli gerçi) , Antalya, Ankaragücü asansör takımlar düşünsün. Başakşehir her türlü parayı bulur ve kimseye hesap vermek zorunda da değil.
Murat 1 yıl önce
Bi kalitesiz ligi almaya talip olduklarina dua etmeli
Dunyanin en berbat ligi hakem hakem degil oyun oyun degil var var degil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@