7m

Çapkınoğlu

TFF ve BeIN Sports arasında kriz büyüyor

Yayıncı kuruluş BeIN Sports ödemenin sadece yarısını yaptı

Spor 22.06.2021, 22:11
TFF ve BeIN Sports arasında kriz büyüyor

Yayıncı kuruluş ödemesi gereken 292 milyon doların sadece 150 milyon dolarını ödeyince kulüpler kazan kaldırdı. TFF, beIN Sports'a sözlü ihtar çekerken, paranın tamamının ödenmemesi durumunda ipler tamamen kopabilir.
Yeni sezon öncesi TFF ile beIN Sports arasındaki naklen yayın krizi içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Yayıncı kuruluşun 292 milyon doların sadece 150 milyon dolarını ödemesi kulüpleri isyan ettirdi.

YAYINCI KURULUŞ YARI ÖDEME YAPTI
 Transfer için Katarlı yayıncının vereceği geçen yıla ilişkin parayı bekleyen Süper Lig takımları öğle saatlerinde büyük bir sürprizle karşılaştı. Tam ödeme bekleyen kulüplere TFF, yayıncı kuruluşun yarı ödeme yaptığını bildirdi.

ÖDENEN PARA, BEIN SPORTS'UN İSTEDİĞİ İNDİRİME DENK GELİYOR
Kulüpler Birliği Vakfı'nda da gündeme gelen bu konu sonrası TFF yönetimi, Katarlı yayıncıya önce sözlü ihtar çekti. Eğer ödemenin tamamı gerçekleşmezse, bu hafta içinde TFF ile Katarlı yayıncı arasındaki ipler kopabilir. Katarlı yayıncı geçen yıl yüzde 40 civarı indirim istemişti. Ödenen para ise beIN Sports'un istediği indirime denk geliyor.

Cumhuriyet


Yorumlar (17)
Erdal 1 yıl önce
Bu daha iyi günleriniz. Bu parayi kimse daha vermez. Bu vizyonsuz kulüplere çok bile.
Bordo 1 yıl önce
Biliyorlar lig de maçlar sahada kazanılmıyor değer verilmiyor lige, ligi tff mhk si şike yapmaktan cebelitarık seviyesine çektiler.
Salih keskin 1 yıl önce
Utanmasa üste para isteyecek katır mı katar mı her neyse, ülke şamar oğlanı na döndü,
Haçkalı 1 yıl önce
Katar’ın kucağına düştü bütün memleket. Sorumlu olan Zat-ı devletleri gurur duysun eseriyle.
Sezgin KÜÇÜK 1 yıl önce
Siyaset başakşehir, kasımpaşa, karağümrük, vb taraftasız kulupleri lige torpille çıkarırsa kalite düşer. Taraftarı kitlesi olmayan kulup premier ligdeki gibi üst lige alınmazın. Değer kaybına neden olur. Kimseye decoder satamazsın. Kalite düşer. Dimi uyuyan siyasetciler sadece cebini düşünme. Ülke futbolunu bitirdiniz.
Sefa Tekin 1 yıl önce
Ne kadar köfte, o kadar para. Çok bile vermiş.
katakulli 1 yıl önce
karli enayimi ,
niye versin para . bakti Turkiyede her sey agam pasamla oluyor oda yan yatti .
Mesut 1 yıl önce
Verilen bile fazla. Gereksiz transfer yap, altyapıyı boş ver, altyapıdan çıkanı en düşük ücretle oynat, dışardan getirdiklerine çuvala ver, takımların bütçesini düşünmeyen antrenör getir ve getirdiğin antrenör takımı sil baştan transfer yaptır, onu bunu gereksiz yere kadro dışı bırak, ben istemiyorum gönderin ve buna göz yuman yönetimler yüzünden kulüpleri borç batağına sürükleyin sahada futbolun f si yok ondan sonra kalk hakkını vermediğin şeyin karşılığını bekle. Önce aldığını hak edeceksin. Boşuna ağlamaya gerek yok.
yaman 1 yıl önce
yarısı bile bu klüplere çok fazla ne verdilerki ne alsınlar reziller
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@