7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

TFF Terim'in ücretini çekti

Bosna Hersek maçından bir gün önce Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve yöneticiler kamp yapılan otelde Ay-yıldızlı ekibin teknik direktörü Fatih Terim ile biraraya gelerek, sözleşme konusunu görüşmüştü. Özgener, Fatih Terim'e 'sözleşmesini yenile

Spor 16.10.2008, 08:11
TFF Terim'in ücretini çekti
Bosna Hersek maçından bir gün önce Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve yöneticiler kamp yapılan otelde Ay-yıldızlı ekibin teknik direktörü Fatih Terim ile biraraya gelerek, sözleşme konusunu görüşmüştü.

Özgener, Fatih Terim'e 'sözleşmesini yenilemek istediklerini' vurgulayarak “Son dönemlerde medyada, hakkında çok çeşitli transfer söylentileri yer alıyor.

Biliyoruz sen bize söz verdin ve sonuna kadar da sözünün arkasında duracaksın. Biz de senin gibi sözümüzün arkasında duruyoruz. Yaşanan olaylar nedeniyle hem sen, hem de Milli Takımımız sıkıntı yaşıyor.

LİDERLİĞİ ANLATTI

Estonya maçını oynayıp, Türkiye'ye dönelim. Perşembe günü federasyonda biraraya gelerek, senin yeni sözleşmeni karşılıklı olarak imzalayalım. Böylece söylentilerin de arkası kesilmiş olur. Sakın medyada çıkan söylentilere kulak asma. Biz seni hiçbir zaman için gözden çıkarmış değiliz. Merhum Başkanımız Hasan Doğan'ın da söz vermiş olduğu gibi seninle yolumuza devam edeceğiz” demişti.

Kendisine aylık 135 bin YTL ödenen Fatih Terim'in yıllık alacağı rakamın 3 milyon YTL'ye yükseltilmesi planlanıyor.

Bu rakam daha önce 3.5 milyon YTL olarak belirlenmişti, ama küresel kriz nedeniyle yüzde 15'lik kesintiye gidilecek. Şu an için federasyonla 2010'a kadar anlaşması bulunan Terim'in resmi sözleşmesi 2012 yılına kadar uzatılacak.

Bu arada Fatih Terim, UEFA'nın sitesindeki röportajında “İyi bir lider, bazen konuşmasına gerek kalmadan, bakışları ve davranışlarıyla bile oyuncuyu motive edendir” dedi

Yorumlar (5)
elyesa 14 yıl önce
fatih terim başarıdan başarıya koşuyor.altınların içinde günüş bakır hatta demir yığınıyla uğraşıyor.başarının içinde iken başarızlıkla arkadaş oluyor.tabi bu da onun için bir başarı olsa gerekki bu alışkanlığında hiç vazgeçmiyor..
mazmanoğlu 14 yıl önce
aldığı ücretin bana göre bir lirasını bile haketmiyor.
sword 14 yıl önce
yok daha neler. bukadar kotu bir teknik direktor ama genede onunla devam edecekler. senol gunes takimi dunya ucuncu yaptiginda neden kimse destek cikmadi? terimin bir basarisi yok ama hala devam diyorlar ooof be ooff!
Erdöl 14 yıl önce
Türk futboluna zarar vermek istemiyorsaniz lütfen uzatmayin. Bu Terim'in sayesinde milli takimda top oynamayi birakacak futbolcu sayisi artacaktir.Tipki Yildiray gibi. Adamin oynatmadigi veya kadroya dahi almadigi futbolculardan bir onbir olustursak, mesela Fatih Tekke,Mehmet Topuz,Egenmen,Selcuk vesaire, dünkü milli takima üc cekerdi.Gazeteciye edilen küfürleri hatirlayin.Bu Terim'mi türk genclerine örnek olacak???
Erdöl 14 yıl önce
Volkan-Abdurrahman/Sabri-Egemen-Servet(Giray)-Hakan Balta-Yıldıray-Aurellio-Mehmet Topuz-Selçuk-Fatih Tekke-Arda/(Mehmet Yıldız).

Bunlara sakat oldugundan süpheli oldugum halde Gökdeniz'i katmadim.Birde sakat olan futbolcularimizi kadroda düsünün.Alternatifler cok ama hoca yok.Vallahi ben bizim hocadan fazla anliyorum.Ey TFF'u beni görün ve dinleyin,hoca olmaya talibim,hatta cok daha az para kazanmaya bile raziyim;-)Saygilar ve sevgiler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@