TFF Harcama limitlerini açıkladı! İşte Trabzonspor'a verilen limit

TFF kulüplerin harcama limitlerini duyurdu.

Spor 04.08.2020, 12:07 04.08.2020, 12:35
TFF Harcama limitlerini açıkladı! İşte Trabzonspor'a verilen limit

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, 3 Ağustos 2020 tarihli toplantısında 2020-2021 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitleri'ni belirledi. Buna göre Trabzonspor'a 132 Milyon 517 Bin 761 TL'lik limit verilirken bu tutar maksimum yüzde 15'lik sapma ile 152 Milyon 395 Bin 425 TL'ye çıkabilecek.


Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 89. Maddesi kapsamında, Ek XII'de yer alan usullerle belirlenen Süper Lig Takım Harcama Limitleri şu şekilde hesaplandı:

limitler

Ayrıca TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatının EK XII F Maddesinde belirtildiği üzere; T sezonunda Süper Lig'de yer almamış kulüplerin profesyonel futbol takımı harcama limitleri T sezonunu Süper Lig'i 7-15 sıralarında tamamlamış kulüpler için T+1 sezonu için onaylanan Takım Harcama Limitlerinin (harcama tutarı en yüksek ve en düşük takım dahil edilmeyerek) ortalaması alınacaktır. 

Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatının EK XII G Maddesinde belirtildiği üzere; Kulüpler için belirlenen takım harcama limitleri belirtilen gerekçelerle ve usullerle, 15 Aralık tarihine kadar yapılacak başvurular ve her iki transfer ve tescil döneminin son günü en geç saat 18:00'e kadar yapılacak başvurular üzerine Kulüp Lisans Kurulu tarafından artırılabilir.

Yorumlar (13)
Giresunlu 6 ay önce
Sezonu 2. Bitirdik limitimiz gaziantep klubunden bile dusuk devlet destegi bakan diye zirvalayanlardan yorum alabilir miyiz ?
oflee 6 ay önce
antep akp li başkanın takımı çaktınmı köfteyi????
HAA_61 6 ay önce
Neyse sonuçta Novak bize kaldı. Ben olsam 500bin euro veririm. İşine gelirse
Mantıklı 6 ay önce
Bu TFF neyin peşinde. GS,BJK,FB battı batıyor, harcama limitlerine bakın. Özellikle Gazsaray’ın ve BJK limitine bakın. Garibim Şikebahçe hala garip.
Özgür Ustaoğlu 6 ay önce
Bu limiti kim neye göre yapıyor? Batık BJK bile bizden fazla GS yi uçurmuşlar yine!
The King 6 ay önce
Yaklaşık 18 Milyon euro. Yeter de artar bile...Uğurcan, Ömür de gidecek büyük ihtimal ile biraz denk bütçe oluşur en azından.
Anlayan varsa anlatsın 6 ay önce
Şimdi bu harcama limitleri transfer icinmi yoksa takımda.futbolculara verilen yıllık.ucrette dahilmi.ben bişey anlamadım bu limitten
Volkan 6 ay önce
Bu limitler bu sene yapılacak tüm harcama limiti bonservis bedelleri de maaşlarda içerisinde.hatta antrenör ve teknik ekibin maaşları dahil. İyide bizim güncel verdiğimiz rakam ney ki toplam 100 m TL ise iyi ama 130-140 sa iş kötü 10 m TL ile kimi alacaksın ne kadar maaş vereceksin . Ayrıca satılan oyuncuların bonservis bedellerinin sadece 1/3 ünü limite ekliyorlar .gs limiti çok yüksek görünüyor fakat şu halde bile 20 m Euro civarı inmek zorundalar bjk ş.ligine gideceği ve maliyetli oyuncuları gönderdiği için şuan rahat gibi Antep limiti yüksek çünkü borcu yok
Gerçekler 6 ay önce
Evet arkadaşlar tüm maaşlar primler transferler A dan Z ye tüm giderler bu açıklanan limitlerın içerisinde
Taraftar 6 ay önce
Aynen öyle kardeş insanları daha kapsamlı bilgilendirmiyorlar benim sorum acaba bu limitin içine takımın maaş bütçeside dahilmi
alihan 6 ay önce
Novak fenevin kapısında kalmış içeri almıyorlarmış son dakka haberi :)
İsmail 6 ay önce
harcama limitine bonservis bedeli dahil değildir. gelirlerinden (bonservis satış , stad, forma vs) giderlerini (futbolcu maas, genel giderler, menejerlik vs) cıkarılarak bulunur
Tc Osman hacivelioglu 6 ay önce
TFF nin var sistemi gibi kime göre varrrrr ulen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@