7m


7m

hyundai

TFF Futbola dönüş protokolün tamamını açıkladı

TFF Sağlık Kurulu'ndan futbola dönüş protokolü ile ilgili açıklama.

Spor 10.05.2020, 12:02
TFF Futbola dönüş protokolün tamamını açıkladı

Haber61 - Spor Servisi - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) daha önce bir bölümü açıklanan Futbola Dönüş Protokolü'nün tamamını açıkladı.

Konu ile iligli olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"TFF Sağlık Kurulu, bazı kulüplerimizin liglerle ilgili nihai karar açıklanmadan antrenmanlara başlamış olmaları ve Pandemi sürecinin devam ediyor olmasını da göz önüne alarak 01/05/2020 tarihinde bir dizi önlemin de içinde bulunduğu futbola dönüş öneri protokolünün ilk kısmını açıklamıştır.

TFF Yönetim Kurulu'nun liglerin muhtemel başlama tarihi ile ilgili aldığı kararı 06/05/2020 tarihinde açıklaması ve diğer yandan öneri protokolünün lig hazırlık çalışmalarının henüz başında olunması sebebiyle açıklanmayan bölümleri hakkında kamuoyunda tartışmaların başlaması nedeni ile sağlık kurulumuz protokolün tamamını açıklama kararı almıştır.

Öneri Protokolünün tamamı bireysel antrenman, grup antrenmanı, takım antrenmanı, müsabaka dönemi başlıkları ile bu dönemlerin herhangi birinde şüpheli, olası veya pozitif vaka olması durumunda ne yapılabileceği ile ilgili önerileri içermektedir.

Bu protokol adından da anlaşılacağı üzere bir öneri paketidir.

Öneri Protokolünün İçişleri Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın Pandemi ile ilgili aldığı karar, yaptığı açıklama, genelge ve rehberleri ile çelişmesi halinde geçerli olan hiç kuşku yok ki bakanlıklarımızın konuyla ilgili kararlarıdır. Gereği ve bilgilendirme için kamuoyunun dikkatine saygı ile sunulur."

FUTBOLA DÖNÜŞ PROTOKOLÜNÜ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Yorumlar (5)
BenDeniz 2 yıl önce
Korona virüsün ilk günlerinde vaka sayısı 37 ilken kameraların karşısına geçip isyan eden Fatih terim vaka sayısı 150 bini geçmiş her gün 50. Atmış kişinin yaşamını yitirdiği bu günler de Fatih terim neden susuyor neden konuşmuyor aslında çok şeyi hak ediyor susma hakkımı kullanacağım.
EsEs 2 yıl önce
Tarihe nottur. Bu sefer yemeyecek siz istemeseniz de Şampiyon olacağız...
OFLU TÜRK 2 yıl önce
FEDERASYON ZORLA İŞ ÇIKARACAK İNSANLARIN BAŞINA.BAKANLIĞIN BU OLAYA MÜDAHALE ETMESİ LAZIM.TEK ÇÖZÜM LİGLERİN TESCİLİDİR MACERA ARAMA FEDERASYON.BU SEZON KÜME DÜŞMEYİDE KALDIRIN.GÜNDEMDEN DÜŞÜRÜN ARTIK BU İŞİ
şenol 2 yıl önce
Buna ne derler koyun can derdin de kasap et derdin de. Anlamıyorum İlgili Bakanlıklar veya yetkililer yok sorumluluğu TFF ye bırakıyoruz yahu bu nasıl iştir. Herkes kafasına göre hareket etsin o zaman niye bizler evler de kalıyoruz. Niye insanlar belli bir süre daha toplu bir arada olamıyor. Tamam belki normalleşme olacak ama ne zaman belirsizlik halen daha devam ediyor. Bunlar halen daha lig oynansın diyor. Demek futbol insan hayatı ve sağlığından daha önemli ayıptır yazıktır. Bence aslın da şu anki ortamda hangi takımdan olursa olsun hiçbir futbolcu oynamak istemiyor ama diyemiyorlar. Ama Allah'ın izniyle bu sefer engel olamayacaklar şampiyon olmamıza.
Isko 2 yıl önce
SIZLER BU SACMALIKLARLA UGRASACAGINIZA FUTBOLCU SAGLIGINA BAKIN.BAKIN.BS VE FENERBAHCEDE BIRER FUTBOCUDA VURUS TESBIT EDILDI GECMIS OLSU ALLAH SIFALARINI VESIN.SIZLER BU GERCEKLERI GORUN OLUMU GORMEDEN.BIRSKIN ARTIK MILLETIN YAKASINI TESCIL EDIN BU LIGI.BIR TAKIMIN USAGI OLMAYIN.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@