7m


7m

hyundai

TFF'den Flaş karar! Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve bir çok isim maç yönetmeyecek!

TFF, hakem listesini açıkladı.

Spor 08.03.2022, 15:36
TFF'den Flaş karar! Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve bir çok isim maç yönetmeyecek!

TFF, sezonun geri kalanında Süper Lig’de görev yapacak hakemleri açıkladı. Buna göre Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Ali Palabıyık, Abdulkadir Bitigen, Hüseyin Göçek gibi isimler sezonun geri kalan haftalarında maç yönetemeyecek.

Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu (MHK), Süper Lig 'de görev alan hakem kadrosunu yeniden belirlerken 13 ismi listeden çıkardı. Hem yaş sınırı hem de kulüplerin şikayektlerini göz önünde bulunduran MHK, bu sezonu tamamlayacak hakemleri güncelledi. 

TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Süper Lig'de düdük çalan; Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Aldulkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Bahattin Şimşek, Burak Şeker, Suat Arslanboğa, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge, Tugay Kaan Numanoğlu, Alper Ulusoy, Halis Özkahya listeden çıkarılırken Özgür Yankaya sadece VAR hakemi olarak görev alacak.

SÜPER LİG HAKEMLERİ ŞÖYLE

Yaşar Kemal Uğurlu

Halil Umut Meler

Atilla Karaoğlan

Arda Kardeşler

Erkan Özdamar

Ümit Öztürk

Mete Kalkavan

Ali Şansalan

Sarper Barış Saka

Zorbay Küçük

Yasin Kol

Volkan Bayarslan

Kadir Sağlam

Mustafa Kürşad Filiz

Çağdaş Altay

VAR HAKEMLERİ

Özgüç Türkalp

Özgür Yankaya

Emre Malok

Erkan Engi


Yorumlar (5)
dördüncücemre 4 ay önce
Çok geç alınmış ve eksik bir karar. Bu karar 2010-2011 den hemen sonra alınacaktı. Yine de zararın neresinden dönersen kârdır misali.
Trabzonspor 4 ay önce
Halil umut meleri de biz istemiyoruz kardeşim niye bizim istekler dikkate alınmıyor
Kemal SAKA 4 ay önce
Şükürler olsun, bugünleri gördüm. Hayırlı olmasını diliyorum. Ölçme ve değerlendirmeye dayalı sistemler futbolun uluslararası rekabete açılmasını sağlayacak ve sporun yarışmacı ruhunun yeniden nefes almasını sağlayacaktır.
Kemal SAKA 4 ay önce
Çok şükür bugünleri gördüm. Hiç şüphesiz ölçme ve değerlendirmeye dayalı vizyon belirlemek, futbolumuzun uluslararası rekabet edebilirliğini olumlu katkı verecek ve yanısıra geniş halk kesimlerinin daha adil bir maç yönetimi beklentilerine daha çok cevap verebilecek yapılanmaya kapı aralayacaktır. saygılarımla,
Özgür Ustaoglu 4 ay önce
La yüri git Attıklarınıza ayvallahda Ümit öztürk yaşar uğursuz kaldıysa türk futbolu beş para etmez artık. Etmiyor vede vermiyorlar futbolun gelişiminde hakem rolü heryerde büyüktür.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@