7m

7m

hyundai

tamfinans

TFF'den Ali Koç'a Trabzonspor yanıtı!

TFF, Ali Koç'un mesnetsiz iddialarına yanıt verdi

Spor 03.05.2022, 23:18
TFF'den Ali Koç'a Trabzonspor yanıtı!

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına cevap verdi. TFF, "Medyada bazı kulüp yöneticileri tarafından disiplin sevklerine ve disiplin kurulu tarafından verilen kararlara müdahale edildiği ve bazı kulüplerin kollandığına ilişkin haksız ve mesnetsiz iddiaların yer aldığı görülmüştür.  ifadelerini kullandı. İşte detaylar..

TFF, Fenerbahçe başkanı Ali Koç'un açıklamasından kısa bir süre resmi siteden açıklamalar yaptı. TFF, şu ifadelere yer verdi:

Medyada bazı kulüp yöneticileri tarafından disiplin sevklerine ve disiplin kurulu tarafından verilen kararlara müdahale edildiği ve bazı kulüplerin kollandığına ilişkin haksız ve mesnetsiz iddiaların yer aldığı görülmüştür.  Kamuoyunun açık bir şekilde bilmesini isteriz ki, daha önce müteaddit kereler belirtildiği üzere, disiplin sevkleri TFF Statüsü ve Talimatlarında belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde, müsabakalarda görevli, temsilci ve hakem raporları esas alınarak TFF Hukuk Müşavirliği’nde görevli disiplin müfettişleri tarafından yapılmaktadır.

Somut delillere ve gerekçelere dayanılarak yapılan bu sevklere ilişkin disiplin kararları, gerekli inceleme sonrasında bağımsız disiplin kurulları tarafından verilmekte, bu kararlara itiraz halinde yetkisini kanun ve statüden alan bağımsız Tahkim Kurulu kararıyla kesinleşmektedir. 

TFF Başkanı, Yönetim Kurulu ve yöneticilerinin, disiplin süreçlerine veya bağımsız yargı kurullarının işleyişlerine ve kararlarına herhangi bir etkisi mümkün değildir. Bunun en son örneği de, kamuoyunda da tartışılan MHK’nin Süper Lig ve 1. Lig Hakem ve Gözlemci Klasmanlarıyla ilgili TFF Yönetim Kurulu tarafından onaylanan kararının Tahkim Kurulu’nca kaldırılmasıdır. Ayrıca TFF görevlileri müsabakalara ilişkin raporlarını Futbol Yönetim Sistemi (FYS) üzerinden düzenlemekte ve bu raporlara kimsenin müdahale etme ihtimali bulunmamaktadır. Herhangi bir kulübün hukuka aykırı olarak korunması, kollanması söz konusu olmayıp, Federasyonumuz her kulübe eşit mesafededir. Futbolun tüm paydaşlarını kurum ve kurulları töhmet altında bırakan açıklamalardan kaçınmaya ve sağduyulu olmaya davet eder, bir kez daha hoşgörünün ve birlikteliğin simgesi olan Ramazan Bayramımızın Türk futbol camiası için hayırlara vesile olmasını dileriz.'' ifadelerine yer verildi.

Ali Koç Ne Demişti?
Fenerbahçe başkanı Ali Koç Trabzonspor'un kollandığını iddia ettiği açıklamasında PFDK sevklerine müdahale edileceğini iddia etmişti. İşte o açıklama;

"Bugün disiplin sevkleri var. O sevklerden nasıl korunduklarını, acaba Antalyaspor'un başkanının bahsettiği darp konusu raporu olacak mı? Stada kapasitesinden çok daha fazla seyirci alınması o raporda olacak mı? Genelde bu gibi olaylarda maç sonu kameralar incelenir, kameraların incelenip incelenmediğini de göreceksiniz. Rapora müdahale edilip edilmediğine de siz karar vereceksiniz. Benzer olaylar bizim şampiyonluk maçında stadımızda olsaydı neler olabileceğini de düşünün ve cezalar çıktıktan sonra onunla karşılaştırın. Bu kutsal camianın haklarını korumanın zamanının geldiğini ve geçtiğini sizler benden çok daha iyi anlayacaksınız. Normalde başka bir ortamda, maçta böyle bir olay yaşansaydı TFF'nin ne cezalar vereceğini hepiniz biliyorsunuz. Geçmişte yaşandı. Bunları da anlatacağım perşembe günü. Bu gece göreceksiniz disiplin sevkinde ne olacağını."


Yorumlar (9)
Hasan 2 hafta önce
FBliler başarısızlıklarını çok dengesiz bir takım kuran, yönetemeyen Ali Koça değil de TSa bağlarsa önümüzdeki 5 sene daha TS hep FBnin önünde bitirir ligi
mustafa D 2 hafta önce
ulan futbol mu oynuyor fenerbahce lig bitmek üzere iken birazcik uyandiniz .. fuzuli laka luka kendi kicini kurtarmaya calisiyorsun
ozgur ata 2 hafta önce
fb-ts macinda sahaya inme bve hakeme saldiri olsyi oldu, ts'a, ugurcan'a ve degerlerimize uzun sureli galiz kufurler edildi, onlara ne ceza verildiyse bize de aynisi verilsin. (hatirlatma: hicbir ceza verilmedi, sadece sembolik birkac ufak seyle gecistirildi)
off Road 271 2 hafta önce
sunu adam yerine koyupta,yanit vermeyin !
VAKFIKEBİR-BOZKURT 2 hafta önce
Aynen doğru..Dikkate almaya asla değmez.Sıradan biri..
Akçaabatlı-TS 2 hafta önce
4 senede 4 farklı takım şampiyon oldu ve Trabzonspor'a saldırarak kendi başarısızlığını örtüyor. fenerliler de chpliler gibi her yalana inandığı için sıkıntı çekmiyor
boykot mu.... 2 hafta önce
bu cahil başkan koca koç şirketini milyonlarca trabzonspor taraftarının karşısına çıkartıp protesto ve boykot mu ettirmek istiyor. Zaten finansal durumu kötüye gidiyor fenere başkan olduktan sonra...
Osman 2 hafta önce
Koçların aaaliiisi sen her yıl fenertarlanın başkancığı ol bize her yer TRABZON
gökhan yetim 2 hafta önce
ali koç bence ucuz yollara baş vurup camiasınından kendini Trabzonspor sayesinde korumaya çalışıyor ,lakin aklı olan taraftar bunu yutmuyor futbolu bilmeyen cahil insanları anca kandırıyor .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@