vardallar

TFF Bugün Kararı Açıklayabilir

Süper Lig'in ilk haftasında oynanan ve olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor- Sivasspor maçının sonucu ile ilgili karar, son dakikada bir erteleme olmadığı takdirde Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugünkü toplan

Spor 28.08.2007, 09:10
TFF Bugün Kararı Açıklayabilir

Süper Lig'in ilk haftasında oynanan ve olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor- Sivasspor maçının sonucu ile ilgili karar, son dakikada bir erteleme olmadığı takdirde Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugünkü toplantısında verilecek.

Geçen hafta Cuma yapılması kararlaştırılan ancak başkan Haluk Ulusoy tarafından iptal edilen yönetim kurulu toplantısında olaylı maçın dosyası tartışılacak. Hakem, gözlemci ve temsilci raporlarının yanı sıra Merkez Hakem Kurulu tarafından verilecek görüş ile Hukuk Kurulu'nun önerisini değerlendirecek olan federasyon beş olasılıktan birini kabul edip kamuoyuna açıklayacak.

Edinilen bilgiye göre en yüksek olasılık Trabzonspor'un 3-0 mağlup ilan edilmesi olacak. Yetkililer ikinci ihtimalin maçın tekrarı, üçüncüsünün kaldığı yerden devamı, dördüncüsünün her iki takımın da hükmen yenik ilan edilmesi, beşincisinin ise maç sonucunun 1-0 Trabzonspor lehine kabul edilmesi olabileceğini ifade etti.


Merkez Hakem Kurulu, Demirlek'i tatil gerekçelerinde haklı bulursa maç Sivasspor'un hükmen galibiyetiyle tescil edilecek. Aksi taktire Demirlek'in uzun süre dinlendirileceği ve yıl sonunda FIFA listesinden çıkarılacağı kaydedildi. Toplantıda maçın sonucuyla ilgili tartışma yaşanması ve derin görüş ayrılığı oluşması durumunda Ulusoy'un kararı Malta ile oynanacak milli maç sonrasına bırakabileceği de ileri sürüldü.

Milliyet


Yorumlar (1)
cengiz erdöl 14 yıl önce
daha ne bekletiyorsunuz,sahada yediniz yetmedi birde masadami öldüreceksiniz trabzonsporu.

daha nekadar iskence yapmayi düsünüyorsunuz.

sizde hicmi dürüstlük yok.

utanin saten istanbul medyasi yapmadigi hakaret kalmadi,helle kazim kanat ,bize küpesini gösterdi ,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@