TFF Başkanına Çağrı!

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, 2009'un ilk röportajını Vatan Gazetesi yazarı Sanem Altan'a verdi. Özgener, medya literatüründe “çanak soru” olarak adlandırılabilecek bir soruya verdiği cevap Trabzonspor taraftarının tepkisine neden oldu…

Spor 02.01.2009, 17:21 16.02.2020, 13:00
TFF Başkanına Çağrı!


Röportajda; Sanem Altan'ın sorduğu; “Ligin ilk yarısının en kötü olayı neydi. Sizi en çok ne rahatsız etti?” sorusuna TFF Başkanı Mahmut Özgener bakın nasıl cevap veriyor:

-“Ligin ilk yarısının en kötü olayı Trabzonspor taraftarlarının federasyona yaptığı yürüyüş sırasında açtığı 'Yasin'lerle çıktık yola Ogün'ler çok yakında' yazılı pankarttı. Bu beni çok ürküttü. Açıkçası tehlikeli bir durumdu. Çünkü devletin kurumları gerekli tepkiyi göstermedi. Oysa Şiddeti Önleme Yasası gereği o pankartı açanlar hakkında cezai işlem uygulanmalıydı. Hiçbir şey yapılmadı. Trabzonspor-Bursaspor olayında kamuoyu hep Trabzon'un söylemleriyle hareket etti. Bize açılan pankart çok önemliydi, çok ürkütücüydü. Beklentimiz şiddeti önleme yasasına göre bu pankartı açanlara ceza verilmesiydi. Hiç bir yetkili bir tek şey yapmadı. Bizim elimiz kolumuz bağlı bu konuda. Mevcut yasa uygulanmıyor. Acilen değiştirilmeli oysa.”

Haber61.net olarak TFF Başkanı Sayın Mahmur Özgener'i sağduyuya davet ediyoruz.  Özgener, sorumlu bir kişi olarak, oturduğu koltuğun neresi olduğunu bilerek konuşmalı. İstanbul medyası tarafından gündeme getirilen, gerçek olup olmadığı halen de tartışmalı olan Provakatif bir haberden yola çıkarak Trabzonspor taraftarını toptan suçlayacak ifadelerin, ne kendisine, ne de Türk Futboluna faydası olmayacağının bilincinde olmalı.

haber61.net olarak özellikle İstanbul medyasınca gündeme taşınan iddialar üzerine;  22.12.2008 tarihinde Trabzonspor yönetiminin yaptığı açıklamayı bir kez daha yayınlama gereği duyduk.  

İşte Trabzonspor'un resmi web sitesinde yer alan konuya ilişkin açıklama:

“Takımımızın Bursaspor'la oynadığı karşılaşma sonrasında İstanbul'da gerçekleştirilen taraftar yürüyüşle ilgili olarak kulübümüzden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Bahse konu yürüyüş sırasında yürüyüşe katılanlar tarafından açılan siyasal içerikli pankartlar ve bu yönde atılan sloganları tasvip etmemiz mümkün değildir. Anlayışımıza göre, haksızlıklara karşı gösterilen böylesi bir tepkinin daha seviyeli olması ve başka bir amaç gütmemesi gerekmektedir. Trabzonspor Kulübü olarak futbolun dostluk, barış ve kardeşlik ruhu çerçevesinde Fair-Play anlayışıyla desteklenmesi gerektiğine olan inancımızı yineliyor, taraftarlarımızı bu konuda daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz.”

Keşke! TFF Başkanı Mahmut  Özgener de Trabzonspor Yönetimi kadar sorumluluk duygusuyla hareket edebilseydi…

Yorumlar (22)
yavuzalkan 12 yıl önce
adamı ntv de baştan aşağı seğir ettim buna ne denir biliyormusunuz saptırma yavuz hırsız adam trabzonspor taraftarını resmen hedef gösterdi kendi yaptıklarını konuşmadı madurun hezeyanını tehdit olarak algıladı
rakrak_burak 12 yıl önce
demirören oğuz sarvana sövdü vs. buna neden devlet bişey yapmadı demiyorsun.
Haticeözkul 12 yıl önce
VALLA, Bu Haberler hepimizi üzüyor. Sayın TFF Başkanına sormak isterim. Burada bile yazmaktan hicap duyacağım bu pankartı gören var mı? İstanbul Basınındaki kalemşörler günledir bu konuyu ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyorlar da neden bir fotoğragını yayınlamıyor. Sayın başkana da bir sözüm var: Genç bir başkan, futbola bir şeyler verebilir... Ama önce İSTANBUL MEDYASININ DOLMUŞUNDAN İNSİN... Geldiği ANADOLUYA Sahip Çıkmasın, Haklarını Korusun YETER.. Saygılarımla...
boztepeli tsbirlik 12 yıl önce
önce o pankartın acılmasıyla ilgili elinde delil varmı sayın baskanın bu bir çünkü ağızdan dolma laflarla konuşmasın varsa bile unutulmasınki biz TRABZONSPOR için hakkımız için herseyi yaparız. o koltukda adam gibi duracaksın. bunu tehdit olarak algılamayacaksın hak arama olarak algılayacaksın.. senin hakemine sahada küfür eden futbolcuya ses cıkarma senin hakemine küfür eden ve tehdit eden yöneticiye ses cıkarma sonrada hiçbir belgesi olmayan o pankart hakkında yorum yap.. bu sizin hala daha TRABZONSPORu cekememeniz ve sorununuz olduğunu acıkca gösteriyor.. kendinize gelin..
cantona 12 yıl önce
evet bu ulkede sıddet yasasının arkasına ardına sıgınıp urktum dıyorsunuz sızı bıseylerın hırsı burumus yoksa haksızlıga bukadar net ve sert bı tepkı veren sehırden ve daha fazlasını yapabılecek bı sehırın ustune bukadar lınc eder gıbı gelmezdınız lutfen ama lutfen kazananın hakemlerın degıl hakedenlerın belırleyecegı bı lıg ıstıyoruz..
kaankarahan 12 yıl önce
RESMEN TRABZONSPOR A KURŞUN SIKMIŞTIR ÖZGENER
aydınlı efe 12 yıl önce
ülke genelinde ne kadar trabzonsporlu üst düzey yönetici varsa onları göreve davet ediyoruM HAKKIMIZI KORUYUN.BİZ GARİP taraftarlar ne yapalım.hele ben TAA AYDIN İLİNDEN NE YAPAYIM.ben aydınlıyım trabzonlu değilim.AMA İÇİMDEKİ TS SEVGİSİNİ HİÇ KİMSEYLE TARTIŞMAM.
fatih y 12 yıl önce
yav tff yönetimi nasıl böyle konuşabilir ben trabzon büyük bir camia olduğunu vurguluyorum bize kendilerini savunmasınlar bursaspor maçında tüm sayın seyirciler görü 50metre ofsayt`i yani ürktüğüne açıkçası sevinsin böyle konuşmaya devam ederse daha çok ürker
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@