banner572

TFF açıkladı, transfere ne kadar harcandı?

TFF geride kalan ara transfer döneminin raporunu açıkladı

Spor 03.02.2021, 14:45
TFF açıkladı, transfere ne kadar harcandı?

Türkiye Futbol Federasyonu ara transfer döneminde toplamda 152 transfer 288 Milyon TL harcandığını açıkladı. 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bilindiği üzere, 5 Ocak 2021 tarihinde başlayan İkinci Transfer ve Tescil Dönemi 1 Şubat 2021 tarihinde sona ermiştir.

Bu süreçte Süper Lig kulüplerimizin yapmış oldukları transferlerle ilgili değerlendirmeler üzerine bazı konularda bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur. 

Kulüp Lisans Kurulu tarafından 2020-2021 sezonu İkinci Transfer ve Tescil Dönemi’nde 152 oyuncunun sözleşmesi tescil edilmeye uygun bulunmuştur. 

21 Süper Lig kulübüne ait bu transferlerin oyuncu, menajer ve teknik adam ücretleri ile transfer tazminatları dahil olmak üzere bu sezona denk gelen toplam maliyeti 288 milyon liradır. Kulüp başına ortalama 13.7 milyon TL transfer harcaması yapılmıştır. 

2019-2020 sezonu İkinci Transfer ve Tescil döneminde ise 18 kulübümüz 122 oyuncu transfer etmiştir. Bu sezona tekabül eden toplam transfer harcaması 251 milyon TL olup kulüp başına ortalama 14 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. 

Görüldüğü üzere, kulüp sayısı artmasına rağmen kulüp başına ortalama transfer maliyeti önemli ölçüde düşmüştür. 

İkinci Transfer ve Tescil dönemi sürecinde kulüpler mevcut Takım Harcama Limitlerini gelir artışı, sermaye artışı ve transfer gelirleriyle artırmışlardır. 

Ayrıca kulüplerimiz oyuncu ücretlerindeki indirim ve sözleşme fesihleriyle, bu sezona denk gelen takım harcama giderlerini düşürmüşlerdir. 

Dolayısıyla yeni biten transfer dönemiyle ilgili değerlendirmelerde yukarıda belirtilen hususlar ve uygulamalar göz önünde bulundurulmalıdır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

SÜPER LİG 2. TRANSFER VE TESCİL DÖNEMİ TRANSFER HARCAMALARI

Sezon Transfer Harcaması Toplam Transfer Kulüp Başına Harcama

2019-2020 251 milyon TL 122 oyuncu 14 milyon TL

2020-2021 288 milyon TL 152 oyuncu 13.7 milyon TL

​​​​​​​


Yorumlar (10)
Kenan 9 ay önce
Onu geç söylediklerin hikaye. Elaltından ne kadar para yedirilmiş sen ne kadar rüşvet aldın onu söyle. Milleti iyice enayi yerine koydunuz. Alenen şike yapılıyor sen 3 maymunu oynuyorsun
sinan kudal 9 ay önce
TFF DEMEK MASAL DEMEK
mehmet ali 9 ay önce
Şikebahçenin Türk futboluna verdiği zarar yetmedi mi sayın fenerasyon yetkilileri. Türk futbolunu batırmak için mi oradasınız siz.
halil bilgin 9 ay önce
Sezon başında Erol Bulut u bile alacak durumlarının olmadığını söyleyen şikebahçe... 20 ye yakın pahalı transferler yaptı yetmedi devre arasında FANTAZİ olsun diye ÖZİL ile İRFAN CAN KAHVECİ yi aldı... Biz den de TFF nin bu açıklamasına inanmamızı bekliyorlar...
Hasan 9 ay önce
Yazık. Millet perişan devlet tarafından üç büyütülmüşlerin ateşlediği ara transfer adı altında bu kadar para birilerine hortumlandı. Okuyanlar yazanlar hanginize, hanginize bu imtiyazlar sağlanıyor. Kulüp başkanları neredeyse wc'ye bile özel uçakla gidecekler. Bu ülke bu kadar zenginse bizim niye haberimiz yok.. Millet sefil, aç kulüpler para saçıyor.
SİNAN 9 ay önce
Listeyi kulup bazında açıkla fenerasyon. Almışsın tüm külüplerin ortalamasını açıklama yaptım sanıyorsun.
Trabzon 9 ay önce
Boş laflar bunlar. Kulüplerin özellikle fener gs nin harcama limit detayını ve kullandıkları kaynakları açıkla... Yoksa genelleme ile adam uyutursunuz.
Görünen Köy. 9 ay önce
İstersen aynı anda 1 TL limitle bir yeni bir takım kurulabilir! Keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner i hiç gözartı etmemek lazım! İçeride bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum! UEFA inceleme isterse ne olur bilemeyiz!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@