banner526

banner513

Terörü Bahane Edip Türkiye'den Aldılar!

(IIHF) Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu, 29 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Ankara'da yapılacağı açıklanan 2B kategorisi Dünya Kadınlar Buz Hokeyi Şampiyonası'nın, "terör" bahanesiyle iki gün önce gönderdiği yazı ile Türkiye'den alınıp İspanya'ya veril

Spor 19.01.2016, 15:12
Terörü Bahane Edip Türkiye'den Aldılar!
(IIHF) Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu, 29 Şubat-6 Mart tarihleri arasında Ankara'da yapılacağı açıklanan 2B kategorisi Dünya Kadınlar Buz Hokeyi Şampiyonası'nın, "terör" bahanesiyle iki gün önce gönderdiği yazı ile Türkiye'den alınıp İspanya'ya verildiğini açıkladı.
 
FEDERASYONA BİLDİRİLDİ
 
29 Şubat-6 Mart tarihileri arasında Ankara'da yapılacak olan Buz Hokeyi 2B kategorisi Kadınlar Dünya Şampiyonası ile ilgili (IIHF) Yönetim kurulu 4 gün önce yapılan değerlendirme toplantısında, şampiyonanın Türkiye'den alındığını ve İspanya'ya verildiğini resmi yazı ile Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'na bildirdiği öğrenildi.
 
dunya-kadinlar-buz-hokeyi-sampiyonasi-teror-8078142_9599_m.jpg
 
REVERVAZSYONLAR İPTAL
 
Avustralya, Yeni Zelanda, İspanya, Meksika, İzlanda ve Türkiye'nin mücadele edeceği şampiyona öncesinde, bazı ülkelerin rezervasyonlarını iptal ettiği belirtildi.

GEREKÇE TERÖR OLAYLARI

Son dönem içerisinde ülkemizin içerisinde olduğu "terör" olaylarını bahane eden ülkelerin, uluslararası federasyona Türkiye'ye gitmek istemediklerini bildirmesi üzerine, IIHF'nin iptal kararı aldığı belirtildi.
 
dunya-kadinlar-buz-hokeyi-sampiyonasi-teror-8078142_9991_m.jpg
 
İTİRAZ KABUL EDİLMEDİ
 
Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun bu karara itiraz ettiği ancak red cevabı alması üzerine, federasyonun konuyu spor bakanlığına ilettiği belirtildi. Spor Bakanlığı uluslararası federasyonla temasa geçerek Türkiye'nin güvenliği konusunda garanti veren yazılar iletti. Ancak, uluslararası buz hokeyi federasyonunun IIHF'nin kararının kesin olduğu ifade edilirken, yazışmaların devam ettiği öğrenildi.

dunya-kadinlar-buz-hokeyi-sampiyonasi-teror-8078142_9730_m.jpg

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ
 
Öte yandan gelişmeleri takip eden Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu'nun önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili açıklama yapacağı belirtildi. Spor Bakanlığı'nın devreye girmesine rağmen sonucun ne olacağı merakla bekleniyor.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
Serhat S. 4 yıl önce
Yatıp kalkıp eski ortakları sözde paralel yapıya operasyon yapan devlet büyükleri !! Ülkenin bir bölgesini kendi elleriyle Beyrut'a çevirir ve Herkül vatan evlatlarının şehit olmasına vesile olursa,Esat efendiyi devirecek Şam'da cuma namazı kılacam diye bir ülkenin iç işlerine karışıp,işid canilerine alttan destek verirse, elin oğluda gelir der ki "terör her tarafınızı sarmışken,ülkede güvensizlik tavan yapmışken biz oralara gelemeyiz" der. Ülkede yandaşa yağdanlıklara herşeyi güllük gülüstanlık anlatıp şakşaklatırsınız kendinizi,gel gör ki bu ülkede yönetememe sorunu var,ülkenin devletin yapısıyla sorunlu bir hükümet ve cumhuru var.ülkeyi yaşanmaz hale getirmekte sanki and içmişler,dört bir taraf cehalet ve ihanet içinde.Tari
okuyan oku 4 yıl önce
demek ki ağırlığımız bu kadarmış kusura kalmayalım hani siyasi liderlerimiz atıp tutuyor ya buna tek cevap "ayinesi iştir kişinin yaptıkları görülür rutbe_i aklı eserinde"

Gelişmelerden Haberdar Olun

@