Tekke "Rusya'dan sıkıldım"

'Cevabım hep aynı' Trabzonspor'un yetiştirdiği yıldız isimlerin başında gelen Fatih Tekke, “Zenit'ten kesinlikle ayrılacağım. Artık Rusya'dan çok sıkıldım” diyen golcü futbolcu, “Rusya bana çok bunaltıcı geliyor. İngiltere ve Almanya başta olmak üzere bir

Spor 13.11.2008, 08:07
Tekke
'Cevabım hep aynı'
Trabzonspor'un yetiştirdiği yıldız isimlerin başında gelen Fatih Tekke, “Zenit'ten kesinlikle ayrılacağım. Artık Rusya'dan çok sıkıldım” diyen golcü futbolcu, “Rusya bana çok bunaltıcı geliyor. İngiltere ve Almanya başta olmak üzere birçok ülkeden teklifler alıyorum. Trabzon'a geldiğimde ise herkes bana, 'Ne zaman döneceksin' diye soruyor. Cevabım hep aynı, ne zaman çağırırlarsa gelirim” ifadesini kullandı.

'Hiç heyecan yok'
Türkiye'den teklifler aldığını da itiraf eden Fatih Tekke, şöyle konuştu: “Türkiye'deki heyecanı, Rusya'da bulamadım. Futbolda heyecan olacak ki, oyuncu keyif alsın, oynasın. Ben Zenit'te asla bu heyecanı yakalayamadım. İki hafta sonra ligler bitiyor. Kesinlikle ayrılacağım. Süper Lig'deki büyük takımlardan cazip öneriler aldığımı zaten herkes biliyor. Bu sezon 4 büyük takımdan en az hata yapanı, şampiyon olur. Her takımın handikapları var, bunu azaltan ipi göğüsler.”

'Milli forma kutsaldır'
“Milli takımda neden oynamadığım konuşuluyor. Bu sorunun muhatabı ben değilim. Milli forma, ülkenin bayrağıdır. Vatan adına görev alıyoruz. Kesinlikle ve hiçbir şartta bu sorumluluktan kaçılmaz. Demek ki, bize şu anda ihtiyaç duyulmuyor. Çağırırlarsa, seve seve gelir ve elimden geleni yaparım. Milli forma herşeyin üzerindedir. Bizim gibi ne kadar çok oyuncu yurt dışında oynarsa, ulusal başarımız hem milli takım, hem de kulüpler bazında o kadar artar, hatta tavan yapar.”


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (56)
Tekke 13 yıl önce
Büyük Kaptan sen bizim her zaman kaptanımızsın.seni her zaman Trabzonsporda görmek isteriz ama senin bu sesini duymayanlar utansın.Hangi takımda olursan ol Allah başarılarını daim eylesin.
hakan_fatih 13 yıl önce
alın şu adamı da... yapılabilecek en büyük iyilik olur şu takıma... umutla olmuyor işte belli.... fatih bizi şampiyonlupa taşıyacak tek başına bir etkendir... nasıl bir kulübüz ki fatihi alcak maddiyatımız yetmiyor.. hani trabzonspor her türlü borcun altına girer ve çıkardı da sorun olmazdı....
suat bayraktar 13 yıl önce
bu adamı alırsak şampiyonluğa çok yakın oluruz.alın bu adamı başka transferde yapmayın.ya anlamıyormusunuz bu adam oynadığı takımı şampiyon yapar.fatih tekke tam rusyaya transfer olurken hıncal uluç dediki::3 büyüklerden kim alırsa fatihi o takım şampiyon olur demişti. daha önce böyle şeyler söylemiyodu tabi.alın şampiyon olun da.
episteme 13 yıl önce
Forvet bölgesinde ayağında top tutan, kafa toplarında iyi ve gol vuruşları üst düzey bir oyuncuya acil ihtiyaç var. Antep ve Beşiktaş maçlarında baskılı oyuna rağmen gol üretmekte sıkıntı yaşadık. Bu probleme en iyi çözüm ise FATİH TEKKE'dir. Ya kiralık ya da başka formülle mutlaka alınmalı. Umut ve Gökhan'ndan bir şey olmayacak.Bu belli oldu.
koruma 13 yıl önce
baskanın sen fatih tekkeyı ve ortasagayada tabatayı al sampiyonluk yüzde 95oluruz haydı göster gücünu sayın baskanım hataydan mujdelı haber beklıyoruz butun trabzopn spor taraftarı olarak
gersin 13 yıl önce
fatih ne olursa olsun getirilmeli ve şampiyonluk şansımız arttırılmalı başka yolu yok.
mehmet özdemir 13 yıl önce
sayın başkan getir bize fatih tekkeyi şampiyon olalım
YAHYAK 13 yıl önce
hani o bir yıldızda taraftardan kampanyası ne oldu o kampanyada gelecek para ile bir yıldız alıonacaktı fatihten büyük yıldızmı var alalım işte kral tekke
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@