Tekelioğlu 22 yıl sonra altyapıda

Gençlik Geliştirme Merkezi Koordinatörlüğü görevine getirilen Sadi Tekelioğlu, en son 1986 yılında Trabzonspor'da altyapı görevini bırakmış ve bordo-mavili takımın üçüncü lig takımını çalıştırmaya başlamıştı. 2000-2001 ve 2001-2002 sezonlarında da (A) tak

Spor 02.12.2008, 12:25
Tekelioğlu 22 yıl sonra altyapıda

Gençlik Geliştirme Merkezi Koordinatörlüğü görevine getirilen Sadi Tekelioğlu, en son 1986 yılında Trabzonspor'da altyapı görevini bırakmış ve bordo-mavili takımın üçüncü lig takımını çalıştırmaya başlamıştı.

2000-2001 ve 2001-2002 sezonlarında da (A) takımda teknik direktörlük görevinde bulunan Tekelioğlu, altyapıda görev yaptığı dönemde Hami, Büyük Hamdi, Küçük Hamdi, Lemi, Soner gibi oyuncuları (A) takımına kazandırmıştı.

Tekelioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eskisi gibi altyapıdan (A) takıma oyuncu kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, ''Patron Trabzonspor'dur. Biz de Trabzonspor için her şeyi yapacağız'' dedi.
(A) takıma oyuncu kazandırmak için zaman veremeyeceğini kaydeden Tekelioğlu, ''1 yılda da 2 oyuncu verilebilir. 5 yılda da 2 oyuncu (A) takıma kazandırtılabilir. Bu konuda bir süre verilmez. Ama biz en kısa zamanda (A) takıma oyuncular kazandırmak istiyoruz. Bu potansiyel Trabzon'da var'' diye konuştu.

Altyapıya yabancı oyuncular da katacaklarını kaydeden Tekelioğlu, şöyle devam etti:
''Yurt dışında arayışlarımız var. Genç oyuncuları altyapıya getireceğiz ve onları da görme imkanı bulacağız. (A) takım ile bir bütünlük içerisinde çalışacağız. Bağlarımız daha sağlam olacak. Şu anda altyapıda antrenörler konusunda bir revizyon düşünmüyoruz.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
ispirli 13 yıl önce
sizden yeni hamiler lemiler hamdiler sonerler bekliyoruz sevgili hocam yeni göreviniz hayırlı olsun.ALLAH utandırmasın.kupadan zaten elendik altyapıdan paflardan ilk 11 de yer bulamayan oyunculardan kurulu bir takımla çıkalım maçlara hem o çocuklarımızı izlemiş oluruz hemde hepsinin forma isteği tavan yapmış olur.
kaleci_ugur 13 yıl önce
sayın sadı hocam yenı gorevınızın tekraar hayırlıs olmasını dılerım ısallah cok basarıolı olur alt yapıya kalıteılı hakeden oyucuları kazandırırsın.saygılar istanbuldan ugur
yağmur gözlüm 13 yıl önce
yeni görevinizde başarilar hocam
köseoğlu 13 yıl önce
çok doğru karar bir karar hayırlı olsun.inşallah başka bir plan yoktur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@