Taraftar'dan Ulusoy'a Sitem

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Özal, 17 Aralık'a kadar şartlar ne olursa olsun Trabzonspor'a destek verilmesi gerektiğini söyledi.Özgür Özal, Trabzonlu Gençler, Çılgınlar, 1461 Meydan Derneği, Trabzonspor Taraftarlar Birliği, Affetmezler ve

Spor 15.08.2007, 12:04
Taraftar'dan Ulusoy'a Sitem

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Özal, 17 Aralık'a kadar şartlar ne olursa olsun Trabzonspor'a destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Özgür Özal, Trabzonlu Gençler, Çılgınlar, 1461 Meydan Derneği, Trabzonspor Taraftarlar Birliği, Affetmezler ve Farozlular Dernekleri adına yaptığı açıklamada, Trabzonspor-Sivasspor maçında kimsenin tasvip etmediği üzücü olayların yaşandığını belirtti.

Trabzonspor'a karşı hakem hatalarının hep olduğunu savunan Özal, “İki yıl önce Cem Papila vardı, şimdi ise Bülent Demirlek. Son maçın hakemi Trabzonspor'u katletmiştir” dedi.

Yasaların herkese eşit olduğunu ifade eden Özal, “Taraftar sahaya girerek bir suç işlemiş olabilir. Ama bu taraftarı o saha içinde kimsenin dövmeye hakkı yoktur. Hele bu taraftarı döven futbolcu ise... Sivassporlu futbolcular, bu taraftarı öldüresiyle dövmüşlerdir. Bu oyuncuların da cezalandırılması gerekmektedir” diye konuştu.

Bülent Demirlek'in Trabzonspor-Sivasspor maçının son 30 saniyesini, sahaya çıkıp oynatmadığını kaydeden Özal, valinin ve emniyet müdürünün güvence vermesine rağmen hakemin sahaya çıkmamasının ardında başka sebeplerin yatabileceğini ileri sürdü.

Karşılaşma sonrası çıkan olayların ırkçılık olarak yansıtılmaya çalışıldığını öne süren Özal, bu tür söylemlerin çok üzücü olduğunu ifade etti.

Özal, Trabzonspor'un her zaman Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olmaya devam edeceğini kaydederek, şunları söyledi:
“Biz yapılan haksızlıklara karşı en kötü günümüzde bile birlik ve beraberlik içinde olmayı bilmişizdir. Bu taraftar yapılan haksızlıklar karşısında 40 bin kişiyle yürüyerek tepkisini ortaya koymuştur. Gerekirse 100 bin kişiyle de yürüyerek bu tepkisini yine aynı şekilde gösterir. Kimse Trabzonsporlular'ın sabrını sınamaya kalkmasın. Bütün Trabzonspor camiası biraraya gelmeli ve demokratik bir şekilde protestolarını ortaya koymalıdır. Zaman, ses çıkarma zamanıdır. 17 Aralık' kadar şartlar ne olursa olsun Trabzonspor'a destek vermeliyiz.”

HALUK ULUSOY

Özal, Trabzonsporlular'ın Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a karşı ayrı bir sevgisinin olduğunu belirterek, “Bu karşılaşma sonrası bazı dedikodular ortalıkta dolanıyor. Haluk Ulusoy'un bu olayla fazla ilgilenmediği ileri sürülüyor. Eğer bu iddialar doğru ise Haluk Ulusoy'a karşı olan sevgimizi gözden geçireceğiz” dedi.

Son bir iki gün içinde tel örgü tartışmasının yaşandığını, bu tartışmalarının kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Özal, Trabzonspor'un Türkiye'de en fazla mavi bayrak alan takımlar arasında yer aldığını, bu nedenle böyle tartışmaların yersiz ve zamansız olduğunu söyledi.

Trabzonsporlular'ın en kötü günde bile birlikte hareket edeceğini vurgulayan Özal, “Trabzonspor üzerine basit ve çirkefçe oyunlar oynayanların her zaman karşısında olacağız. Kimseye Trabzonspor üzerinden oyunlar oynatmamalıyız” diye konuştu.

Yorumlar (2)
mehmeTSalih 13 yıl önce
Bu maçı haluk ulusoyun iptal ettirdiğini herkes bildiği halde,

neden bunu kimse açıkca söyleyemiyor.

neden herkes karnından konuşuyor.Haluk ulusoy un izni olmadan bu maç hem de 30 sn kala iptal edilebilirmi

çocuk mu kandırıyorsunuz.Haluk ulusoy herzaman ki gibi trabzonsporu kendi çıkarları için kullanıyor.

'bakın kendi şehrimin takımının maçını bile 30 sn kala iptal ettirdim'diyebilmek için

Geçen yıl FB-GS maçın da üstelik aynı hakem yönetirken ve maç 3 kez durmuşken gösteremediği erkekliği,cesareti şimdi Sahipsiz Trabzonuma gösteriyor.

Siz daha sevginizi gözden geçirin!!!!Ulusoy a destek veren başkan adayı Aralıkta kongreye boşuna gelmesin.
maker 13 yıl önce
TRABZONLU ARKADASLARA DAHA ONCEKI YORUMLARA BAKARSANIZ EN COK ZARARI OLAN IKI KISIDEN BAHSETTIM.

1-ERGUN GURSOY (GOKDENIZE FATIHE HAMIYE UNALA HEP O TALIP ) TRABZONLU YA FAYDASI OLACAK. TS ISTANBUL SUBESI BASKANI.2- HALUK ULUSOY

YETER TARBZONU SOMURDUNUZ OTOBUSLERINIZLE YILLARCA. ELIMIZDEN SAMPIYONLUKLAR ALINIRKEN CE PAPILLALARLA HIC SESINI CIKARAMADIN YA ALI SEN DEN YADA AZIZDEN KORKTUN .SEN TRABZONLUSUN YA ,BJK VE GS RAYLA ELE ELE GONUL GONULESIN TRABZONSPORA NE FAYDAN DOKUNDU HEP TRABZONDAN MEDETLENIRKEN.HER SECIMDE OYLARIN GARANTI . SIMDI DE ALDIN HACIOSMANOGLUNU YANINA TRABZONU KARISTIRIYON .ulusoya hayir kammpanyasi cok yakinda benim tarafimdan baslayacak ve eminim cig gibide buyuyecek .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@