Taraftar TS'ye zarar vermesin!

Vali Okutan, taraftarın sahaya attığı yabancı maddelerden dolayı Trabzonspor'a verilecek olan cezanın büyüklüğünün farkında olmadığını belirterek, bu durumun devam etmesi halinde Trabzonspor'un sahasının kapanmasından kaygınlandıklarını dile getirdi. Vali

Spor 07.11.2008, 18:33
Taraftar TS'ye zarar vermesin!
Vali Okutan, taraftarın sahaya attığı yabancı maddelerden dolayı Trabzonspor'a verilecek olan cezanın büyüklüğünün farkında olmadığını belirterek, bu durumun devam etmesi halinde Trabzonspor'un sahasının kapanmasından kaygınlandıklarını dile getirdi.

Valilik B Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Orhan Eyövge, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yüksel Sönmez, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Gençlik ve Spor Müdürü Şerif Özgür ve ilgili birim amirleri katıldı.

Trabzonspor'un sezon başından beri oynanan maçlarda taraftarın sahaya attığı çakmak, madeni para, kalem v.b. yabancı maddelerden dolayı büyük cezalar aldığını belirten Vali Okutan, taraftarı Trabzonspor'un yanında olmaya çağırdı.

Sahaya yabancı madde atan taraftarların MOBESE sistemi sayesinde belirlenip kesinlikle cezalandırılacağını ifade eden Vali Okutan, “Trabzonsporumuz bu sezon lige çok iyi bir başlangıç yaptı. Taraftarlar olarak takımımıza destek olup sahip çıkmamız gerekirken aksine sahaya atılan yabancı maddeler ve tribünlerde yapılan küfürlerden dolayı kulübümüz ağır cezalar almaktadır. Taraftarımız yaptığının suç olduğunun farkında değil. Şu iyi bilinsin ki sahaya yabancı madde atmak ve küfür etmek suçtur ve bunun bir cezası vardır. Sahaya yabancı madde atıp, küfür eden taraftarların Trabzonsporumuza zarar vermesine izin vermeyeceğiz. MOBESE ile tespit edeceğimiz bu kişilere en ağır cezayı vereceğiz.” dedi.


Taraftarın sahaya attığı yabancı maddeler ve yapılan küfürlerden dolayı Trabzonspor'un sahasının kapatılmasından korktuklarını kaydeden Vali Okutan, taşkınlık yapan taraftarların kesinlikle cezalandırılıp bu kişiler hakkında kamuoyunun bilgilendirileceğini söyledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
casa 13 yıl önce
Her müsabaka öncesi taraftarların mobese kameralarıyle izlendiği ve sahaya taş atan,küfür ve benzeri taşkınlık yapanların izlenip para cezasına çarptırılaçağı anons edilirse faydalı olaçaktır.
aslanyavrusu 13 yıl önce
Arabası eski ve ikide bir arıza yapan sahibi araba tamiri hakkında bir tamirci kadar bilgi sahibi olur. Bizim taraftarımız da yıllardır şampiyon olamayınca futbol uzmanı haline geldiler. Ancak şunu unutuyoruz ki gerçek taraftar sahaya kimlerin çıktığından, sahaya nasıl dizildiğinden çok "Takımı gerçekten nasıl destekleriz, nasıl 12. adam oluruz da ölü takımı canlandırırız" diye düşünür. Eğer bizim yüzümüzden takımın sahası kapanıyorsa, ya da para cezası alıyorsa onun adına taraftarlık denmemeli. Ne deneceğine dilim varmıyor.

Tek takımımız var ve yense de yenilse de kalbimiz hep onda. Peki insan sevdiğine nasıl böyle bir zarar verebilir.

Sayın valimize yürekten katılıyorum.
ispirli 13 yıl önce
gerekli olan bir sistem takıma ister istemez zarar veren kişilerin cezasını çekmesi kesinlikle şart bu tip toplum düşmanı insanların ingilteredeki gibi tespit edilip stada alınmaması ve ağar hapis cezalarına çarptırılması gerek futbolun bi oyun olduğunu unutan insanların akıllarını başlarına almaları şart.
tsclup 13 yıl önce
bu cezalar sadece bize mi uygulanıyor ist

Gelişmelerden Haberdar Olun

@