Tahkimde Çelişkili İfadeler

Gencerler, temsilciler Öktüren ve Demir'in yalan beyanda bulunduğunu öne sürdü. Tahkim, çelişkiler nedeniyle toplantıyı haftaya erteledi.Federasyonun verdiği kararın da bozulabileceği gündeme geldi.Olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının dosyasını görüşen Ta

Tahkimde Çelişkili İfadeler

Gencerler, temsilciler Öktüren ve Demir'in yalan beyanda bulunduğunu öne sürdü. Tahkim, çelişkiler nedeniyle toplantıyı haftaya erteledi.

Federasyonun verdiği kararın da bozulabileceği gündeme geldi.

Olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının dosyasını görüşen Tahkim Kurulu, hakem Bülent Demirlek'in mazeret bildirerek toplantıya katılamaması üzerine karşılaşmayla ilgili kararını önümüzdeki hafta yapacağı toplantıya bıraktı. Ancak İstanbul'da bir araya gelen Tahkim'in dünkü toplantısında son derece çarpıcı bazı gerçekler de ortaya çıktı.


Rapor ve ifadeler çelişkili

Türker Arslan başkanlığında toplanan kurul, maçın dördüncü hakemi Koray Gencerler yanı sıra, gözlemci İbrahim Aksoy ile temsilciler Tufan Öktüren ve Metin Demir'i ayrı ayrı ve toplu olarak dinledi. 4. hakem Koray Gencerler, temsilciler tarafından ortaya atılan "Hakem Bülent Demirlek, sahaya çıktığı taktirde 3-5 Sivassporlu futbolcuyu atacağını söyledi. Güvenlik önlemleri yeteri kadar alınmasına karşın, Demirlek maçı değil, kendisini düşündü" şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sürekli olarak hakemin yanında bulunduğunu belirten Gencerler, Demirlek'in böyle bir konuşma yapmadığını belirtti. Kurul ayrıca temsilciler, gözlemci ve 4. hakemin ifadelerinde büyük çelişkilerle karşılaştı. Bu kişilerin çapraz sorgulama sistemi ile ifadelerini alan kurul, ayrıca raporlarda yazılanlar ile verilen ifadeler arasındaki tutarsızlığı da saptadı. Bu gelişmeler Tahkim Kurulu'nda büyük şaşkınlığa yol açtı.

Demirlek mazeret bildirdi

Bilindiği gibi temsilcilerin ifadesi üzerine, federasyon yönetim kurulu Trabzonspor-Sivasspor maçının tekrar oynanmasını kararlaştırmıştı. Bu gelişmeler üzerine Tahkim Kurulu'nun önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda sürpriz bir karar alabileceği, büyük ihtimalle de yönetim kurulu kararını bozabileceği öne sürüldü.

Öte yandan dün dinlenmesi kararlaştırılan hakem Bülent Demirlek, önceki gece Sofya'da oynanan Bulgaristan-Lüksemburg maçını yönettiği için toplantıya yetişemedi. Demirlek'in, 20 Eylül Perşembe günü saat 15.00'te yapılacak toplantıda ifadesi alınacak

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler