Sürmen adaylığını açıkladı

Hentbol Federasyonu başkan adaylığını açıklayan Ayhan Sürmen Federasyonu başkanı Hentbol Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi Ayhan Sürmen ,10 aralıkta yapılması planlanan Hentbol federasyonu genel kurulunda başkanlık için adaylığını açıkladı Liste oluşt

Spor 14.11.2008, 13:40
Sürmen adaylığını açıkladı
Hentbol Federasyonu başkan adaylığını açıklayan Ayhan Sürmen Federasyonu başkanı Hentbol Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi Ayhan Sürmen ,10 aralıkta yapılması planlanan Hentbol federasyonu genel kurulunda başkanlık için adaylığını açıkladı Liste oluşturma çalışmalarına daha önce başlayan Sürmen bu gün saat 11:00 da Trabzon Gazeteciler Cemiyet lokalinde düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını resmileştirdi sürmen basın toplantısında gazetecilere Hentbol Federasyonu ile ilgili bazı yolsuzluk belgeleri olduğunu iddia ettiği belgeleri verdi.

Sürmen basın toplantısında Hentbol Federasyonu başkanı Tarık Cengiz'i topa tuttu.
Sürmen başkan Cengiz'e cevaplaması için Hentbol Federasyonunda yapıladığını iddia ettiği yolsuzluklarla ilgili sorular sordu.

CENGİZ'E AĞIR SUÇLAMALAR
Sürmen yaptığı basın toplantısında 2 aydır çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek" Amacım Avrupa'da ve Türkiye dahilinde yerlerde sürünen hentbol sporun nasıl yüceltebileceğimizi araştırmak ve çözümler bulmaktır. Camiayı bütünleştirmek amacındayız. Yaptığımız görüşmelerde mevcut başkan Tarık Cengiz'in şahsi emelleri uğruna, Hentbol Federasyonunu oyuncak gibi kullandığını gözlemledim. Camianın motivasyonu sıfırlanmış verilen sözlerin hiç birinde durulmamış, sponsor çokluğundan söz ederek işbaşına gelenler bula bula Gençlik Spor Genel Müdürlüğünden gelecek paraları bulmuş,EHF seçimlerinde kendi ikballeri için oy verecek delegelerini VİP ağırlamaktan yorulmamış,kulüplerin hakkı olan malzemeleri bile ikram şeklinde dağıtmıştır

SORUŞTURMA AÇILDI İDDİASI
Sizlerin ve Adaletin yakından ilgileneceğini umduğum belgeleri bardağı taşıran son damla oldu. Bu belgeleri GSGM 'nin bakanlık ve başbakanlığa soruşturma açılma amaçlı olarak verdim. Gençlik Spor genel müdürlüğü kendilerine ilettiğim Belgeleri soruşturma açılması için Teftiş kuruluna gönderdi.Eski bir milletvekili olan Hentbol Federasyonu başkanı Tarık Cengiz'de verilecek karara saygı göstermelidir. Hukuksuz olan delege listelerine de itirazımızı tahkim kurulu haklı buldu.
Tarık Cengiz hesabına geçirttiği paraların hesabını vermek yerine EHF nin resmi sitesini şahsi olarak kullanmaya başladı.dedi
BU İDDİALAR ÇOK KONUŞULUR

Evet Sayın Tarık Cengiz,
Hentbol camiası içinde alçak sesle konuşan ancak ellerinde belge olmayan ama tüm hentbol camiasının cevaplarını sizden beklediği acabaların kirliliğinde olmadan
Ben Türkiye Hentbol Federasyonu başkanlığına adayım Siz lütfen aşağıda sıraladığım acabalara cevap verir misiniz.
Çankaya Belediyesinden tesis amaçlı olarak alınmış kaç arazı var. Toplam arazi kaç dönüm. İnşaat kaç dönümde yapılacak.? Geri kalan arazı var mı ?
Acaba ;Yapılacak tesis önce önce 4 trilyon iken sonra ek bir keşifle 7 trilyona çıkarıldı

Acaba;
İddia sponsorluğunda yapılması düşünülen spor salonu için tahsis edilen trilyonlar, hentbol kulüplerine yarışmacı bir kimliğe bürünmeleri için verilmiş bir para mı?
Acaba ;
İhlale önce Çankaya belediyesinde yapılacak diye duyuruldu ,sonra ama birden GSGM'ye neden alındı
Acaba
Yönetim kurulundan inşaattan ve ihaleden anlayan bir çok kişi varken niye size çok yakın bir ismin başkanlığında oluşturulan bir kurul tarafından yapıldı
Acaba:
İhale açık teklif usulü ile olmasına rağmen neden 10 gün bekletildi.DDünyada buna benzenr bir ihale sistemi varmı
Acaba
Muhtelif tarihte kaza yapan bir yönetim kurulu üyeniz varmıydı. Varsa kaza yapan jeepteki yönetim kurulu üyelerinizi yanındaki bayanlar kimlerdi
Acaba;
İzmir'de yapılan Avrupa şampiyonasındaki önceki sponsor bir firmadan ilk taksit olarak 50.000 YTL alınmıştır. Yapılan sözleşme GSGM ye bildirilmiş mi. Yönetim kurulu kararı ile şahsınıza avans olarak verilmiş mi. Siz bu avansı nasıl kapattınız?
Acaba;

İzmir'deki şampiyonanın katılımcısı kafileleri güvenlik nedeni gösterilerek 5 yıldızlı otelde topluca kalmaları için EHF ' den bir talep var mıydı? Yoksa neden böyle bir yöntem izlenmiştir.
Acaba;

Hummel Federasyonunun gerçek sponsoru mu? Hummel “e malzeme karşılığı fatura ödemesi yaptınız mı? Hem sponsor hem malzeme alımı nasıl yaptınız. ?
Acaba Federasyonunuzun şirket ortaklığı var mı? Düşük bir sermaye ile kurulmuş, pasif durumdan aktif duruma getirilen bu şirkete ortak olmak için Federasyon kasasından kaç YTL verdiniz. Bu şirketin gerçek ortakları kimlerdir.
Acaba;

Sayın Hentbol Federasyonu başkanı Tarık Cengiz, Hava Harp okulundan atıldığınız doğru mu. Doğru ise atılma gerekçeleriniz nelerdir.
Bu acabalara lütfen cevap veriniz.

Benim Amacım Türk Hentbol ünü Atatürk'ün işaret ettiğie gibi," Zeki Çevik ve Ahlaklı insanların yönetmesine imkan tanımaktır.
Gelin Hentbol camiası olarak hem kendi sorunlarımızı hem de hentbolumuzun sorunlarını çözen mutlu başarılı ahlaklı,bir hentbol ailesi oluşturmak için Ayhan SBürmen'in yanında dimdik durun
Göreceksiniz ki sayın Tarık Cengiz, çeketini alıp kaçsa bile hentbolümüzün temiz eli iki yakasından hiç düşmeyecektir.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
er 13 yıl önce
Sevgili Henbol severler bu seçim hentbolun geleceği için çok önemli önümüzde yapılacak olan 2011 avrupa olimpik gençlik festivaline sadece komitede görev alacak iki ismi şuan acıklaması o isimlerden birisinin trabzonlu olması akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Şu anki başkan adayı Ayhan SÜRMEN'i bir Trabzonluylamı karşı karşıya getireceksin . senin bu politik oyunlarına bizler alışığız bizi bu oyunlarla yeneceğinimi sanıyorsun sayın fedarasyan başkanı yanılıyorsun tüm TÜRKİYE artık sezi tanıdı artık henbol camiası yeni Başkanını bekliyor ada adam gibi adam AYHAN SÜRMEN SAYLARIMLA
nsen 13 yıl önce
Çeşitli vaatlerle camianın başına çöreklenen bu şahıs dört yılda hentbolu geliştirmenin yerine nifak tohumları ekerek buradan nemalanmıştır.

sayın Ayhan SÜRMEN hentbolunn kurtuluşu için bir şanstır ve camianın bunu çok iyi değerlendirmesi gerekmektedir. Bu kadar belgeden sonra bu şahısla beraber olanlar bu belgelere ortak olarak düşünülür.

Yolun açık olsun Sayın SÜRMEN hentbolün sizin gibi temiz insanlara ihtiyacı var bekliyoruz......

Naili ŞEN
drjivago 13 yıl önce
Biz Trabzonlu'lar olarak başkan adayımızın yürekliliğini kutluyoruz.Trabzon'dfa hentbolu bitereceğim diye konuşan Tarık CENGİZ amacına ulaşamayacak.Teknik adamlarımıza laf söyleyeceğine kendi ıslak giysilerini kurulasın.Bizim daha çok ALTERNATİF hamlelerimiz olacak,bu daha başlangıç.İddia ediyoruz Tarık CENGİZ gENEL kURULA DAHİ GELMEYECEK.Çıksın iddialara cevap versin.Bize vurguncu demeden önce çok düşünmeliydi.Yönetimde insanların şu andan itibaren istifa edip bu kokulardan uzak kalmalarını ve AYHAN SÜRMENLE Olduklarını deklare etmeleri gerekmektedir.Bizim hentbolu yönetenlere de bakarmısınız beyler?...en büyük bomba GENEL KURUL'DA PATLATILACAK...Yaşasın AYHAN SÜRMEN,Büyük ve Dürüst Başkan,Türk Hentbolu seninle gurur duyuyor!
KURŞUN 13 yıl önce
Sayın Ayhan SÜRMEN Hentbol Federasyonu Başkanlığın Türk Hentboluna hayırlı olsun.Bir zamanlar arkamdaki en büyük destek Trabzonlulardır diyen Tarık Cengiz şimdi Karadenizli bir insan mı sizi yönetecek diye yaygara koparıyor. Ne yazık Trabzondan bir kişi ona destek olduğunu beyan ediyor.Bu savaş ; Ayhan SÜRMEN-Tarık Cengiz Savaşı değil , Türk Hentbolünün Kurtuluş Savaşı . Bir tarafta Hentbol sevdalıları , bir tarafta açıklaması abes şeyler peşinde koşan sevdalılar. Gazeteler neler yazacak daha merakla bekliyoruz. HENTBOL DOSTLARI AYAĞA KALKMAK ZAMANI, HEP BERABER SAFRALARIMIZI ATALIM.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@