7m

uzungöl yayla otel

Süper Lig'de rezerv lig kuruluyor! Rezerv lig nedir?

TFF, rezerv lig kurulmasına karar verdi.

Spor 30.06.2022, 08:42 30.06.2022, 08:56
Süper Lig'de rezerv lig kuruluyor! Rezerv lig nedir?

Türkiye Futbol Federasyonu, (TFF) yeni sezon öncesi önemli bir karar aldı. Buna göre 2022-23 sezonunda Süper Lig'de  Rezerv Lig'in kurulması kararlaştırıldı.

Yapılan açıklama şu şekilde:

2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig'in kurulmasına karar verilmiştir.

Buna göre Rezerv Lig müsabakaları; Süper Lig'de bulunan 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir.

Rezerv Lig müsabakalarında, Kulüplerin A Takım Listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir.

Sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacaktır.

Rezerv Lig'e ilişkin diğer hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir.

Rezerv Lig nedir?

Türkiye Futbol Federasyonu, uzun süredir gündemde olan Rezerv Lig projesini 2022/23 sezonunda hayata geçireceğini açıkladı. Bu doğrultuda Süper Lig takımlarının rezerv ekibi, A takım fikstürüne göre mücadele edecek ve A takımda şans bulamayan yerli-yabancı tüm futbolcular oynatılabilecek. A takıma oyuncu yetiştirmek ve oyuncuyu hazır tutmak için kurulacak bu ligde temel amaç; futbolcuların sürekli forma giyebilmelerini sağlamak olarak ön plana çıkıyor.

Rezerv Lig'de kaç takım olacak, maçlar ne zaman başlayacak? 

Türkiye Futbol Federasyonu, yönetim kurulu toplantısında Rezerv Lig kurulmasını kararlaştırdı. Rezerv Lig müsabakalarında kulüplerin A takım Listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular oynayabilecek. Profesyonel takım ile rezerv takımı arasında futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacak.


Yorumlar (3)
? 1 ay önce
şu taraftara bakarmısınız .............
Samet 1 ay önce
Ülkede futbolun gelişmesini için alt yapıya önem verip gençlerimize sahip çıkılmalı. Hem sporcu olacak hemde okullarına gidip sağlıklı bilgili sporcular yetiştireceğiz. Yabancı transferi kısıtlanmaslı sadece avrupa kupalarında başarı gösteren takımlara ayrıcalık tanınmalı o da en fazla 3 kişi .
tarafsız 1 ay önce
rezerv takım a takımla aynı kurgu ve planda oynamalı. Bu sebeple rezerv takıma uyarlarsak td adayım ....... malesef yok......

Gelişmelerden Haberdar Olun

@