"Süper Ligde 22 takım olsun"

Futbol Federasyonu'nun 5 Ocak'ta düzenleyeceği bir toplantı için Antalya'ya gelen Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ve Hacettepe Onursal Başkanı İlhan Cavcav, Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki Papillon Otel sahalarında kamp çalışmalarını sürdüren Hacett

Spor 03.01.2009, 19:38

Futbol Federasyonu'nun 5 Ocak'ta düzenleyeceği bir toplantı için Antalya'ya gelen Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ve Hacettepe Onursal Başkanı İlhan Cavcav, Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki Papillon Otel sahalarında kamp çalışmalarını sürdüren Hacettepe'nin antrenmanını izledi.

Cavcav, rahatsızlığı nedeniyle kullandığı koltuk değneğiyle futbolcuları işaret ederek, ''İkinci yarı iyi oynamazsanız kafanızı kırarım'' diye espri yaptı.

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cavcav, bel kayması nedeniyle ciddi bir ameliyat geçirdiğini anlattı. Şimdi kendisini daha iyi hissettiğini belirten Cavcav, sağlıklı yürüyebilmek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hacettepe'nin Gençlerbirliği'nin kardeş takımı olduğunu ifade eden Cavcav, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Gençlerbirliği ve Hacettepe'nin ligdeki durumları iyi değil. Çok şanssız bir sezon yaşıyoruz. İnşallah ligin ikinci yarısında bu şanssızlığı kırıp, iki takımımızı layık olduğu yere çıkartmak için yönetim olarak elimizden geleni yapacağız. Özellikle birinci hedef ligde kalmak. Bu takımlar ikinci yarıda bunun mücadelesini verecekler. Umarım iki takımımız da Süper Lig'de kalır.''

-LİGDEKİ TAKIM SAYISI-

Anadolu'daki takımların daha bilinçli olması gerektiğini belirten Cavcav, takımların futboldan hem maddi hem de manevi tatmin sağlamaları gerektiğini vurguladı. Cavcav, ''Futbol Federasyonu Süper Lig'de 18 olan takım sayısını 22'ye çıkartırsa başka vilayetlerimize de heyecan gelir'' diye konuştu.

Ankara'da doğup büyüdüğünü kaydeden Cavcav, eskiden 19 Mayıs Stadı'nda seyirci olarak yer bulamadıklarını söyledi.

Şu anda Ankara'nın kozmopolit bir şehir olduğunu dile getiren Cavcav, ''Her vilayetten insan geldi Ankara'ya. 2-2,5 milyon olan nüfus şimdi 5-6 milyona ulaştı. Ama maalesef diğer vilayetlerden gelen insanlarımız Ankara'daki maçlara rağbet etmiyorlar'' dedi.

Hakem hataları konusundaki görüşlerini de dile getiren Cavcav, şöyle konuştu:

''Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Oğuz Sarvan'a güveniyoruz, ama yönetimini kesinlikle başarılı bulmuyoruz. Yalnız, hakemler de insandır ve onlar da hata yapabilir. Anadolu takımlarına başta olmak üzere çok büyük hakem hataları oldu. Teselli olduğumuz taraf ise bu hatalarda kasıt olmaması. Arkadaşlarımız (hakemler) daha dikkatli olup hakkı yenilmeycek şekilde takımlarımızı düdükleriyle muhafaza ederler.''

Yorumlar (4)
stress 12 yıl önce
Türk futbolunda neler yaptığını ve nasıl bir trabzonspor düşmanı olduğunu iyi biliyoruz. sen önce türk futbolundan elini eteğini çek,sonra düzelmesini bekle. 22 takım az oldu bu arada. 25 deseydin :))
KAMALİ 12 yıl önce
Takımların ikiside kötü biri kesin ikincisi %45 düşecek eeee cavcav istemesinde kim istesin ligde kalmayı biliyor ki düşerse zor çıkar. ancak insan olarak kendisine acil şifalar diliyorum.
alk 12 yıl önce
istanbuldan 10 ankaradan 10 takım olur cavcav
Saffet Emir 12 yıl önce
Önce sen ankara takımlarını 1 e indir çok yaşlandı çok :D

Gelişmelerden Haberdar Olun

@