banner556

Süper Lig şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılamayacak

Gelecek sezonun Süper Lig şampiyonu, Şampiyonlar Ligi'ne, Türkiye Kupası şampiyonu da UEFA Avrupa Ligi'ne direkt olarak katılamayacak ve ön eleme turu oynamak zorunda kalacak. 2022-23 sezonundan itibaren şampiyon takım Şampiyonlar Ligi'ne gitmek için 2 ön eleme, 2. olan takım 3 ön eleme oynayacak.

Spor 11.12.2020, 08:02 11.12.2020, 08:08
Süper Lig şampiyonu Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılamayacak

Türk futbolunun senelerdir boşa harcadığı paralar, sonunda acı gerçeği tüm çıplaklığıyla karşımıza çıkardı. Türk'ünden yabancısına, hakeminden yöneticisine kadar vasatlaşan Türk futbolu artık Doğu Avrupa 'nın futbola uzak kalan ülkeleri gibi hem Şampiyonlar Ligi hem de UEFA Avrupa Ligi için ön eleme turu oynamak zorunda kalacak. Bir zamanlar "Acaba Fransa'yı geçip Avrupa'nın 5 büyük liginden biri olur muyuz?" diye düşündüğümüz, adı "Süper" olan ama içi boş kalmış ligimizin şampiyonu, artık Şampiyonlar Ligi'ne ön elemesiz gidemeyecek

Konferans Ligi'ne bile ön elemeyle!

Hatta yeni dönemin Intertoto kupası sayılan ve 2021/2022'de başlaması plânlanan Konferans Ligi'ne gitmeye hak kazanacak olan 3. ve 4. sırayı alan takımlarımız bu turnuva için de ön eleme oynayacaklar. UEFA Konferans Ligi'nin öncelik olarak, UEFA sıralama listesindeki alt seviyedeki ligler ve takımlar için düzenlendiği biliniyor!

Yıllarca UEFA Avrupa Ligi'ni küçümsedik!

UEFA Avrupa Ligi'ne katılan takımlarımız yıllarca bu turnuvanın yol masraflarının bile fazla olduğunu, lig maçlarının çok daha önemli bir konumda bulunduğunu söyleyip durdular. Dolayısıyla bu turnuvayı hep küçümsedik. Sonunda da Aralık ayında burada takımımız kalmayacak hale geldik.

Avrupa seviyesine ulaşamadık!

İç çekişmeler, hakem tartışmaları, boşa harcanan paralar, batan kulüpler, Milli Takım 'ın istikrarsızlığı derken Avrupa'nın gerisinde kaldık. Yusuf Yazıcı, Ozan Kabak, Merih Demiral, Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü gibi istisnalar dışında Avrupa'ya oyuncu gönderemedik. Altyapılarımızdan hala oyuncu çıkmıyor. Türk futbolu göz göre göre eriyor.

Bu sezon da garanti değil!

Bu sezonki Süper Lig şampiyonunun durumu, Şampiyonlar Ligi şampiyonunun kendi ligindeki sıralamasına göre belli olacak. Eğer bu takım, kendi liginde de Devler Ligi'ne gitmeye hak kazanırsa Türkiye şampiyonu takım (2020-21) direkt olarak Devler Ligi gruplarına katılabilecek. Ancak bu durum gerçekleşmezse 2020/2021 şampiyonumuz da direkt olarak turnuvaya katılamayacak.

Fanatik

Yorumlar (15)
Kemal SAKA 1 ay önce
Adil Rekabetin Yuvasına
2011'de hukuksuzluk penceresinden kıvrılarak sokulan..
2020'de hakemliği maymuncuk yaparak aparatlaştıran ve böylece kapısından girerek TS'un en az iki şampiyonluk kupasını son on yılda en az iki kez araklayanlar çıksın açıklasınlar:
- Neden böyle oldu?
Bu kadar bütceli takımlarımız neden Avrupa Arenasında yaya kaldı?
Cevabi ben söyleyim mi, HIRSIZIN KOLU ORDA KISA KALDI DA ONDAN.
Adil rekabet, temiz müsabaka, hak edenin kazanbildiği, haklının güçlü olduğu bir gün gelecek için umutlu olmak mümkün olabilir. Bu çürüme(corruption) adaletin muhakkak tecelli edeceğinin en somut ifadesi değil mi?
Siz hiç AKILLANMAZ MISINIZ?
adnan 1 ay önce
dahada kotu olmasinda bence masuruyok sikeci kunpasci tff si herseye karisan politikacilar alaksizlig oldugu futbolda ne bekliyordunuz bu iy gunleri dahada beter olacak
sıradan vatandaş 1 ay önce
Bunlar iyi günler daha.
Kemal SAKA 1 ay önce
Türk Futbolu 2011 sezonundan beri devamlı ve istikrarlı biçimde geri gidiyor. Aslında yeni yada spontan hiçbir şey yok. Büyük bi arınma ve temizlik fırsatı o gün kaçtı. Halada yakalanabilmesi mevcut zihniyet ve kişiliklerden medet uman irade yüzünden mümkün görünmüyor. Türk Futbolunun dibe vurduğunu bugün söyleyenler keşke 2011 de bunu söylese idi; "kişilerin işlediği sunuçlar kulüpleri bağlamaz" diyenler ilahi adaletin tecellisi neticesinde nasılda bağlayıp-bağlamadığını bir gün öyle yada böyle görecekler. Ne oldu olimpiyatları verdiler mi şimdi Şampiyonlar liginde menfaat için adaleti pazara çıkaranlara?. Bak mal al ede kaldı, alıcısı çıkmadı, kokuşmuş düzen 10. Sene-i devriyesinde dibe yaklaştıı ancak sanılmasın ki dibi gördüde de çakıldıııı!... Dahada dibi var bunun!
sıradan vatandaş 1 ay önce
Tam oturmuş,güzel bir yazı fikrine sağlık.
Türker 1 ay önce
Şikeyi kapatmak için Türk futbolunu bitirdiler. Şimdi istanbul kulüpleri düşünsün
Mantıklı 1 ay önce
TürK Futbolunun Avrupadaki yeri nerde? Kendi ligimizde “Hindi” kesiliriz, Avrupa liginde “Civcivi” oynarız. Sonra çıkar, “Avrupa bizi sevmiyor” deriz! Kardeşim, sende kendini sevdirecek birşey yapmıyorsun ki !! Alışmışsın Ülkende torpil yemeye !!!
ali 1 ay önce
üzüldümmü kesinlikle hayır.her türlü şikenin döndüğü bir ligde bunlar az bile.Allah daha kötüsünü nasip etsin ülke futboluna
Yavuz 1 ay önce
Daha bu iyi günleri futbol denen oyunun.Futbol sahada değil masa başında ve siyaset ile belirleniyor.Keyif al
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@