Süper lig maçları şifresiz mi yayınlanacak? Açıklama geldi!

TFF Başkanı Nihat Özdemir'den maç yayınları açıklaması geldi.

Spor 14.03.2020, 12:15
Süper lig maçları şifresiz mi yayınlanacak? Açıklama geldi!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, coronavirüs tehdidi ile ilgili olarak, "Dünyada en hızlı aksiyon alan ülkeyiz. Önce insan sağlığı" dedi. Özdemir, Süper Lig maçlarının şifresiz yayınlanma ihtimalini de değerlendirdi: "Konuyu beIN SPORTS yöneticileri ile konuşacağız. Dünyada bazı örnekler var"

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan 'Hakem meslek lisesi protokolü' imza töreni öncesinde basın mensupları ile sohbet etti. Dünyanın 1 numaralı gündemi olan corona virüs tehdidine karşı tüm önlemleri aldıklarını aktaran Özdemir, "Her şeyden önce insan sağlığı. Dünyada en hızlı aksiyon alan ülkeyiz. Her türlü tedbiri alıyoruz" ifadesini kullandı.

Sadece futbol müsabakalarının değil, tüm spor karşılaşmalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olacağına dikkat çeken Özdemir, Galatasaray 'ın liglerin ertelenmesi talebi ile ilgili olarak, "Alınan tedbir kararları sadece futbol maçları ile ilgili değil. Tüm spor müsabakaları ile ilgili. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konuda bir karar alma sorumluluğu yok. Sayın Cumhurbaşkanı ve bakanlarımız, konuyla ilgili tedbirleri hayata geçiriyor, önemli kararları alıyor" dedi.

'Yepyeni bir hakemimiz var'
Süper Lig maçlarının şifresiz yayınlanıp yayınlanamayacağı yönündeki soruya da yanıt veren Nihat Özdemir, "Alınmış bir karar yok. Maçların hangi şartlarda yayınlanabileceğini yayıncı kuruluş beIN SPORTS yöneticileri ile konuşacağız. Corona virüs tehdidi nedeniyle maçların seyircisiz oynandığı ülkelerde alınmış bazı kararlar var. Dünyada örnekleri mevcut. Almanya ve Portekiz'deki yayıncılar karşılaşmaları şifresiz yayınlama kararı aldı. Yapacağımız görüşme sonrası durum netlik kazanır" dedi. Çokça eleştirilen hakemlerle ilgili de yorum yapan Özdemir, "Bakın yepyeni bir hakemimiz daha var. Abdülkadir Bitigen, Galatasaray-Beşiktaş derbisini yönetecek. Sezon başında derbi yöneteceği kimin aklına gelirdi. Hakemlerimizi cesaretlendirmeli, onlara destek olmalıyız" diyerek sözlerini noktaladı.

Yorumlar (10)
Bego 11 ay önce
Yepyeni hakemmiş Galatasarayın yeni ayakçısı nasıl Bi lobi anlamıyorum herkes onlara çalışıyor bütün kritik maçlara Galatasaraylı hakemler veriliyor şampiyon yine belli topunuzun taaa.......
Hasan 11 ay önce
Sifresiz olsa ne olcak
Decoder yok
Sifresiz olduysa haber61 tv canli yayinlayin kopyalayin bizde izliyelim
ARAZ 11 ay önce
DECODER E GEREK YOK NORMAL DECODER E BEİNSPORTS FREKANSINI GİRİNCE İZLEYEBİLYORUZ.
Remzi_1461 11 ay önce
Decoder olması şart değil,uydu cihazında hepsi var ve türksat üzerinden izlenebilir.Şifresiz olduğu zaman yayın açılır...
Tursun 11 ay önce
Uydu yetwrli olacak hemşerim
BenDeniz 11 ay önce
Restaurant sahipleri derbi maçlarını akbabalar gibi dört gözle bekliyorlar maç yayınlarının şifresiz olarak yayınlanacağına ihtimal vermiyorum.
zübük 11 ay önce
o yepyeni hakeminizi trabzon maçlarında gördük. taraftar az daha sahaya iniyordu adamın yanlış kararları sonucu.
Şevket 11 ay önce
Hasan tam bir laz cevabı verdin.
Serkan 11 ay önce
Türksatta 11180 H 30000 - 11676 V 24444 - 12073 V 27500 frekanslarında yayın yapıyorlar. Şifresiz olması halinde tüm HD uydu alıcılarıyla herkes izleyebilecek.
MerNoire28 11 ay önce
Ben Avrupa’da yaşıyorum decodorumda yok yani şifresizde olsa izleyemiyorum bu bir ayrımcılıktır ozaman ver maçları uydudan herkes izlesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@