Süper Lig'in Yabancı futbolcuları Koronavirüs nedeniyle kaçıyor!

Süper Lig ekipleri yabancı futbolcularını elde tutmakta zorlanıyor.

Spor 01.04.2020, 10:23
Süper Lig'in Yabancı futbolcuları Koronavirüs nedeniyle kaçıyor!

Koronavirüs sürecinde takımların en büyük sıkıntısı yabancı oyuncuları ülkede tutmak. Konya’da Robert Mak, Denizli’de Barrow ülkeyi terk etti. Kayseri’den sonra Ankaragücü Başkanı Fatih Mert de yabancılarda sorun yaşadıklarını açıkladı.

Denizlispor’da Başkan Ali Çetin, Corona virüs salgını yüzünden yönetime haber vermeden ülkesi Gambiya’ya giden Madou Barrow’a sert tepki gösterdi. Oyuncunun ikinci kez izinsiz takımdan ayrıldığını ifade eden Başkan Çetin, “Barrow dönse dahi artık bu takımda forma giyemez. Onu affetmeyeceğiz” diye konuştu. Barrow’un 11 gün önce gittiğini açıklayan Çetin, “Barrow’a ulaşamadık ve görüşemedik. İzinsiz ülkesine kaçmış” dedi. Önceki gün Konyaspor da devre arasında Zenit’ten takıma kazandırılan Robert Mak’ın ayrıldığını açıklamıştı. Yıldız oyuncu kiraladığı özel jetle gerekli izinleri alıp ülkesi Slovenya’nın yolunu tutmuştu.

‘Gitmek istiyorlar’

Kayserispor’da Başkan Berna Gözbaşı geçen hafta içinde yaptığı açıklamada, yabancı oyuncuları daha fazla tutamadıklarını açıklarken dün de Ankaragücü’nün patronu Fatih Mert’ten benzer sözler geldi. Mert, “Bu sene ligden düşme olmamalı. Takvim kısa süre içinde belirlenmezse yabancı oyuncuları tutmakta büyük sıkıntılar yaşayacağız. Birçoğu ülkelerine gitmek istiyor” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (2)
Doktor TS 10 ay önce
Yurt dışına çıkmak yasak değil mi şu an? Başka bi yolunu mu bulmuşlar?
Cem 10 ay önce
Lig baslasin seyircisiz hic bisey olmaz 8 mac bu hemen oynanir dm cezaretli oyuncular sampion olur korkaklar sampuan olur bu kadar basit anladinmi eyvAllah abim benim be

Gelişmelerden Haberdar Olun

@