7m


7m

hyundai

Süper Lig ekibinden "Lig tescil edilmesin" talebi

Spor Toto Süper Lig'in 34. haftasında konuk ettiği Galatasaray'a 1-0 mağlup olan ve küme düşme potasında bulunan Altay Spor Kulübü'nden açıklama yapıldı. Açıklamada, "Ligi hangi hak, hukuk ve adalet duygusuyla tescil edeceksiniz?" ifadelerine yer verildi.

Spor 26.04.2022, 15:30
Süper Lig ekibinden "Lig tescil edilmesin" talebi

Spor Toto Süper Lig'de bitime 4 hafta kala kümede kalma barajının 10 puan gerisinde yer alan Altay'da yönetim kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada ligin bu yıl tescil edilmemesi gerektiğini dikkat çekildi.

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden, "Gün, Türk Futbolundaki Ahlak Meşalesini Yeniden Yakma Günü" başlığıyla yapılan açıklamada, "Türk futbolunda adalet, saygınlık, hakkaniyet, liyakat ve hukuk isteyen bu sese kulak verin. TFF Başkanı ve MHK Başkanı'nın istifa ettiği, 13 hakemin el çektirildiği, MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg'in '8 Mart 2022 tarihi sonsuza kadar Türk hakemliğinde kara bir sayfa olarak kalacak' diyerek görevi bıraktığı bir ligi hangi hak, hukuk ve adalet duygusuyla tescil edeceksiniz?" denildi.

ALTAY'IN YAZILI AÇIKLAMASINDA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ;
"Tam 13 farklı maçta aleyhimize çalınan düdükler nedeniyle puanları elinden alınan Büyük Altay'ımızın hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Türk futboluna kaybettirdiğiniz güven duygusunu nasıl geri kazandıracaksınız? Kamuoyunun vicdanı olarak sesleniyoruz size. Derdimiz düşmek kalmak değil, bunlar geçici. Biz Büyük Altay'ız asla vazgeçmeyiz. Fakat adalet ve güven duygusunu yitirmiş bir kulüp olmak istemiyoruz. Bu düzenin bir parçası olmadığımızı haykırmak için yazıyoruz size. Derdimiz, şampiyonluğu hak eden Trabzonspor değil. Ancak geri kalan diğer tüm kulüplerin haklarını da teslim etmek zorundasınız. Türk futbolunda bembeyaz bir sayfa açacak güç ve yetkiniz var, inancınız da olsun."


Yorumlar (20)
Ersan 4 hafta önce
Bizi doğrarlarken nerelerde idiniz? Yarım saatte play-off kararı alınıp oynatıldığında ne iş görüyor idiniz? Neden başınıza bir şey geldiğine inandığınızda gıdaklıyorsunuz? …
Efff 4 hafta önce
Trabzonspor sampiyon, lig bi anda dagildi :D
salih 4 hafta önce
BIRAKIN BU İŞLERİ SENEYE YİNE ÇIKARSINIZ.
temel uzun 4 hafta önce
önceden tescil ediliken hangi hak adallet varsa şimdide aynısı var süperlige çıkarken niye ddemedin tff 1. lig tescil edilmesin herkes işine geldiği gibi konuşmasın düş meseydiniz güle güle
yasar 4 hafta önce
ahlaksızlar bunlar
KAMU 4 hafta önce
TS' nin şampiyon olduğunu görenler garip hallere tutuluyorlar. Bunların hepsi tedavilik.
sorunsuz 4 hafta önce
bu işin tadını kaçırdılar iyice
Forza TS 4 hafta önce
Oldu gözlerim doldu. haydi başka kapıya.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@