Süper Lig'de flaş hükmen yenilgi kararı!

Süper Lig'e ikinci yarıda hükmen yenilgi kararı uygulanacak

Spor 21.12.2020, 17:39 21.12.2020, 17:49
Süper Lig'de flaş hükmen yenilgi kararı!

Süper Lig'in 2. yarısında 'hükmen yenilgi' kararı devreye girecek. A takım listesindeki oyuncu sayısının 9'un altına düşmesi halinde maça çıkamayan takım hükmen mağlup sayılacak.

TFF'nin açıklamasına göre takımlar sahaya minimum 9 kişiyle çıkabilecek.

İşte TFF'den yapılan açıklama;

TFF Yönetim Kurulu'nun 21.12.2020 tarihli toplantısında; Covid-19 salgınının olumsuz etkileri göz önünde bulundurularak bu sürece münhasır olmak üzere Statü ve Talimatlarda değişiklik yapılmıştır.

Buna göre; Liglerin ikinci devresinin ilk resmi müsabakasından itibaren kulüplerin kadrolarını daha rahat oluşturabilmelerini temin etmek amacıyla A Takım Listesindeki oyuncu sayıları Süper Lig ve TFF 1. Lig için 35, Misli.com 2. Lig ve 3. Lig için 30 olacak şekilde artırılacaktır. Kulüpler, 01.01.2000 ve daha sonra doğmuş olmaları kaydıyla, profesyonel ve kulübüne en az 6 ay tescilli amatör futbolcuları da A Takım Listesi'ne yazmaksızın müsabakalarda oynatabilecektir. A Takım Listelerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken futbolculara yönelik tescil süreleri de kısaltılmıştır.

Ayrıca, transfer edilen futbolcuların sözleşmelerinin tescili için kulüplerden istenen Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine, vadesi geçmiş borcu olmadığına dair belge ibraz etme yükümlülüğü 2020-2021 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil döneminde de uygulanmayacaktır.

Bununla birlikte; yine Liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından geçerli olmak üzere, Covid-19 PCR test sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan ötürü yapılan müsabaka ertelemeleri yapılmayacaktır. Kulüpler Futbol Müsabaka Talimatı'na göre minimum 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklardır.

Yorumlar (2)
H. M 4 hafta önce
Çok doğru bir karar ikinci yarı şampiyon olma küme düşmelerin yaşa acaşını kulüplerde bunu suistimal edeceklerini düşünüyorum. Tff yaptığı en doğru karar
MerNoire28 4 hafta önce
Çok saçma bir karar bu kuralı sıkıyorsa istbul takımlarına uygulama görelim bu ülke şikeyi devlet eliyle örtbas etti bu kuralımı uygulayacak.bunlar oyuncularının covid olduğunu bile saklarlar burası Türkiye

Gelişmelerden Haberdar Olun

@