banner526

banner533

banner513

Suçun varsa "Paralel" de kurtul!

Türkiye'de Trabzonspor'un çalınan kupasıyla patlak veren 3 Temmuz şike sürecinde suçluların aklanma operasyonunun en moda hali "Paralel yapı" olmuştu.   Bu modaya son olarak  Eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun da uydu. Aziz Yıldırım'ın son dönemin m

Spor 15.12.2015, 22:47
Suçun varsa
Türkiye'de Trabzonspor'un çalınan kupasıyla patlak veren 3 Temmuz şike sürecinde suçluların aklanma operasyonunun en moda hali "Paralel yapı" olmuştu.
 
Bu modaya son olarak  Eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun da uydu. Aziz Yıldırım'ın son dönemin moda terimi "Paralel Yapı" iddialarını öne sürerek yeniden yargılanması sonucu aklanması ülkedeki güçlülerin hukukunu gözler önüne sermişti. Bu modaya son olarak uyan Uzun da yaptığı açıklamada şike sürecini tamamen cemaatin operasyonu olarak değerlendirerek kendince gündem olmaya çalıştı.
 
Sabri Uzun Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde 'Milli Bir Tehdit Olarak Paralel Devlet Yapılanması Sempozyumu'nda konuştu. Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde PANGEA (Uluslararası Öğrenci) Kulübü tarafından düzenlenen toplantıya, eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun haricinde eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan da konuşmacı olarak katıldı.
 
Sahada yapılan şikeyi görmezden gelen ve Trabzonspor'un yaşadığı mağduriyetten bi haber olan Sabri Uzun, bu operasyonun cemaatin yıllık 8.5 milyar dolar para hareketinin yaşandığı futbol piyasasını ele geçirme yöntemi olduğunu öne sürdü. Uzun, "Geldiğimiz noktada Saddam modeli gibi devlete el koyup, askeri ele geçirip, yönetime el koymanın altyapısı ele geçiriliyordu. 2011'de şike operasyonu yapıldı. Bir spor kulübünün başkanı, cemaatin avukatına 700 bin dolar verdi. O spor kulübünün başkanı operasyonda tutuklanmadı ama diğerleri tutuklandı" diye konuştu.
Yorumlar (5)
Ali kara 5 yıl önce
Bu dünyada suçlu herkese yalan söyler ya ahiret de
arifbozbey 5 yıl önce
aziz yıldırımın 700 bin doları yokmuymuş?

deli saçması bunlar...
sudenaz topal 5 yıl önce
Bir insan bir şeyler söylüyorsa yada söylemeye çalışıyorsa önce onun sıfatına yüzüne bakacaksın meymenet varsa dinleyeceksin yoksa muhatap bile olmayacaksın. Bunun bir çok örneği var. Araştıran ne dediğimi anlar .
Cenk 5 yıl önce
şike vardı ama kimse güçlü olana dokunamadığından açığa çıkaramıyordu, o zamanki kadrolar bunu açığa çıkardılar ve de helal olsun, bu gün şike olsa bu konuşan açığa çıkarırmıydı çok merak ediyorum
Latif YILMAZ 5 yıl önce
Aynen katılıyorum Arif ZOR beyefeni.Azize yıldırımın avukata verecek 700bin doları yokmuymuş!Trabzonspor taraftarı olup paralel safsatasına inanan bu klübe harbi harbi ihanet ediyordur.!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@