Suat'ın görevine son verildi

Bank Asya 1. Ligi'nde sezonun ikinci yarısında oynadığı üç maçıda kaybeden Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Suat Kaya'nın görevine son verildi. Konuyla ilgili olarak Mehmet Cengiz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Basın Sözcüsü Ulvi Suvarioğ

Spor 06.02.2009, 15:20
Suat'ın görevine son verildi

Bank Asya 1. Ligi'nde sezonun ikinci yarısında oynadığı üç maçıda kaybeden Çaykur Rizespor'da Teknik Direktör Suat Kaya'nın görevine son verildi.

Konuyla ilgili olarak Mehmet Cengiz Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Basın Sözcüsü Ulvi Suvarioğlu, alınan başarısız sonuçların ardından Suat Kaya'nın görevine son verdiklerini söyledi.

Suvarioğlu, şöyle konuştu:

"Sezonun ikinci yarısı öncesi göreve getirdiğimiz teknik direktör Suat Kaya'yla çıktığımız üç maçtada sahadan mağlubiyetle ayrıldık. Bizde kendisiyle görüşüp karşılıklı anlaşarak bugün itaberiyle yollarımızı ayırdık. Şu andan itibaren Çaykur Rizespor'u hedefine ulaştıracak hoca arayışlarımız sürüyor. Önümüzdeki hafta başında yeni bir hoca ile anlaşmış olacağız. Bu hafta sonu oynayacağımız Boluspor maçında ise takımın başında İdari Menajerler Murat Kuş ve İsmail Coşkun olacak" diye konuştu.

Bu arada Çaykur Rizespor'un Suat Kaya'dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için Raşit Çetiner ile görüştüğü öğrenildi. Öte yandan yeşil mavili takımda, ikinci yarı öncesi görevine son verilen Teknik Direktör Metin Diyadin, kulüpten 350 bin TL alacağı olduğunu öne sürerek Futbol Federasyonu'na başvurdu. TFF'de Çaykur Rizespor'dan konuyla ilgili bir cevap istedi.

Yorumlar (4)
galafgalı 12 yıl önce
Rizespor dışarıda teknin direktör aramasın alaattin onay ne güne duruyor,adam futbol un kitabını yazmış,inanmayanlar pazartesi günleri kaçkar tv yi seyretsinler.evet Rizeli dostlar ÇÖZÜM bu işinize gelirse.!!!!!!!!!!!!
mackali_musti 12 yıl önce
rize ne yapmaya çalışıyor anlamsız.başarılı olan diyadin gönderildi yerıne suat kaya geldi 1 ay sonra oda gönderildi.ünal kahraman'ı getirsinler bari de takımda disiplin sağlanır.
BMN 12 yıl önce
Rizeli kardeşlerime buradan seslenmek istiyorum.Yahu Suat Kaya, Gaziantep B.Belediyesine ne verdi de, onu Rize'nin başına getirdiniz? Allah aşkına! adamı oradan kovdular sezon başında, siz Metin hocanın yerine bu adamı getirdiniz.Bu adamın faydası olsaydı, Antep Belediyesinden kovulmazdı.Rize kendi değerlerine sahip çıkmalı, yörenin karakteristik özelliklerini sahaya yansıtacak bir hocayı başa getirin....Yazık ediyorsunuz Rize'ye...
erenyavuz 12 yıl önce
teknik direktörü alaattin onay seçsin.ŞAMPİYON RİZE

Gelişmelerden Haberdar Olun

@