kebir

Spor Federasyonları seçimleri değişiyor

Spor Bakanlığı federasyon seçimlerini değişiyor

Spor Federasyonları seçimleri değişiyor

Rio‘da bu yıl 31’ncisi düzenlenen yaz olimpiyatlarında Türkiye’nin yaşamış olduğu hezimet sonrasında Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, 61 spor federasyonunun istifa etmesini istedi.  

Haber61.net haber servisinden Şükrü Üçüncü’nün edindiği bilgiye göre; Federasyon başkanlarının büyük çoğunluğunun bakanın istifa çağrısına olumsuz karşılık verdiği 2 ay içerisinde federasyonlarının olağan kongreye gideceğini belirterek yeni seçim çalışmalarına başladıklarını belirtti.

Federasyon başkanlarının bu tutumu nedeni ile Spor Bakanlığı seçimlerde değişikliğe gitmeye hazırlandığı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakından takip ettiği yeni seçim çalışmasında Üniversite rektörleri seçimlerinde ki yöntemin aynısı Spor Federasyonlarının yönetim kurulları ve başkanlarının seçilmesin de uygulanacağı öğrenildi.

Yeni seçim yönteminde başkanlık yarışına giren adaylardan en fazla oy alan 3 isim Gençlik ve Spor Bakanına sunulacak. Bakan Çağatay Kılıç ise; bu üç isimden birini atayacak.

Öte yandan; Bu hafta içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Değerlendirme ve Geliştirme Komisyonu başarısız olan federasyonların bütünü ile alakalı raporunu tamamladıktan sonra bakana ve Cumhurbaşkanına bilgilendirme yapacakları, bu doğrultuda da çalışma yapılacağı ifade edildi.

Haber : Şükrü Üçüncü

HABER61 GÜNDEME TAŞIMIŞTI

KONU İLE İLGİLİ İLK HABERİMİZ İÇİN TIKLAYIN   
 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 11:45
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Demir  Atletizm antrenörü bingol
Ahmet Demir Atletizm antrenörü bingol - 2 yıl Önce

Atletizm Federasyonu seçim yönetmeliği tamamen kapitalisttir. Parası olan kulüpler oy kulaniyor. 23 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan seçimde Doğu Anadolu Bölgesinde oy kullanabilecek kulüp yok. Bizler sporcu yetiştiriyoruz onlar transfer ediyor. Sporcularımızı fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir gibi kulüplerede yarışırken bizler calistiriyoruz ama onlar başarılı oluyor.bir bölge bir kulüp etmiyor bunu adalet.bizce
1-tüm faal antrenörler
2-ulusal ve uluslar arası hakemler
3-il ve şube müdürleri
4-kulüp başkanları
5-faal olmayan tüm milli sporcular
6-genel mudurlukte beli sayıda kişi
7-Olimpiyat Komitesinin belli sayıda kişiler oy kullanmalıdır.
Yani emeği olan herkesin katkısı olmalidir

cem uymak
cem uymak - 2 yıl Önce

Bakan İstifaya çağırıyor cevap vermiyorsunuz. ??? Sonra Demokrasiden bahsediyorsunuz.

Özcan Yetkin
Özcan Yetkin - 2 yıl Önce

Tüm federasyonların Antrenör ve hakemlerinede (faal olan) oy hakkı verilmesi gerekir diye düşünüyorum

Suha başer ankara ünüv spor bilimleri fak öğretim görv
Suha başer ankara ünüv spor bilimleri fak öğretim görv - 2 yıl Önce

Ben bu seçim sistemini tüm doneleriyle zamanında 4 yıl önce mehmet akif pirime anlatmışdım türk sporu başka türlü temize çıkamaz devletimiz verecek federsyonlar isdediği gibi kullanacak sporda torpil olmaz çalşma olur hak eden olur başarı için çalışan bilimsel insanlar olur hak edin hak etdiği yerde olması dileğiyle bakan beyin kararı doğrudur davul başkasında tokmak başkasında olmamalıdır saygılarımla

Esrarengiz
Esrarengiz - 2 yıl Önce

Şu kızak fedarasyon başkanı serkan yaşar en başta istifa etsin onun yüzünden sporcular yarışlara bile katılamıyor.

banner422

banner409

banner350

banner424

banner421