7m


7m

hyundai

Spor adamlarına göre Yattara!

'Yönetim farklı düşünür' Yattara çok özel yetenekleri olan bir futbolcu. Nitekim bu durumu kendisine 6 yılda çok büyük bir kitlesel destek sağladı. Maliyet-yararlılık dengesinin çok iyi belirlenmesi gerek. Taraftar tabii ki duygusal davranarak, işin şov y

Spor 26.09.2008, 09:15
Spor adamlarına göre Yattara!

'Yönetim farklı düşünür'
Yattara çok özel yetenekleri olan bir futbolcu. Nitekim bu durumu kendisine 6 yılda çok büyük bir kitlesel destek sağladı. Maliyet-yararlılık dengesinin çok iyi belirlenmesi gerek. Taraftar tabii ki duygusal davranarak, işin şov yönüne daha çok bakar. Oysa ki yönetimler, mantıklı düşünerek bu dengeyi çok daha iyi tutturabilirler.

Asıl amacı yönettiği kulübün daha büyük başarılara imza atmasını sağlamak olan yönetimlerin, burada para hesabı yapacaklarını düşünmüyorum. Bu görüşüm Trabzonspor Yönetimi için de geçerli. Dolayısıyla onlar da Yattara'dan en yüksek verimi alabilecek bir uygulamanın dışına çıkmayacaktır. Eğer ekonomik kazanımı, futbol katkısından fazla olacaksa ve bu karara teknik idari yönetim ortaklığıyla varılmışsa, taraftara düşen desteklemektir.
ÖZKAN SÜMER/Yattara'yı Trabzon'a kazandıran başkan

'Gitsin tamam ama...'
Yattara'nın “parasal katkı sağlamak” amacıyla kullanılabilecek en son oyuncu olduğu kanısındayım. Zira kulüpler böyle oyuncular için gerektiğinde büyük paraları da gözden çıkarabilir. Ama Yattara'yı toplantısında izledikten sonra fazla katkı sağlayabileceğini sanmıyorum. Kendisinden para olarak yararlanılmasını bu aşamada doğru buluyorum.

Ama sol kanatta sorun yaşanırken, sağ kanatta da böyle bir boşluğun doğmasına neden olacak bu kararın, taraftar nezdinde tepkiyle karşılanacağı gerçeğinin de yadsınılmaması gerektiğini belirtmek istiyorum. Hele boşluğun Serkan gibi top kullanma yeteneği çok kısıtlı bir oyuncuyla giderilmesi çabasının, son 3 maçta çok net ortaya çıktığını teknik yönetimin dikkatine bir kez daha sunuyorum. Umuyor ve diliyorum ki, ara transfere kadar Trabzonspor bu kanatsız kadronun bedelini ağır ödemez.
ERGUN ATA/FANATİK Gazetesi Yazarı

'Gitmek istemesi önemli'
Yattara Trabzon için çok önemli oyuncu. Böyle oyuncular her zaman bulunmuyor. Ancak gitmek isteyen tutulmamalı. Bu şartlarda kalanın faydası olmaz. Şimdi ayrılığın en büyük sıkıntısını yönetim çeker. Taraftarlar, “Trabzon şampiyon olmak için böyle bir futbolcuyu kaçırmamalı” diye düşünüyor. Kulübün gönlü rahat değil ama futbolcuyu da düşünmek gerekiyor. Kısacası rahatsız olacak tek kesim taraftar olacak.

Beşiktaş maçından sonra yazarlar, “Yattara oynamadı. Bu maça nasıl yorum yapalım” dediler. Oyunuyla taraftarlı-tarafsız herkese zevk veren bir yıldız. İyi bir teklif geldi ve o da gitmek istedi. Yönetim de sonuçta para kazanacak. Ersun Yanal'ın da bu dezavantaja bir çözüm üretmesi lazım.
HAMİ MANDIRALI/Ümit Milli Takım Tek.Dir.

Ev avansı ve menacer paraları sorun oldu
Yattara'nın Katar takımına transferinin dün bitmesi bekleniyordu. Ancak yaşanan son dakika pürüzleri imzanın rötar yapmasına neden oldu. İlk pürüz Gineli'nin Trabzon'dan Belçika'da ev alırken istediği 400 bin dolar avanstı. Yönetim, bu parayı geri istedi.

Yattara, “O kadar para kazandırdım bunu yapmayın” dedi ama ikna edemedi. Al Saad'tan kesintisiz 11 milyon Euro bekleyen Trabzonspor Kulübü, sürekli yeni talepleri olan menacerlerin ücretine de karışmayacağını açıkladı. Katarlılar süre istedi, Trabzonspor beklemede


Yorumlar (6)
desert 14 yıl önce
arkadaşlar son durum hakkında bilgisi olan yokmu katar takımının ek süresi bitmedimi hala transfer oluyomu olmuyomu bişey söylesin biri artık
trbremgul 14 yıl önce
Hayırlı olsun, gidişiTrabzonsporumuz için daha hayırlı oldu.

Katar takımı ortaya çıktıktan sonra Yattaranın başını döndurdu ve Trabzonspora karşı kırrılgan olmaya ve oynamamak için bahaneler üretmeye başladı,bu da Trabzonspora zarar verecekti.Neyseki hayırlısı oldu,ve gitti.

Şimdi Sayın başkanımız SADRİ ŞENER bey,Sivasspordan Mehmet'i takıma alır ve Şampiyon oluruz...
İŞARET FİŞEĞİ 14 yıl önce
Sadece yattara değil şartlar uygun olunca herkes gidebilir,gitmelidirde. fakat gökhan ünalın bonservisine 6-7 milyon euro verildiği yerde yattaranınki 15milyon euro olmalıydı.İtirazım bunadır.
bykudu 14 yıl önce
evet iktisatta geçerli olan en onemli kuramlardan biri marjınal faydadiır.şuan rasyonel dusunen her kesim ve kitle yattara satılsın der diyorda.bende bu kesime hak veriyorum lakın burda onemli olan formanın kutsallığıdır.kimse o formadan değerli değil.bizsırtlarında bordo mavi forma var diye celalettinleride alkışladık.

sorun camianın yakaladığı havanın kaybolması.siz songu alıp bak songcum biz şampiyonluğa oynuyoruz deyipte sonra yattarayı satarsan,taraftarı alıpta bakın biz bu yola girdik deyipte yattarayı satarsan olmaz.kaarbuk maçında gorduk yattara bu takımın oksijeni gibi.o olunca havası değişiyor takımın.yattarasız kazanıyoruz dedi başkan ama nasıl.yattara olsa bjk yı yener denizliye fark atardık.eğer şampiyonluksa amaç yattara satılmasın.çunku yeri dolmayacak.verin 300 fazla ne var.yahu bizden toplayın.adam haklı 150 bin dolarlara oynarken hasan trilyon alırdı.ya da sayın başkan kombineleri toplayın.bizi kandırdınız.bizin takıntımız yattaraya değil bu havanın bir anda ters donmesi.
okans 14 yıl önce
arkadaslar tartıstık fikır ayrılıklarına dustuk ama sımdı gercek taraftar oldugumuzu her kosulda gostermeye sıra geldı...olan oldu yattara gıttı ama gelen sıcak parayı sayın yonetım ne olursunuz ıyı yerlere kullanın taraftarı daha fazla uzmeyın..ama şunu belırtmek ıstıyorum YATTARANIN YERINE MEHMET TOPUZU SOL ACIGADA FODE MANSARE YI ALDIKMI BIZI GERCEKTEN KIMSE DURDURAMAZZZ!!!!!
serdar çelik 14 yıl önce
Türkiye'ye gelmiş geçmiş en büyük oyunculardan biri olan Yattara'nın gidişine gerçekten çok üzüldüm. Ancak burada kıstas alınması gereken konu, oyuncunun artık Trabzon şehrini ve Trabzonspor'u istememesidir. Halihazırda süren anlaşması 3 yıllıktır ve hakettiği ücreti de 3 yıl içinde alacaktır. Trabzonspora 5 sene hizmet etmiştir, hizmetinin karşılığını da eksiksiz olarak aldığını düşünüyorum. İsterdimki, eğer gidecekse bile Liverpool, Barcelona, Man.Utd, Chelsea gibi ğst düzey liglerde üst düzey ekonomisi ve tanınırlığı olan takımlara gitsin. İnanıyorumki Sadri Şener başkan ve yönetimimiz, Yattaradan boşalan mevkiye ondan daha kaliteli oyuncuları kadromuza katacaktır. Bu transferden kazançlı çıkan tarafın Trabzonspor olduğu kanaatindeyim. Türkiyedeki hiçbir futbol takımı 11.5 milyon € bedeliyle oyuncusunu satamamıştır. hatırlayınız, tugay kerimoğlu, hakan şükür, emre belezoğlu, nihat kahveci ve bonservis bedelleri...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@