'Sözde TFF Hattini Bil Hattini'

Trabzonspor taraftarları, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun Trabzon'u aday kent arasına almamasını protesto etmek için federasyon binasına yürüyecek. Euro 2016 için adaylığını açıklayan, bu konuda aylardır çalışmal

'Sözde TFF Hattini Bil Hattini'

Trabzonspor taraftarları, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na aday olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun Trabzon'u aday kent arasına almamasını protesto etmek için federasyon binasına yürüyecek.

Euro 2016 için adaylığını açıklayan, bu konuda aylardır çalışmalar yapan TFF, organizasyon için belirlediği kentler arasına Trabzon'u dahil etmemesi üzerine tepkiler dinmiyor.

Anadolu'nun en eski spor ve futbol kültürünün olduğu, İstanbul dışında tek şampiyon çıkaran kent, Avrupa'da Türkiye'ye puanlar kazandıran, Türk futboluna sayısız sporcu, sporcu yöneticisiyle hizmet eden Trabzon'un aday kentler arasında gösterilmemesine Trabzon ve Karadenizliler geniş katılımlı protesto ile cevap verecek.

İstanbul'daki binlerce Trabzonsporlu, tarihi bir yürüyüşle federasyonun bu kararına itiraz etmek için federasyonun İstinye'deki binasına siyah çelenk bırakacak.

 Protesto yürüyüşüne, 2016 için düşünülmeyen, Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Samsun, Kocaeli ve Anadolu'nun sessiz çığlıkları da destek vereceği bildirildi.

Trabzon Eğitim Kültür Sanat Derneği tarafından organize edilen ve Trabzon Üniversiteliler Derneği, Bordomavi.net ve Trabzon Fikir Kulübü başta olmak üzere 20'ye yakın derneğin desteklediği Türkiye Futbol Federasyonu'nu protesto yürüyüşü 16 Ocak Cumartesi (bugün) günü İstinye'de gerçekleştirilecek.

'Sözde TFF Hattini Bil Hattini' sloganı ile İstinye balık pazarının önünden TFF'nin binasına yürüyecek olan taraftarlar, TFF'ye siyah çelenk koyacak.
EURO 2016 için adaylığını açıklayan, bu konuda aylardır çalışmalar yapan TFF, organizasyon için belirlediği kentler arasına Trabzon'u dahil etmemişti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler