banner539

banner526

banner533

banner513

Song'dan çok önemli açıklama

“En iyisini yapmaya çalışacağız”Song, iyi bir ilk yarı geçirdiklerini ifade ederek, “Aslında iyi bir performans sergiledik ama daha iyisini de yapabilirdik. Averajla lider ortağıyız. Takım içindeki tüm oyuncular, yöneticiler ve etrafımızdaki herkes ilk dö

Spor 16.01.2009, 10:05
Song'dan çok önemli açıklama

“En iyisini yapmaya çalışacağız”

Song, iyi bir ilk yarı geçirdiklerini ifade ederek, “Aslında iyi bir performans sergiledik ama daha iyisini de yapabilirdik. Averajla lider ortağıyız. Takım içindeki tüm oyuncular, yöneticiler ve etrafımızdaki herkes ilk dönemi sorunsuz şekilde atlatmamıza yardımcı oldular. İkinci bölümde, ilk yarıda yaptıklarımızın üstüne çıkmalıyız. Hedef koymam gerekirse gidebildiğimiz yerin en ötesine kadar gitmeye çalışacağız” yorumunu yaptı.

“Verimli bir kamp geçirdik”

Antalya kampının verimli geçtiğini belirten Song, “Antalya'da yararlı iki hafta geçirdik. İyi bir ruh hali içinde çalıştık. Kampın ilk haftası ikinci haftaya kıyasla biraz daha düşük tempoda geçti. Kampın ikinci haftasında ise tempo bir hayli yükseldi. Genel bir değerlendirme yaptığımda yeterli ve verimli bir kamp süreci geçirdik. Lige hazırız diyebilirim” ifadelerini kullandı.

“Gençlerin performansı iyi”

Devre arası kampına katılan genç oyuncuların performanslarından oldukça memnun olduklarına da ifade eden Song, “Gençler kamp boyunca takıma çok iyi ayak uydurdular. Biz de onlara yardımcı olduk. Onların bize ne kadar ihtiyacı varsa bizim de onlara o kadar ihtiyacımız var. Hepsinin kaliteli ve takıma yüksek katkı yapacak oyuncular olduklarını fark ettik. Umarım bizi tatmin eden bu performanslarını maçlara da yansıtırlar” diye konuştu.

“Kaliteli kadromuz var”

Takımın mevcut kadrosunun kaliteli olduğunu dile getiren Song, “Lige başlarken elinizdeki kadroya göre hareket edersiniz. Elbette daha iyi oyuncular her zaman bulunur. Bu konuyu da yöneticilerimiz ve teknik heyetimiz düşünmüştür. Şu andaki kadroyu ritmi kaldırmak için yeterli görüyorum. En önemlisi nazar değmesin kadroyu etkileyecek önemli sakatlıklar yaşamadık. Bize sorun çıkaracak, kadronun daralmasını sağlayacak problem olmadı. Bu sayede bu kadro yeterli olur diyebilirim” açıklamasında bulundu.

“Artık takım olduk”

Takım olma sürecini tamamladıklarını belirten Song, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bir takım için uyum süreci 2 aydır. Yeni bir takım oluşturduğunuzda, oyuncular biraya gelir ve ne için toplandıklarını bildikleri andan itibaren takım olma süreci başlar. Uyumda esas olan yönetim ve teknik kadronun söylemlerinde neyi kastettiğini oyuncuların anlamasıdır. Biz bu süreci atlattık. Bunun en büyük ispatı zirve ortağı olmamızdır. Bunu da küçümsememek gerekiyor. Sil baştan kurulan bir ekip bunu başardı. Geçtiğimiz sezona oranla çok daha göz önünde olan ve konuşulan bir takımız. Tüm rakipler bizi yenmek istiyor. Bunu avantaja çevirebiliriz. Takımların bizi ne kadar yenmek istediğini bilir ve ona göre hareket edersek işimiz kolaylaşır”

“İki maçtan en az 4 puan çıkarmalıyız”

Fenerbahçe maçının önemli olduğunu ifade eden Song, “Böyle maçları oynamak oyuncular için mutluluk vericidir ve herkes oynamak ister. Biz Kadıköy'e hiçbir korkumuz olmadan çok büyük bir kazanma isteğiyle gideceğiz. Bu maç sonrası Ankaraspor'la karşılaşacağız. Bu iki rakibi birlikte düşündüğünüzde maçların sonuçları bizim yarıştaki durumumuzu etkileyecek. Ankaraspor maçı da en az Fenerbahçe müsabakası kadar önemsenmeli. İki maçtan minimum 4 puan çıkarmalıyız ki yarışın içinde kalalım. Eğer Fenerbahçe'yi deplasmanda mağlup edersek onları şimdilik de olsa yarışın dışında bırakmış olacağız” dedi.

“Kolbastı takımın bir parçası”

Kolbastı oyununu çok sevdiğini ifade eden Song, sözlerini şöyle tamamladı: “Trabzon'da hamsi, mezgit ve kolbastıya çok alıştım. Böyle olunca da tam bir Trabzonlu haline geldim. Kendimi bu şekilde hissediyorum. Kolbastı takımın karakterinin bir parçası haline geldi. Takımın etrafındaki ambiyansın ön önemli elemanlarından biri oldu. Bizi sempatik bir takım havasına soktu. Herkes tarafından böyle görülüyoruz. Aramızda büyük, küçük ayrımı yok. Herkes birbirine saygı duyuyor. Böyle olunca da kolbastı bu işin eğlencesi. Takımdaki herkes kolbastı oynamayı hem bir görev, hem de zevk olarak algılıyor. Bu oyunu bundan sonra da oynamaya devam edeceğiz. Ayrıca kolbastının figürleri çok güzel. Ben bu konuda otorite değilim ama dünya çapında tutabileceğine inanıyorum. Çok güzel bir ritmi ve havası var. Tanıtımı iyi yapılmalı. Ben bu konuda teklif gelmesi halinde Kamerun'la Türkiye arasında kültürel bağ kurulmasını sağlayıp birbirimize kendi danslarımızı tanıtmaya yardımcı olmaya çalışabilirim”.

Yorumlar (4)
murathasan 12 yıl önce
al size song iste adam nihayet takim olduk diyor bakalim ersun hoca artik hangi mazeretin arkasina saklanacak yok yeni takimiz yok uyum yok su yok bu bitti artik hoca bundan sonra anca kendini kandirirsin ts ye acilen iki transfer sart biri hoca digeri asbaskan
Şenol 12 yıl önce
Song mantık çerçevesinde söylenebilecek en güzel cümleleri söylemiş.Fakat bu güzel duygu ve düşünceleri söylerken bu takımın aksayan en büyük sıkıntıları olan Tayfun Hüseyin gibi etkenleride göz önünde bulundurdumu acaba
yoco 12 yıl önce
En güzel biçimde herşeyi ifade etmiş helal olsun..Son|G|olbasti x)
VACANOZLU 12 yıl önce
evet song doğru soyluyorda icraattı gorecez taraftar yonetim gorevini yerine getirdi 2 yarı artık futbolcuların. bize başarı dilemek ve desteklemeye devam etmek kalıyor.inşallah şampiyonluğa yorum yapmak da nasip olur sezon sonu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@