Sivas hem suçlu hem güçlü

Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, Turkcell Süper Lig'in 3. haftasındaki Sivasspor-Bursaspor maçını incelemeye almasıyla ilgili, ''Bu olayda bir yanlışlık olduğunu düşünmüyoruz. Ama eğer varsa, o yanlışlığı

Spor 22.09.2008, 09:52
Sivas hem suçlu hem güçlü
Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, Turkcell Süper Lig'in 3. haftasındaki Sivasspor-Bursaspor maçını incelemeye almasıyla ilgili, ''Bu olayda bir yanlışlık olduğunu düşünmüyoruz. Ama eğer varsa, o yanlışlığı da bize federasyonun yaptırdığını açıkça ilan ediyorum'' dedi.

Fikret Ünsal, düzenlediği basın toplantısında, akşam itibariyle Beşiktaş maçından hemen önce gündeme getirilen Sivasspor-Bursaspor maçıyla ilgili gerçekleri ortaya koymak zorunda olduklarını söyledi.

Bir televizyon kanalında, Sivasspor'un 3-0 hükmen yenik sayılacağının belirtilmesinin, sanki hemen böyle bir karar verilmiş gibi kamuoyuna lanse edilmesinin, 7 milyon taraftarı olan Sivaslılar'ı üzdüğünü ifade eden Ünsal, kendilerinin de bu nedenle böyle bir toplantı düzenlemeyi uygun gördüklerini bildirdi.

Futbol Federasyonu'nun, bu haberden sonra konuyla ilgili bir açıklama yaptığını belirten ve talimatnamenin ilgili maddesini okuyan Ünsal, ''Biz bu maddeye aykırı olarak hareket ettiğimiz için hukuk kuruluna sevkedildik. Hukuk kurulundan ne çıkacağını bilmiyoruz. Ama bizim burada gördüğümüz müthiş bir yanlışlık var'' diye konuştu.

Futbolcuları İzzet Affetmez ile anlaşma tarihlerinin 20 Ağustos 2007 olmadığını, 10 Şubat 2006 tarihinde bu futbolcuyla sözleşme imzaladıklarını ve tescilini yaptırdıklarını anlatan Ünsal, ''Yani bu futbolcuyla Sivasspor'un olan anlaşması 2 yılını da doldurmuş, 3. yılındadır ve devam etmektedir'' dedi.

Bu konuda başkaca gerekçeler de ileri sürüldüğünü dile getiren Ünsal, şöyle konuştu:

''Bu gerekçelerden biri de bu futbolcumuzun bir kulübe kiralık gitme olayı. Bizim malımız olan bir futbolcudur İzzet. Tescili 3 yıllıktır, 3 yıldır Sivasspor'a tescilli bir futbolcudur. Geçen yıl da Trabzonspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçlarında da Sivasspor formasıyla futbol oynamıştır. Bunun bahane edilmesi müthiş bir hukuki yanılgı doğurur ki, biz bunun peşini asla bırakmayız. Burada madde çok ciddi bir biçimde açık.''

Bu konuda art niyetli olmadıklarını, talimatlara kulüp olarak uymak zorunda olduklarını ifade eden Ünsal, şunları kaydetti:

''Bunların da zaten sezon başında altına imza atıyoruz. Bunları kabul ediyoruz ama bu madde de çok açıkça gösteriyor ki burada Sivasspor hatalı bir iş yapmamıştır. Ayrıca, 1986 ve üstü 3 tane futbolcumuz var. İzzet Affetmez kiralık olarak gitmiş, gelmiş. Bu belki problem yaratır düşüncesiyle biz bu futbolcumuzu federasyona sormuşuz. Federasyondan kulüp genel müdürümüz, profesyonel işler müdürü statüsünde bulunan federasyondaki görevli arkadaş Sadık Balcı'ya sormuş. Bursaspor maçından önce Sadık Balcı'ya 2 defa sorulmuş. Çünkü elimizde futbolcumuz var, koyabiliriz 18'in içine. O da, (hayır, engel teşkil etmez) demiş. Bunun üzerine biz esame listesine, 18'in içine İzzet Affetmez'i koymuşuz. Eğer federasyondan bize bunu bir tuzak olarak hazırladılarsa bunu bilemiyoruz. Eğer bu bir suçsa, biz bu suçu işlediysek bu suçu bize federasyon işlettirdi. O zaman bunun günahını Sivasspor mu çekecek?''

Buna karşın ortada da suç olmadığını, çünkü İzzet'in, kulüplerinin 3 yıllık futbolcusu olduğunu vurgulayan Ünsal, şöyle konuştu:

''Biz, Sivasspor Kulübü olarak hukukçularımıza da danıştık, daha da danışmaya devam edeceğiz. Hukuki süreçte de neler olacağını önümüzdeki günler gösterecek. Ne olursa olsun biz sonuna kadar hukuki haklarımızı aramak durumundayız, ararız da. Ama elimizi vicdanımıza şöyle bir koyacak olursak, burada ciddi biçimde Sivasspor'un hakkı yenmiş olur, onun aksi bir karar alınırsa. Ve bu da Türk futbolunda ciddi de bir kaos yaratır. Bir de merak ettiğimiz konu, geçen yıl Trabzonspor-Beşiktaş maçında ötmeyen bu şey nasıl birden bire o 2007'yi görünce öttü. Bu da ilahi bir tesadüf diyorum ben.''

Basın mensuplarına bu konudaki belgeleri gösteren ve bunları federasyona da ileteceklerini ifade eden Ünsal, ''Biz asla hakkımızı da yedirmeyiz. Bu olayda bir yanlışlık olduğunu da düşünmüyoruz. Ama eğer varsa, burada da bir açık kapı bırakalım, o yanlışlığı da bize federasyonun yaptırdığını açıkça ilan ediyorum buradan'' dedi.
Yorumlar (8)
bykudu 12 yıl önce
eee sayın onurlu gururlu yonetiçi geçen yıl nasıldı.nasılda hakkımızı yediniz çatır çatır.ballı ballı 3 puanı aldınız.haketmediğiniz 3 puanı almak nasılmış.şimdi hakettiğiniz 3 puanı veiriken goreyim sizi.zor gelir biliriz.bizden aldığınız 3 puanla şampiyon olacaktınız utanmadan.şimdi paşa paşa vereceksiniz puanları.hem birileri durtmese ortaya çıkmazdı merak etme.bu federasyon zaten sizin ağa babanızın akıl hocanızın kurulu.azizi yıldırımdan rica edin halleedder.bu hafta maçi verin fb ye.sorun olmaz.hem7 milyon sivaslı mı var yanlış mı duyuyorum.avrupa maçalrını boş tribunlere oynadınız.70 bin olmasın.amma geniş ufuklusun.
MURATTALHAKALYONCU 12 yıl önce
siz masa başıişleri gayet iyi kıvırırsınız bunuda kıvıracağınıza çokeminim çünki emsali var geçen yıl bşiktaş trabzon maçından işte maalesef böyle bir ülke ve federasyon geçen yl normalde 20 saniyelik bölümü becerip te maçı bitiremeyen hakem peşinden sıvaslı yöneticilerin ve aynı zamanda federasyonunda avukatı olan şahıs yazdıkları bir senaryolan aldılar haklarıolmayan 3 puanı bakınız şunu söylüyorum geçen sene trabzona nasılüzülmüşse sıvasada aynı oranda üzüldüm bunlar yalnış kardeşim sahada alınan oynayarak alın teriyle alınan 3 puan bu kadar kolay verilmemelibuna başka bir çözüm getirilmeli ayrıca ben bu traftar konusunu çözemedim fener diyor 30 milyon galata sarayondan aşağı kalırmı oda olsun 25 beşiktaş 15 sıvas 7 derken çok merak ediyorum buülkenin nufusu kaç daha bizimkini yazmadık
USTAD 12 yıl önce
sene sizi kışkırtıp ayağa kaldıranlar bu sene yerin dibinemi girdi ee böyledir bu işler önce kullanırlar sonra mendil gibi atarlar çok daha cırlarsınız geçen sene yediğiniz haram puanlar midenize oturmaya başladı,Trabzonspor un ahı hiçbir zaman yerde kalmamıştır Allah daha beter etsin inşallah en kısa zamanda kümeye gidersiniz.
kalecikli 12 yıl önce
7 milyon sivaslı varmış yok daha neler bykudu kardeşim iyi demiş 70.000 bile çooook fazla onların trübünlerini dolduran taraftarlarının asıl takımları,istanbul kulüplerinden biridir.daha süper ligde 2.seneleri kendilerini ne sanaylerse...neyse eden bulur diyelim....
uni ts ankara 12 yıl önce
alma mazlumun ahını cıkar aheste aheste diye bi laf varya işte bu konuya cuk oturmuş..Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmıyo..gecen sene kalleşlikle aldıgınız hükmen galibeyet bu sene hükmen mağlubiyete dönüştü..marsta hayat bulunmuş..o 7 milyon sivas taraftarı marsta yaşıyomuş..ee üstünde sivas forması olan bi taraftar göremiyoduk zaten dünyada..
oflee 12 yıl önce
bunu hangı ıstatıstıge gore soyledı merak edıyorum.sıvasın nufusu warmı 7 mılyon? desem taraftarı o kadar olsun.yada alkol almıstı bu 7 mılyonu soylerken.bu ulkede bır tek anadoluda trabzonsporun 10mılyona askın taraftarı wardır bunuda her anadolu sehrınden taraftar cıkarark gostermıstır!!!erzurumundan urfasına karsından hakkarısıne musundan antalyasına ordusundan samsununa bolusundan sakaryasına bu ulkenın her yerınde taraftarı wardır.kaldıkı sadece turkıyeyle sınırlıda degıldır!!!
Adem RIZVANOĞLU 12 yıl önce
7 bin diyeceğine 7 milyon dedi. Dili sürştü Fikret beyin:D
builder 12 yıl önce
ya sivasspor sen kimsinki 7 milyon taraftarın olacak daha dünkü çocuksun..lige çıktığından beri zaten nefret ediyorum sizden neden mi hemen diyeyim..bu sivaslılar lige çıkışlarını kutlamak için istanbulda balo düzenlediler orda bi yönetici şöyle dedi..biz bu ligin 4. büyüğü olacağız..şimdi sivas birileri sizin bi taraflarınızı şişirdi akılları sıra ts mizi geçecektiniz ama bu oyunlar yemez bu sene hayırlsıyla kümeye gideceksiniz belki orda şampiyon olursunuz.avni aker cehenneminde oyun oynamaya kalkmayın bir daha..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@