7m


7m

hyundai

Serkan: Liderlik kalıcı olmalı

Konyaspor maçında bordo mavili takımın attığı 3 golün hazırlayıcısı olarak galibiyette büyük payı bulunan Serkan Balcı, hedeflerinin büyük olduğunu vurgulayarak, “Liderlik koltuğunda kalıcı olmak istiyoruz” dedi. Yeni kurulan bir takım olmalarına karşın i

Spor 07.10.2008, 09:38
Serkan: Liderlik kalıcı olmalı
Konyaspor maçında bordo mavili takımın attığı 3 golün hazırlayıcısı olarak galibiyette büyük payı bulunan Serkan Balcı, hedeflerinin büyük olduğunu vurgulayarak, “Liderlik koltuğunda kalıcı olmak istiyoruz” dedi.

Yeni kurulan bir takım olmalarına karşın iyi bir ekip ruhu oluşturduklarını belirten Serkan, “Sezon başında takımımızda büyük bir değişim gerçekleşti. Birçok yeni oyuncu geldi. İsimleri tek tek incelediğimizde hepsinin çok kaliteli oyuncular olduklarını söyleyebiliriz. Hazırlıklara başladıktan sonra futbolculuklarının yanı sıra çok iyi birer insan olduklarını da gördük. İyi kaynaştık. Çok yararlı bir sezon öncesi çalışma dönemi geçirdik. Tüm bunlar şu ana kadar çizdiğimiz olumlu grafiğin en önemli sebepleri” dedi.

Maçlarda tüm oyuncuların yüreklerini ortaya koyduklarını dile getiren Serkan, “Şu anda takımda arkadaşlık, birlik ve beraberlik çok üst düzeyde. Hepimiz kardeş gibiyiz. Bu bizim oyunumuza da yansıdı. Sezon başından bugüne kadar oynadığımız altı maç sonunda birlik olmamız sayesinde liderlik koltuğuna oturduk. Her maça ayrı ayrı çok iyi konsantre oluyoruz. Kazanmayı inanılmaz bir şekilde çok istiyoruz. Bazen kötü oynuyoruz ama bu kazanma isteği sayesinde bitiş düdüğü çalana kadar yüreğimizi ortaya koyarak 3 puana ulaşmaya çalışıyoruz. Böylece kötü oynadığımız maçlardan bile puan çıkartıyoruz. Bundan sonra da böyle devam edecek” diye konuştu.

Zaman zaman kötü sonuçlarında olabileceğini ifade eden Serkan, “Her takımda iniş çıkışlı dönemler olabilir. Ama bizim takımdaki birliktelik bunu en asgari düzeye çekiyor. Böyle bir sorunla karşılaşacağımızı düşünmüyorum” yorumunu yaptı.

Takımın başarısında en büyük payın Ersun Yanal'a ait olduğunu vurgulayan başarılı futbolcu, “Takım kurulduğunda kimse kimseyi tanımıyordu. Kısa zamanda çok büyük aşama kaydettik. Şu anda sahada sanki yıllardır beraber oynuyormuşuz gibiyiz. Görüntümüz çok iyi. Oyuncular olarak maç içinde birbirimiz için oynayıp eksiklerimizi gideriyoruz. Bunu ortaya çıkaran kişi Ersun Yanal'dır. Sezon başından bu yana hem teknik hem taktik hem de psikolojik olarak bize her konuda katkı sağlıyor” açıklamasında bulundu.

Sahaya çıktığı andan itibaren kendisine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için mücadele ettiğini dile getiren Serkan, “Ben sahada elimden geleni yapıyorum. Hocam nerede görev verirse orada mücadele ederim. Son maçta benim asist yapmam hiç önemli değil. Bizim için önemli olan takımın kazanmasıdır. Zaten kazandığımız sürece hep birlikte gereken övgüyü elde ederiz” görüşünü seslendirdi.

Yönetim kurulunun da takımın başarısı için her türlü fedakarlığı yaptığını belirten Serkan, “Yönetim kurulumuz bize başarılı olabilmemiz için her türlü imkanı sağlamış durumda. Onların neler yaptığını birebir görüyoruz. Artık iş bize düştü. Onların bu fedakarlıklarının ve emeklerinin karşılığını vermek zorundayız. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Camiayı tam olarak arkalarında hissetmeye başladıklarını da dile getiren tecrübeli oyuncu şunları söyledi: “Maç kazandıkça takım olarak kendimize olan güvenimiz üst seviyeye çıkıyor. Aynı şekilde taraftarlarımızın da. Geride bıraktığımız 6 hafta sonunda taraftarlarımız bizi çok iyi desteklediler. Onlardan isteğimiz aynı desteği bundan sonra da devam ettirmeleri. Uzun yıllardır şampiyonluk özlemi çektiklerini biliyoruz. Yönetim, teknik heyet, oyuncular ve taraftarların tek yumruk olması gerekiyor. Hedefe ancak bu şekilde ulaşabiliriz”.

Galatasaray'la deplasmanda zor bir maça çıkacaklarını söyleyen Serkan, “Konyaspor maçı öncesi iki önemli deplasman maçına çıkacağımızı kendi aramızda konuştuk. Bunlardan ilkini kazandık. Şimdi sıra Galatasaray'da Rakibimiz iyi bir takım. Yenersek bizim için çok iyi olur. Bu tür derbi maçlarının Trabzonspor camiası için ne ifade ettiğini iyi biliyoruz. Anadolu maçlarından çok farklı. Sahadan galibiyetle ayrılmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Biz liderlik koltuğunda kalıcı olmak istiyoruz. Hedeflerimiz büyük” diyerek sözlerini tamamladı.


Yorumlar (1)
Karadeniz Kaplanı 14 yıl önce
Serkan son Konya maçında performansını artırdı ve 3 asist yaptı inşallah devam eder. Ve dediği gibi gs maçınıda kayıpsız atlatıp yolumuza dolu dizgin devam etmeliyiz..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@