Şenol Güneş'in büyük hayali

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş Trabzon futbolunda A dan Z'ye büyük bir reformun hazırlığı içinde. Broos'un istifasıyla birlikte Güney Kore'den dönerek ,Trabzonspor'un başına geçen Güneş reform için önce ekibini kuruyor. Trabzonspor'un futbol Ana

Şenol Güneş'in büyük hayali

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş Trabzon futbolunda A dan Z'ye büyük bir reformun hazırlığı içinde.


Broos'un istifasıyla birlikte Güney Kore'den dönerek ,Trabzonspor'un başına geçen Güneş reform için önce ekibini kuruyor. Trabzonspor'un futbol Anayasasını hazırlamaya çalışan Güneş ekibin içinde düşündüğü tecrübeli teknik adam A.Suat Özyazıcıyı'da ekibine kattı. Güneş bu konuda Trabzonspor kulübünde yer alan futbol duayenleri Özkan Sümer, A.Suat Özyazıcı Sadi Tekelioğlu gibi isimlerden yararlanacak.

TRABZON FUTBOLUNU YENİDEN YAPILANIYOR
Teknik direktör Şenol Güneş en büyük hayali olan Trabzon futbolunun yeniden yapılandırılması ve Trabzonspor'un yazılı olmayan ancak katı kurallarla belirlenmiş bir anayasası için kolları sıvadı. Güneş Trabzonspor'un yanı sıra Trabzon'daki diğer tüm amatör ve Profesyonel kulüpler ile ortak bir çalışma planlıyor.

EĞİTİM ÖNEMLİ
Güneş ön hazırlığını yaptığı çalışma içerisinde Trabzon futbolunun alt yapısının yanı sıra alt yapı eğitiminde de köklü revizyonlar yapmak için planlama yapıyor. Alt yapıdan üretim için hazırlık içersinde olan Güneş alt yapı futbolcularının ,teknik ,taktik eğitiminin yanı sıra kişilik, ve okul eğitimini de içine alacak bir düzenleme yapacak.

Güneş öncelikli olarak alt yapıdan futbolcu yetişmesi için Trabzonspor alt yapısı, A 2 takımı Karadenizspor ve Trabzon'daki amatör ve Profesyonel kulüpleri içine alan çalışma başlatacak.

Güneş Trabzon futbolunun alt yapısında köklü değişiklikler yaparak alt yapıları üretken hale getirmek düşüncesinde olurken bu fikri bölge futbolu içinde kullanmayı hedefliyorHABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler