Şener: "Transfer yapacağız"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bursasporlu Yusuf Şimşek'in ismini menajerlerin basına verdiğini belirterek menejerlerin verdiği bu isimleri gazete sayfalarına yazarak boşuna sayfalarınızı meşgul etmedi.Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde spor gazete

Spor 18.12.2008, 16:40
Şener:

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Bursasporlu Yusuf Şimşek'in ismini menajerlerin basına verdiğini belirterek menejerlerin verdiği bu isimleri gazete sayfalarına yazarak boşuna sayfalarınızı meşgul etmedi.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde spor gazetecileri ile bir araya gelen Şener, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Trabzonspor'da transfer çalışmalarının yıl boyunca sürdüğünü belirten Şener, "Ocak ayı transfer döneminde kadroya fazla oyuncu katma şansınız yok. Eğer 1-2 tane alabilirsek alacağız. Yabancı ve yerli olmak üzere araştırmalarımız sürüyor" dedi.

Trabzonspor'un Bursasporlu Yusuf Şimşek'le ilgilendiği şeklindeki haberlerle ilgili bir soru üzerine Şener, şu cevabı verdi: "Bu isimlerin çoğunu menajerler basına veriyor. Menajerlerin verdiği bu isimleri yazarak gazetelerin sayfalarını boşuna meşgul etmeyin. Oralara başka şeyler yazın. En son benden ve Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'ndan duyarsanız olur."

Trabzonspor'dan hiçbir oyuncuyu vermek istemediklerinin altını çizen Şener, bütün oyuncuların iyi oynadığını ve imkanlarının da yerinde olduğunu söyledi.

Akyazı Stat Projesi'yle ilgili konuşan Başkan Sadri Şener, bu projenin hayata geçirilmesini en çok kendisinin istediğini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Bir Akyazı Projesi var. Deniz üstünde kazıklar üzerinde bir proje, çok olağanüstü. Türkiye'de ve dünyada bir örneği yok. Ancak şu anki ekonomik krizde bu projeyi Türkiye'de değil dünyada yap-işlet-devret modeli ile yapacak firma yok. Bunun hayalini kurup kimse bir birini kandırmasın."

"AKYAZI PROJESİ'Nİ ANCAK DEVLET YAPABİLİR"

Stat Projesiyle ilgili olarak "Devlet bu işe soyunmazsa bu stadyumu yapma imkanı yok" diyen Şener konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Devletin bütçesinden bu işe para ayrılması gerekiyor. Stat projesi Trabzonspor'un dışında, biz sadece destek verebiliriz. Ben bu stadyumun yapılmasına bayılırım. Nasıl yapılması gerektiğini anlatıyorum. Devletin buna para koyması gerekir. Özel sektörde bunda kar etmek ister. Baktığınızda ortaya rakamları koyduğunuzda özel sektör bundan kar edemiyor. Avni Aker'in yerini versek bir daire orada 300 bin YTL eder ama İstanbul Ali Sami Yen Stadyumun yerinde bir daire yaptığınızda 1 milyon dolar eder."

Konuyu Trabzon milletvekilleriyle konuştuğunu belirten Şener, bu konuda milletvekillerinin gerekli girişimleri yapmadığından yakınarak şunları dile getirdi:

"Bu yılın bütçesine ödenek konulması için talepte bulundum. Ama bunu bütçeye koyduramadık. Bütçe görüşmeleri devam ediyor. Başbakan talimat verirse bu iş olur. "200 milyon YTL ilgili müdürlüğün bütçesine koyun" derse bu iş olur. Maliye Bakanı da buna itiraz etmez. Trabzon milletvekillerinin hepsine bunu gönderdik ama koyamadılar. Milletvekilleri sadece öğretmen tayinleri için seçilmez. Akyazı Projesini gerçekleştirmek için de seçilir. Trabzon'da yapılması gereken işlerden biri olarak stat projesi ilk sırada yer alıyor."

Israrlı sorular üzerine hakemlerle ilgili konuşmak istemediğini söyleyen Şener, "Bu bitti artık. Geriye takılıp kalmanın bir anlamı yok. Kulüp Başkanı konuştuktan sonra yürüyüş yapmanın bir anlamı da yok. Olay fazla büyütüldü. Biz bu işe son noktayı koyduk" diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
casa 13 yıl önce
Trabzonsporlu taraftarları sevindirelim ,sevmeyenleri çatlatalım.Bu nasıl oluyor denirse,çok iyi bir transferle o da,Tabata olur ve 3 kişilik oyun oynamaktadır. Bize ise,sol kenar ve oyun kurucu gerektiğinden her iki görevi üst düzeyde yapmakta ayrıca olası diğer eksiklikleri kapatabilmektedir.Kısaca böyle bir transfer yapıldığında üç transfer yapılmış sayılaçaktır.
Kral_Altmışbir 13 yıl önce
Başkanım sizler tabi ki daha iyi bilirsiniz ama taraftar olarak benim fikrim en az iki transfere ihitiyacımız var. Herkesin malumu olduğu üzere acil olarak bir sol açık lazım. Bu bölgeye İBRAHİM AKIN biçilmiş bir kaftan İleriye dönük olarak gerçekten oldukça üstün yetenekleri olan bir oyuncu. Aynı zamanda mücadeleci. İkinci olarak acil transfere ihitiyacımız olan bölge orta alanın göbeği. Buraya da Lincoln tipi bir oyuncu lazım. Türkiye'den TABATA da bu bölge için biçilmiş bir kaftan. Hem hücuma destek verebilecek, hem de orta alanda topa basabilecek bir oyuncu. Bu iki oyuncu eksikliklerimizi büyük oranda giderecektir. Keşke Fatih Tekke de alınabilseydi. Galiba onun transferi birtakım nedenlerden dolayı gündemimizde yok. Hayırlısı olsun diyelim...
s_l_h_g_g_l 13 yıl önce
bence kaliteli isimli topçulara yönelmeliyiz...

bir ara gazetelerde denilson dendi son derece şık olur.....

olimpiyatta bir hazırlık çamı organize edersiniz parasını çıkarırsınız oradan potansiyelimiz fazlasıyla var....

tabi mümkünse kandil akşamı olmasın......50 ytl de alırız biletleri amaç destek olmak....

isimli ve hemen gelip faydalı olacak topçu gerci baskan işini bilir bize akıl vermek düşmezde nacizane fikrimiz budur.....

forza denilson.........
saharsu 13 yıl önce
Sayın sadri başkan gerçekten iyi işler başardınız bundan tüm tarftar ve camia büyük mutluluk duyuyor şimdi kavga zamanı değil şimdi top oynama zamanı elbette buda kaliteli oyuncularla olur kaliteden kastımız yattara yada mevcutların hiçbirisinden bahsetmiyorum mevcut oyuncular vasat oyunculardır yani işcilerdir bunlara ustabaşı oyuncu lazim ve sanırım TABATA ismini 2 aydır yorumlarda yazıp duruyorum üstelik diğer taraftar yorumcularda yazmaya devam ediyorlar bu çok önemli gelişme şimdi işin ucu paraya dayanıyor burdan söz veriyorum avrupanın çok önemli bir kulübüyle devra arası olimpiyat stadında bir hazırlık maçı yapacağımızı duyuralım alacak olduğumuz oyuncuların isim ve fiyatlarını önceden tesbit edelim sonrada 80 000 kişiye bölelim ve bilet parasını ona göre ayarlayalım
saharsu 13 yıl önce
yorumun devamıdır: Sevgili başkan eğer parayı toplayamazsak inan george busch u ilk gördüğüm yerde sur atına ayakkabılarımı fırlatacağım sonrada ayakkabıları ihaleye çıkarıp transfer parasını toplarım baksanıza ıraklı bir iş adamı ayakkabılara 10 milyon dolar teklif vermiş eeee bizde 10 milyon doları iyi bir takımla oynarsak inan başaracağız saygılarımla yetmezse iş dünyasından temin edeceğime söz veriyorum hasan düzgün
polat-ts 13 yıl önce
Yönetim boşa para vermeyin.Alın TABATAYI biz taraftarlar parasını öderiz. Olursa öyle bir transfer olsun.KULÜBEDE REFAKATÇİLİK YAPACAK OYUNCU İSTEMİYORUZ. YETERRRRRR.....
L.şahin 13 yıl önce
2003 XV de pirecciceba (2. lig) 18 maç 5 gol

2004 Goias 36 maç 10 gol

2005 Goias 38 maç 8 gol

2006 Santos 35 maç 7 gol

2007 santos 37 maç 1 gol

2008 G. antep -------Arkadaşlar bir tabatadır tutturdunuz. bu adam alınsa takımda kim kesilecek. sol kanat oynasa neyse diyecem ama forvet arkası oynuyor. Tamam 2 ayağınıda kullanabiliyor ama asıl mevkisi forvet arkası. onu alırsak tek forvet oynamak zorunda kalacağız. çift forvet oynasak orta saha zayıf kalacak. Onuda bıraktım bu adamı ne kadara alabilirsin. adamın yıldızı parladı diye kulübü bir dünya para isteyecek. o parayı kulüp nasıl verecek. birde aynı performansı göstermesi lazım bizde çünkü o adamı aldığımız fiyata KESİNLİKLE satamayız.Şimdi bakıyorsunuz Avrupada hiç futbol oynamamış. brazilya ve japon vatandaşı. 1980 doğumlu. Brezilyalı futbolcular belli bir yaştan sonra performansları düşüyor. Denilson, Rivaldo, Ronaldo, Ronaldinho.

tamam bu futbolcu şimdi çok iyi performans gösteriyor ama ben bize faydalı olacağını düşünmüyorum. 1-2 milyon dolar olsa tamam alınsın diyecem ama 3-4 milyondan + futbolcudan bahsediliyor. 28 yaşında futbolcu için bu fazla. Şu anda yani devre arasında yurtiçinden futbolcu almak çok zor. daha öncede belirtmiştim Türkiyede ilk yılında parlayan ve daha sonra kovulan oyunculardan.martinezi herkes istiyordu ne oldu ülkesine döndü. tarek el tayyep, galatasarayın aldığı brezilyalı sol kanat adını unuttum, agustin, vs. Ben tabatanında öyle olacağını düşünüyorum. en fazla 2. dönemde böyle performans gösterir ama gelecek sezon düşüşe geçeceğine eminim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@