Şener: "Teo'yu Şota önerdi"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Teofilo'yu transfer etmek için gittikleri Kolombiya'da yaşadıklarını anlattı.  İlk olarak ablasının kendisine, “Hiç haritaya baktın mı? Bir gün için o kadar yol gidilir mi? Laz fıkrası gibi” dediğini belirten Şener, “Gitti

Şener: "Teo'yu Şota önerdi"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Teofilo'yu transfer etmek için gittikleri Kolombiya'da yaşadıklarını anlattı.

 

 İlk olarak ablasının kendisine, “Hiç haritaya baktın mı? Bir gün için o kadar yol gidilir mi? Laz fıkrası gibi” dediğini belirten Şener, “Gittiğimizde Kolombiya kulübü Başkanı'nın tam bir Orhan Pamuk hayranı olduğunu gördük. Bu işimize yaradı” diye konuştu.

 

“TEOFİLO'YU BİZE ŞOTA ÖNERDİ”

 

Trabzonspor'da Başkan Sadri Şener, basın mensuplarıyla yaptığı sohbette Teofilo Gutierrez'in, transfer ediliş hikayesini anlattı. Kolombiyalı futbolcudan beklentilerinin fazla olduğunu vurgulayan Şener, “Futbolcuyu almamızı eski gol kralı futbolcumuz Şota istedi. Onun önerdiği bir futbolcuyu almamak olmaz. O hocamıza söyledi, hocamızda bize. Bizde gerekeni yaptık. Aslında Teofilo'yu AZ Alkmar alıyordu ama sponsorları ayrılınca alamadılar. Bizim de paramız olduğu için gittik aldık” diye konuştu.

 

“ANNESİ OĞLUNU BİZE EMANET ETTİ”

 

Teofilo'yu transfer ettikleri Atletico Junior kulübünün şirket gibi yönetildiğini vurgulayan Şener, “Onlarda kulübün bir sahibi var, bir de başkanı. Başkanın fazla yetkisi yok ama onunla masaya oturduğumuz da tam bir Orhan Pamuk hayranı olduğunu öğrendik. Tabi bu biraz işimize yaradı. Daha sonra futbolcuyu transfer edip Türkiye'ye dönmeye hazırlandığımızda ilginç olaylar yaşadık. Havalimanında Teofilo'yu 1000 kişi yolcu etti. Herkes onunla fotoğraf çekilmek için adeta yarışıyordu. Annesi ise bana ve Genel Saymanımız Mahmut Aksu'ya sarılıp, 'Oğlum size emanet' diyordu” şeklinde konuştu.

 

“50 SAATTE KOLOMBİYA'YA ANCAK GİDEBİLDİK”

 

Şener, Kolombiya'ya gitmek için tam 36 saat havada kaldıklarını belirterek, “İstanbul'dan Kolombiya'ya 36'sı havada, 14'ü yerde olmak üzere tam 50 saatte ancak gidebildik. Özellikle okyanus üzerinde giderken uçak çok sallandı ve gerçekten çok kötü olduk. Hatta içimden, 'Nereye gidiyorum ben' bile dedim. O zaman ablamın dedikleri aklıma geldi. Kocaeli Üniversitesi Rektörü olan ablam Sezer Şener Komşuoğlu bana, 'Sen hiç haritaya baktın mı?, Kolombiya'ya bir günlük iş için gidilir mi? Tam Laz fıkrası gibi' demişti. Biraz haklıydı” ifadelerini kullandı.

 

“MADRİD'DE DAHİ TEOFİLO'YU TANIDILAR VE VİZE SORMADILAR”

 

Teofilo'nun peşinde bir çok kulübün bulunduğunu da ifade eden Şener, “River Plate, Rubin Kazan, Hamburg, Hertla Berlin ve Az Alkmar onu transfer etmek için yarışıyordu. Ama hiç biri oraya gitmemişti. Eğer ben Kolombiya'ya gitmesem bu transferin gerçekleşmesi zordu. Sonuç olarak çok iyi bir transfer yaptığımızı düşünüyoruz. Uçakla Türkiye'ye doğru dönerken, Kolombiya kanalını açtılar ve kendimi televizyonda gördüm. O zaman, 'Ben kimi aldım' diye bir soru yönelttim kendime. Madrid'e indiğimizde de, Kolombiya'nın bazı olaylardan dolayı kötü anılması nedeniyle, gelen bir çok kişiye vize soruyorlardı. Ancak Teofilo'yu tanıdıkları için onu dahi sormadılar. Bu kendi ellerinde olan bir şey. Hemen geçmesine izin verdiler” şeklinde konuştu.

 

“FATİH TEKKE BİZDEN BİRİSİ”

 

Şener, “Fatih Tekke'yi transfer etmek için Rusya'ya gidecek misiniz?” şeklindeki bir soruya ise, “Tam 50 saatlik yolculuktan sonra İstanbul'a geldik ve orada büyük şok yaşadım. Biz çok kaliteli bir golcü getirdiğimizi düşünürken, herkes Fatih Tekke diye bağırıyordu. Bu gerçekten çok üzücüydü. Fatih Tekke'yi transfer etmeyi biz de çok istiyoruz. Ama kız evine istemeye gidilir, bizde öyle yaptık. Fatih Tekke ise bizden biri. Yani erkek tarafından. O kendisi gelecek” diyerek cevap verdi.

 

“GÖKHAN İÇİN HAYIRLISI OLDU AMA AÇIKLAMAYI YANLIŞ YAPTI”

 

Gökhan Ünal'ın Fenerbahçe'ye transferini de değerlendiren Şener, “Gökhan için hayırlısı oldu. Ben onu çok severdim. İnşallah orada başarılı olur. Ama Fenerbahçe'ye giderken, 'Trabzon'daki seyirciden çok etkilendim' diyor. Bu yanlış bir açıklama. Ayrıca bizim otobüsümüz var biliyorsunuz. O otobüsün üzerinde fotoğrafı bulunan futbolcuların ikisini sattık. Şimdi değiştiriyoruz o yapıştırmaları. Bunu değiştiren kişi zengin olacak galiba” diye konuştu. 

 

Şener, yayın ihalesinin ardından kulübe 50 milyon TL civarında bir girdi girmesini beklediklerini de belirtildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler