vardallar

Şener 'Kupanın ruhu geldi'..

Trabzonspor başkanı Sadri Şener’den çarpıcı açıklamalar. Başkan Sadri Şener Kupanın ruhunun Trabzon’a geldiğini şimdi kendisini beklediklerin söyledi.Dün akşam koruma tedbirleri nedeniyle maçı Ziya Bey sitelirinde bulunan TSye ati binada  yönetim kurulu ü

Spor 23.12.2011, 09:53
Şener 'Kupanın ruhu geldi'..

Trabzonspor başkanı Sadri Şener’den çarpıcı açıklamalar. Başkan Sadri Şener Kupanın ruhunun Trabzon’a geldiğini şimdi kendisini beklediklerin söyledi.

Dün akşam koruma tedbirleri nedeniyle maçı Ziya Bey sitelirinde bulunan TSye ati binada  yönetim kurulu üyeleriyle izleyen başkan Sadri Şener birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

Başkan Şener Geçen yıl hak ettikleri Şampiyonluk kupasının ruhunun çoktan Trabzon’a geldiğini belirterek, ''Kupanın ruhu geldi tenekesi kaldı.  Çünkü ülkede herkes öyle kabul ediyor. Trabzonspor hiç bir karanlık işe bulaşmadı. Artık yazılan ve çizilenlerden sonra bu mecburi bir kabul'' dedi.

Şener Kupayı altınla kahplayacak Trabzon’da çok sayıda kuyumcu olduğunuda sözlerine ekledi.

Başkan Sadri Şener, TFF'nin küme düşme kararının kaldırılmasını gündeme alabileceğinin konuşulduğunun ifade etmesi üzerine şunları söyledi:

"58. maddenin değişip değişmemesi konusu bizim gündemimizde değil. Böyle bir ihtiyaç hissetmiyoruz. Etik Kurul öyle söylemiyor ama Fenerbahçeli arkadaşlarımız da bir problemlerinin olmadığını söylüyorlar. Galatasaray, biz ve Orduspor istemiyoruz. Ama bu yetki bizde değil, tabi ki federasyonda. Federasyon Etik Kurulu'na da bakmadan istediğine ceza verebilir. Bu kadar keyfi değildir elbette ama Etik Kurulu'nun kararından sonra bu karar yarım bir karar olur. 70 dosya gelmiş. Bunları tekrar inceleyecekler. İlave gelen dosyaların hiçbirisi ek delil değil. Mevcut 26 dosyanın mütemmim cüzleridir. Onların içerisinde delil yoktur. Herkes okumuş, iki günde bitirmiştir. Bütün gazetelerin spor yazarları, avukatlık bürolarının ofislerinde ve internette yayınlanmıştır. Ama sayın Başkan Mehmet Ali bey, 'Şu anda kaos olur. Ligin sonuna kadar oynayın, sonra açıklayacağız' derse o da konuşulabilir."

[PAGE]

 "ÇOCUK OYUNCAĞI MI BU?"
Şener, "Etik kurulu raporu değişir mi?" şeklindeki soruyu da, "Değişebilir olur mu? Çocuk oyuncağı mı bu? Şu anda Fenerbahçe kulübü geçen senenin şampiyonu gözüküyor. Ama Fenerbahçe kulübüne ceza verildiği zaman, Trabzonspor'un şampiyon olacağı aşikar. 18 Ağustos'ta sayın başkan yaptığı açıklamada, 'Etik kurulu raporu açıklandığı zaman biz de yönetim kurulu olarak karar vereceğiz' demişti. Etik Kurulu raporu ne diyor? Bu kulüpte böyle böyle olaylar vardır, bu kulüplerde yoktur diyor. Karar hemen 1-2 saat içerisinde verilir. Verilmiyorsa biz ne yapabiliriz? İnceletmedim ama tahkime mi gitmeliyiz? Çünkü Etik Kurulu'nun kararı bağlayıcı bir karar değil, tavsiye kararı. Ama Etik Kurulu'nun üyelerinin aralarında ne Veteriner, ne Ziraat ne de Gıda mühendisi var. Hepsi hukukçu. Böyle bir karar vermişler. Başkanın onlara tesir edip, 'Böyle bir karar verin' diyeceğini zannetmiyorum. Açıklanan rapor değişmez diye düşünüyorum" diyerek yanıtladı.

"28 YILLIK ÖZLEM RUHEN BİTTİ"
Bordo – mavili camianın uzun zamandır beklediği şampiyonluk hasretinin dindiğini de belirten Başkan Sadri Şener, "Kupanın ruhu geldi, tenekesi kaldı. Çünkü herkes öyle kabul ediyor. Yazılan çizilenlerden sonra artık bu kabul edilmeli" dedi. Şener, "Tenekesini mi bekliyorsunuz?" şeklindeki soruya da, "Tenekesi geldiğinde de burda bir sürü altıncı, gümüşçü arkadaşımız var. Kaplatırız, bir sıkıntı olmaz. Bana göre 28 yıllık özlem ruhen bitti" diye konuştu.

"BİR RAPOR AÇIKLANMIŞ, VER KARARINI"
Şener, geçen sezonki maçların oynanmamış kabul edilebileceği yönündeki söylentilerin hatırlatılması üzerine de, "Öyle şey olur mu? Benim sarf ettiğim o kadar emeği ve gücü kim ödeyecek? Bunu anlamakta zorluk çekiyorum. Bir rapor açıklanmış. Ver kararını. Kaos olurmuş. Ne yapayım, olursa olur. O zaman deriz ki bu sene oynanan maçlar sayılmıyor. Zaten Nisan'da tatil oluyor. Şurada kalmış üç ay. O zaman yeniden başlarız. Bu da doğru değil mi?" değerlendirmesinde bulundu.


"PLAY – OFF BİZE KÖSTEK OLDU"
Play – Off sisteminin Avrupa Kupası maçlarını çok etkilediğini de vurgulayan Başkan Sadri Şener, "Yıl sonunda kim şampiyon olur bilmiyorum. Yayıncı kuruluşa destek açısından ilk defa play - off sistemi uygulanıyor. Tabi bize biraz köstek oldu. Çok kısa sürede fazla maç oynadık. Galatasaray'ı tebrik ederim. İlk yarıyı birinci bitirdi ama 15 maç oynadı. Ben 25 maç oynadım. Kişisel görüşüm. Bugün Galatasaray kulübü ile de görüştüm. Onlarla ilgili konuşmak benim haddime değil ama şimdiden gelecek sezonla ilgili planlamanın açıklanması lazım" ifadelerini kullandı.

[PAGE]

 "BAYRAM ŞEKERİ VERİR GİBİ KULÜBÜN PARASINI HARCAMAK DOĞRU OLMAZ"
Başkan Şener, yayıncı kuruluşun ekonomik anlamda sıkıntıları olduğunu ve bunun da kulüplerin transfer çalışmalarını etkileyebileceğini vurgulayarak, "Bir transfer çalışmasında en önemli kriter aldığın oyuncunun senin oyuncularından iyi olmasıdır. Sırf transfer yaptık diye sevinmek için bayram şekeri verir gibi kulübün parasını harcamak doğru olmaz. Şu anda takımın yüzde 80'i milli takım oyuncusu. Transfer için çok kısa bir aralık var ama çalışmalarımız da devam ediyor. Bu arada bilinmesi gereken bir şey daha var. Yayıncı kuruluş bir takım ekonomik sıkıntıları olduğunu açıkladı. Bu ekonomik sıkıntılar devam eder ve para ödenmezse bırakın transferi, mevcudu koruma için kulüplerin mücadele etmesi gerekecek. O zaman bu iş çok ayrı boyuta ve farklı formatlara gider" diye konuştu.

"ERDAL ATALAY'IN İSTİFA ETMESİNİ İSTEDİM"
Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki Trabzonlu yönetici Erdal Atalay'ın istifa etmesi gerektiğini de yineleyen Başkan Şener, şunları söyledi: "Erdal bizim arkadaşımız. Fenerbahçeli olduğu yönündeki iddialara katılmıyorum. Federasyon seçimlerine girmedik ve aday göstermedik. Bizden habersiz o aday gösteridi. Ben bir kaç defa istifa etmesini istedim. O da etmeyeceğini söyledi. Trabzon'un, Trabzonspor'un temsilcisi olduğunu söylemiş. Kulüpler başkanlarla temsil edilir. Başkanların dediği yorumsuz yapılır. Beğenmediğiniz zaman başkanı seçimlerde değiştirirsiniz. Yani başkana rağmen iş yapamazsınız. Yaparsanız disipline sevk edilirsiniz. Bu işin prosedürü bu. Ama biz bunu uygulamadık."

"FEDERASYONDA ÇOK ZAYIFIZ"
Türkiye Futbol Federasyonu'nda çok zayıf olduklarını da vurgulayan Başkan Sadri Şener, "Bunu inkar etmiyorum ve her zaman söylüyorum. Kurullarda bizden kişiler de olsaydı çok iyi olurdu ama olmadı. Kişisel ilişilerle federasyondan haber alabiliyorum. Üçüncü defa disiplin kurulundayım. Şu ana kadar hiç cezam yok. Şimdi ne olacak bilmiyorum dedi.


Yorumlar (24)
SALİHOGLU 10 yıl önce
Yönetin ve taraftar akıllı oldugu sürece şu İstanbul kulüplerini federasyonuna 1 kuruş ceza ödemiyelim onlara ceza olarak ödedigimiz paralarlan alacagımız kupayı altınla kaplarız v kulupde para kalır v kulup icin harcanır en azından işsiz kişilere yeni işler verilir .fererasyona verilen ceza niyetindeki paralara acıyoru o paraları A yılmaz v k....pleri yiyor o zoruma gidiyor.
tremas 10 yıl önce
ordakı basın mensupları bı sorsanıza tranfrde gelışmne varmı
Eye Of The Tiger 10 yıl önce
Başkanım bu Kadıköylüler Kuyumdan da anlamaz ona da hile katarlar.Gittim altın bozduracam diye Kadıköy'e adamlar yeni altınlarımı aldılar yerine 1985 modelini verdiler.Arada illüzyon yapmışlar.Ondan anlıyolar.Allah'tan sadece 2 çeyreğimizi indiragandi yapabildiler.Bunlara kuyumculuk dersi veririz.

Zaten Altın da TRABZONSPOR MÜZESİ'nde güzel!Kanalizasyon haznesinde değil...
YADELLERDEN 10 yıl önce
Kupanın ruhunu,zaten her şartta tüm TS'lular hep beraber soluyor,hissediyorduk...Esas olan kaybolan takımın ruhunu yeniden canlandırmak...Bu, bizim ''yetersiz''adamlarımızla kazanılacak bir mesele değil...Arada, mutlaka yerli-iyi transfer yapılmalı...BURAK'a,Halil'e yardımcı lazım,acele...
KORYANALI 10 yıl önce
Sayin Baskan bu kupa gelirsa varya buna ozel bir kaplama yaptirin, artik altinmi olur gumusmu olur.Cunku bu cok onemli.Sonunda sunu dusunuyorum acaba bu kupayi boyle yaparsaniz tff CEZA verirmi kupami degsitiremessin diye !!! oyleya artik herseye ceza veriri olduda ondan.

selamlar, HOLLANDANIN EDE SEHRINDEN HUSEYIN
seboli 10 yıl önce
çünkü federasyonun o kupayı trabzona verebileceğine hiç inanmıyorum...allemleyip kallemleyip o kupayı bize vermeyeceklerdir...göreceksiniz...
ERKANZAGA 10 yıl önce
baskanimizin aciklamalarina katiliyorum herzaman ayni seyleri diyor ezberledik nasil olsa sadece arkadaslar ben dedim sizlere türkiyenin belkide dünyanin en büyük sitesi haber61 de ben size yorumladim ve cok sevincliyim ORDU MACINI KAZANIRSAK KESINLIKLE TRANSFER OLMAYACAK BELKI BIR IKI KISI KIRALIK VEYA SATARIZ KESINLIKLE OYUNCU KALITELI ALINMAYACAK bakin baskan ne diyor suanki takimimiz yüzde seksen milli oyuncu bende diyorumki suanki kadroyu satisa cikar tolgaya onura buraka alanzinhoya para verirler gerisine vermezler yine yandik biz golcü derken baskan ekonomi diyor bizim isterse bir milyarimiz olsun yinede baris atas deriz
ERKANZAGA 10 yıl önce
benim yine ve tekrar iki yorumum kayip trabzonsporun sevdasi bizi buraya getiriyor yorum yapiyoruz benim bir yorumum yine kayip olamaz diyorum sadece olamaz haber61 bir zamanlar ne güzeldi seviyeli yazanlarin yorumlari hemen yayina giriyordu simdik seviyesizlerin yorumu cok ben her zaman saygimla yazarim begenen olur olmaz önemli degil ama hic bir zaman saygimi kaybetmedim burda birseyler yaziyoruz trabzonspor icin bunu hor görmeyin benim yorumumu kimse sikayet edemez yayina sokmayin diye yoksa böyle birseymi oldu ? ben anlam veremiyorum bu duruma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@